Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (22.07.13 - 28.07.13)


Recommended Posts

22.07.13

 

Правильным в мире является [следующее поведение]: Никогда не подавляйте свои чувства. Не подавляй, не подвергай принуждению свои чувства. Это не означает дать свободу твоим чувствам делать что хотят. Но не подвергай принуждению, не подавляй свои чувства. Сколь и плохи они – не подавляй их, не подвергай принуждению. Если ты подавляешь или подвергаешь чувства принуждению – станет хуже. Ты подожди, когда созреет твоё чувство. Каждую гусеницу по пути не топчи. Если её растаптываешь – остановишь её эволюцию. Оставь её, она, в своё время, превратится в бабочку. Оставь для неё возможность стать бабочкой. Если её раздавишь – остановишь этот процесс её развития. Но, одновременно с этим, останавливаешь и свой процесс [развития].

 

Освобождение чувств

 

 

Правото в света е: Никога не подтискайте своите чувства. ...Не подтискай, не изнасилвай чувствата си. То не значи да дадеш свобода на твоите чувства да правят каквото си искат. Но не изнасилвай, не подтискай чувствата си. Колкото и да са лоши не ги подтискай, не ги изнасилвай. Ако ги подтискаш или ако ги изнасилиш, ще стане по-лошо. Ти едно свое чувство, чакай го да узрее. Всяка една гъсеница по пътя не я тъпчи. Ако я стъпчеш, ще спреш нейната еволюция. Остави я, ще дойде до едно място и тя ще се превърне на пеперуда. Остави я да стане пеперуда. Ако я смажеш, ще спреш този процес на нейното развитие. Но същевременно спираш и своя процес.

 

Освобождаване на чувствата

Линк към коментар
Share on other sites

23.07.13

 

Всё наше несчастье происходит от того подавления, которому подвергаем наши чувства.

(– «Как справится с пакостными чувствами?»). Нет пакостных чувств. Когда чувства взрываются – это пакость. Чувство может взорваться. Если сгибаешь пружину, а после её отпустишь – она может тебя ударить. Дело не в том, что пружина плоха, но при этом сжатии пружина может отскочить.

 

Освобождение чувств

 

 

Всичкото наше нещастие произтича от онова подтисничество, което ние имаме в нашите чувства.

(– „Какво да се прави с пакостните чувства?“) Пакостни чувства няма. Когато чувствата експлодират, то е пакост. Чувството може да експлодира. Ако огънеш една пружина, че после я пуснеш, тя може да те удари. Не че пружината е лоша, но при това огъване, пружината може да се отплесне.

 

Освобождаване на чувствата

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

24.07.13

 

Каковы причины существования тонких и полных губ? Я вам поясню. Человек с тонкими губами подавлял свои чувства. Торговец, не продавший свой товар, задержал товар и в этом отношении разорился. Тот [человек], с полными губами, – торговец с размахом, проводил большие операции, широко осуществлял получение-отдачу. Или, другими словами, полные губы говорят об отсутствии подавления чувств. А в тонких губах чувства подавлены и всегда может произойти взрыв. При полных губах, поскольку чувства не очень подавлены – взрывы более редки.

 

Освобождение чувств

 

 

Кои са причините на тънките бърни и кои са за дебелите? Аз ще ви осветля. Този с тънките устни е подтискал чувствата си. Търговец, който не е продавал стоката си, задържал стока и в туй отношение фалирал. Онзи, с дебелите устни, той е търговец на широко, големи операции правил, вземане даване нашироко. Или другояче казано в дебелите устни не са подтискани чувствата. А в тънките бърни чувствата са подтискани и всякога може да стане една експлозия. При дебелите бърни, понеже така чувствата не са подтискани, там експлозиите са по-редки.

