Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (23.09.13 - 29.09.13)


Рассвет

Recommended Posts

23.09.13

 

Поэтому говорю: Радость жизни состоит в постоянном проявлении в нас реальности. До тех пор, пока в нас проявляется реальность – до тех пор мы живём; когда реальность перестаёт в нас проявляться – мы умираем. Ты не можешь жить, если в тебе не проявляется реальность. Чтобы жить, реальности необходимо проявляться. Через тебя необходимо появляться Любви.

 

Основная идея

 

 

Та казвам: Радостта в живота седи от постоянното проявяване на реалността в нас. Дотогава, докато реалността в нас се проявява, дотогава ние живеем; като престане реалността да се проявява в нас, ние умираме. Ти не може да живееш, ако реалността не се проявява в тебе. За да живееш, реалността трябва да се проявява. Любовта трябва да се проявява чрез тебе.

 

Основна идея

Линк към коментар
Share on other sites

24.09.13

 

Поэтому, когда говорим о любви, подразумеваем в нас эту тройственную жизнь: физическую, духовную и божественную. Прежде всего нам необходимо очень хорошо понять физическую жизнь, хорошо понять все физические силы и поставить их на работу. Тогда и духовная жизнь станет для нас такой реальной, такой ясной и существенной, как физическая.

 

Ты укажешь мне [путь жизни]

 

 

Та, когато говорим за любовта, подразбирам този трояк живот у нас: физическия, духовния и божествения. Най-първо трябва да разберем много добре физическия живот, да разберем добре всички физически сили и да ги впрегнем на работа. Тогава и духовният живот ще стане за нас тъй реален, тъй ясен и съществен, както и физическият. 

 

 Ще ми изявиш

Линк към коментар
Share on other sites

25.09.13

 

Необходимо ценить материальную жизнь. Духовная жизнь необходима, умственная жизнь необходима, жизнь в причинном и Божественном мире необходимы. Держитесь этой идеи: Материальная жизнь необходима, но не делайте её хозяином. Духовная жизнь необходима, но не делайте её хозяином. Умственная жизнь необходима, но не делайте её хозяином. И она слуга, чтобы служить. Вы хотите сделать умственную жизнь хозяином. Пусть она станет слугой. Если она не хороший слуга, не может стать хозяином.

 

Сто двадцать три

 

 

Трябва да отдавате цената на материалния живот, духовният е необходим, умственият живот е необходим, причиният, Божественият и те са необходими. Тази идея дръжте: Материалният живот е необходим, но не го поставяйте господар. Духовният живот е необходим, но не го поставяйте господар. Умственият живот е необходим, но не го поставяйте господар. И той слуга да служи. Вие искате да направите умствения живот господар. Той нека стане слуга. Ако не е добър слуга, господар не може да стане.

 

Сто двадесет и три

Линк към коментар
Share on other sites

26.09.13

 

Верный в малом, верен и во многом.

Что значит «малое»? Это священный идеал человека, это истина. Эта священная истина освещает всё. Эта великая истина создала теперешнего человека. Если человек живёт, то это происходит по причине истины. Истина – это другое выражение любви, потому что любовь в физическом мире это физическая сторона Божественной жизни. Значит, любовь на Земле это ничто другое, как физическая жизнь видимого Божественного мира.

 

В малом

 

Верният в малкото и в многото е верен.

Какво е малкото? Това е свещеният идеал на човека, това е истината. Тази свещена истина освещава нещата. Тази велика истина е създала сегашния човек. Ако човек живее, то е по причина на истината. Тя е друг израз на любовта, защото любовта във физическия свят е физическата страна на Божествения живот. Значи, любовта на Земята не е нищо друго, освен физическия живот на видимия Божествен свят.

 

В малкото

Линк към коментар
Share on other sites

27.09.13

 

Под словом «любовь» мы понимаем связь со всеми разумными существами в мире. Под словом «мудрость» мы опять понимаем то же самое: связь с умами всех разумных существ. Под словом «истина» мы понимаем стремление всех разумных существ и наше стремление быть общими, быть снова в связи, составлять одно нераздельное движение в жизни. Следовательно, с этой точки зрения, когда ты полюбишь истину, все существа из невидимого мира, полюбившие истину, находятся в связи.

 

Скрытое богатство

 

 

Под думата любов ние разбираме връзка с всички разумни същества в света. Под думата мъдрост ние разбираме пак същото: връзка с умовете на всички разумни същества, и под думата истина ние разбираме техния и нашия стремеж да бъдат общи, да бъдат пак във връзка, да съставляват едно целокупно движение в живота. Следователно, от това гледище, когато ти обикнеш истината, всички същества от невидимия свят, които същества са обикнали истината, са във връзка.

 

Скритото имане

Линк към коментар
Share on other sites

28.09.13

 

Истину необходимо проповедовать с большой мягкостью и с полным сознанием. Когда я иду проповедовать к какому-то человеку, прежде всего необходимо его любить, осознавать, что необходимо ему служить и связать его с живыми силами природы, т. е. связать с живой природой. Только тогда я смогу ему помочь. Не нужно много говорить человеку. Скажи ему только два слова, но так их скажи, что о чём и будешь ему потом говорить, он тебе поверит.

 

Рассвет

 

 

Истината трябва да се проповядва с голяма мекота и с пълно съзнание. Когато аз отивам при някой човек да му проповядвам, най-първо трябва да го обичам, да имам всичкото съзнание в себе си, че трябва да бъда в негова услуга и да го свържа с живите сили на природата, т.е. да го свържа с живата природа. Само тогава аз ще мога да му помогна. Не е нужно да се говори много на един човек. Кажи му само две думи, но тъй ги кажи, че каквото и да му говориш после, да ти повярва.

 

Зазоряване

Линк към коментар
Share on other sites

29.09.13

 

Если человек читает Писание, и читает его несколько раз, ему необходимо найти в нём методы и способы для работы. Мозг – это почва, с помощью которой надо работать. Что развил каждый из вас? Развил ли Любовь? Развил ли свои чувства? Развил ли свою интеллигентность? Развил ли в себе музыку? Развил ли в себе искусство? Существует многое, что необходимо человеку развить в себе.

 

И земля наполнится знанием

 

 

Ако човек чете Писанието и го преповтаря по няколко пъти, той трябва да намери в него методи и начини, чрез които да работи. Мозъкът, това е почвата, чрез която той трябва да работи. Какво е развил всеки от вас? Любовта развил ли е? Чувствата си развил ли е? Своята интелигентност развил ли е? Музиката развил ли е? Изкуствата развил ли е? Има много работи, които човек трябва да развие в себе си.

 

И земята ще се изпълни със знание

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...