 

Освобождаване на чувствата

Линк към коментар
Share on other sites

25.07.13

 

Можно определить степень подавления чувств. Можно, скажем, согнуть пружину в определённом месте, но что станет после этого с ней? – Ломается. Но эта пружина где-то может быть так эластична, что согнёте её без поломки. Человеку на земле необходимо понимать закон относительно того, насколько могут «сгибаться» его чувства. При наличии чувств вы всегда находитесь в положении пружины. Каково положение пружины, таково и положение чувств. Существует соответствие между пружиной и чувствами. Чувства человека – это то, что сгибается. Не сгибается его ум, сгибаются его чувства.

 

Освобождение чувств

 

 

Може да определим степента на подтискането на чувствата. Може да кажем една пружина да я огънете за известно място, но след това какво става с пружината? – Счупва се. Но някъде тази пружина може да е толкова еластична, че да се огъне пружината, без да се счупи. Човек на земята трябва да разбира закона, доколкото може да се огънат неговите чувства. При чувствата винаги имате положението на една пружина. Каквото е положението на пружината, такова е положението на чувствата. Има съответствие между пружината и чувствата. Човешките чувства в човека са, което се огъва. Не се огъва неговият ум, огъват се неговите чувства

 

Освобождаване на чувствата

Линк към коментар
Share on other sites

26.07.13

 

Под «обыкновенными чувствами» понимаю такие чувства, которые доступны для вас, а под «высшими чувствами» понимаю такие, которые недоступны и необходимо годами работать, чтобы они стали доступными. Обыкновенные чувства добываются просто, а высшее чувство не даётся просто так, добивается трудно, оно – редкость.

 

Зрение человека

 

 

Под „обикновени чувства“ подразбирам такива чувства, които са достъпни за вас, а под „висши чувства“ разбирам такива, които са недостъпни и трябва да работите с години, за да станат достъпни. Обикновените чувства лесно се добиват, а висшето чувство не се дава просто така, мъчно се добива, то е рядкост.

 

Зрението на човека

Линк към коментар
Share on other sites

27.07.13

 

Человек всегда желает убить себя, когда затронуты его чувства, а не мысли. Все несчастья в мире происходят от ограничения чувств. Следовательно, чтобы исправить мир, необходимо создавать такие условия, чтобы дать ход человеческим чувствам в правильном направлении. Так может исправиться и человек. Если возможно направить чувства отдельного человека, одного народа, одной расы и всего человечества, в правильном направлении, мир моментально мог бы исправиться. Невидимый мир, возвышенный мир и до сих пор работает по определённому плану, указывающему правильное направление чувствам людей.

 

Святые Твои города

 

 

Човек иска да се убие всякога, когато се реагира върху неговите чувства, а не на неговите мисли. Всичките нещастия в света произтичат от ограничения на чувствата. Следователно, за да се изправи светът, трябва да се създават такива условия, че да се даде ход на човешките чувства, да се канализират. Така може и да се изправи човек. Ако могат правилно да се канализират чувствата на отделния човек, на един народ, на една раса и на цялото човечество, светът моментално би се изправил. Невидимият свет, възвишеният свет и до сега работи по свой определен план, по който да се канализират чувствата на хората.

 

Светите Твои градове

Линк към коментар
Share on other sites

28.07.13

 

Если на струне музыкального инструмента соберётся больше пыли, то сможет ли она издавать чистый тон? Эти маленькие частицы, накопленные на струне, будут мешать. Сейчас можно провести аналогию. Если на вашей мысли накопится много астральной пыли, думаете ли вы, что ваши мысли будут функционировать правильно? Необходимо знать способ, как справиться с пылью. ...У вас есть способ – дыхание. Каждое утро, когда встанете, берёте метлу, убираете пыль. Это хороший способ.

 

Прямые и кривые линии

 

 

Ако на една инструментална струна се набере повече прах, тази струна ще може ли да дава ясен тон? Тия малките частици, натрупани върху струната, ще пречат. Сега може да се направи аналогия. Ако на една ваша мисъл се натрупа много астрален прах, мислите ли вие, че вашите мисли ще функционират правилно? Трябва да знаете един начин да се справите с праха. ...Имате един начин – дишането. Всяка сутрин като станете, [в]земете метлата, изчиствате праха. Този начин е добър.

 

Правите и кривите линии

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...