Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (07.10.13 - 13.10.13)


Recommended Posts

07.10.13

 

Добро – это основной тон физического мира. Справедливость – основной тон в духовном мире. Разумность – основной тон в умственном мире; он всё рождает.

 

Разумные, справедливые и добрые

 

 

Доброто е основен тон на физическия свят. Справедливостта е основен тон в духовния свят. Разумността е основен тон в умствения свят, той ражда всичко.

 

Разумни, справедливи и добри

Линк към коментар
Share on other sites

08.10.13

 

Сама по себе жизнь представляет самую красивую песню. Когда люди на Земле страдают, стонут и испытывают самые большие горечи, ангелы на Небе радуются. Почему радуются ангелы? Они понимают глубокий смысл страдания, они знают, что в нём скрывается благо для человечества. Это сочетание между скорбью и радостью составляет внутренний смысл музыкальной пьесы.

 

Путь героев

 

 

Животът, сам по себе си, е най-хубавата песен. Когато хората на земята страдат, пъшкат и изпитват най-големи горчивини, ангелите на небето се радват и изпитват най-голямата приятност. Защо ангелите се радват? Те разбират дълбокия смисъл на страданието, знаят, че в него се крие благото на човечеството. Това съчетание между скръбта и радостта съставя вътрешния смисъл на една музикална пиеса.

 

Пътят на героите

Линк към коментар
Share on other sites

09.10.13

 

Говорю: священная Библия – это голова, Старый завет – внизу, в желудке, Новый завет – в голове. Где находится Третий завет? Значит мы верим в эту Библию, написанную людьми. Если скажешь, что она в голове, говорят, что это уже заблуждение. Значит, написанное людьми это не заблуждение, а написанное в голове – заблуждение. Голова представляет собой более священную книгу и оригинал [этой книги] находится в голове. То, что говорил Христос 2000 лет тому назад, написано в голове. Все священные книги написаны в голове, но вы не имеете достаточного [внутреннего] света, чтобы читать их.

 

Узел

 

 

Казвам, свещената Библия е главата. Старият завет е долу в стомаха, Новият завет е в главата. Третият завет къде е? Значи ние вярваме в тази Библия, която писали хората. Ако кажеш, че е в главата, казва, че е вече заблуждение. Значи това, писаното от хората, не е заблуждение, а в главата, което е писано, е заблуждение. Главата е по-свещена книга и оригиналът е там. Какво е говорил Христос преди две хиляди години, е написано в главата. Всичките свещени книги са написани в главата, но вие нямате достатъчно светлина, да четете.

 

Възелът

Линк към коментар
Share on other sites

10.10.13

 

Господь, создавая человека, всё написал внутри него – как необходимо поступать. Когда Моисей писал Библию, он писал используя эту Библию, внутренний оригинал – то, что философы называют Хроника Акаши. По моему мнению Хроника Акаши находится в голове. Мозг имеет две копии. В вечернее время вы носите с собой оригинал. Вечером, когда выходите [из физического тела], оставляете копию, а в голове носите оригинал. То, чем ходите [выйдя из физического тела] в вечернее время, это оригинал. Или то, чем познаёте Бога и готовы Ему служить, это оригинал, а то, чем колеблетесь – копия.

 

Узел

 

 

Господ, като създаде човека, написа всичко вътре какво трябва да прави. Когато Мойсей писа Библията, от тази Библия писа. Оригиналът е вътре. Това философите го наричат Акашови записи. Според мене Акашовите записи са в главата. Двойно копие има мозъкът. Вечерно време оригиналът го носите в себе си. Вечерно време, като излезете, оставяте копието, а в главата си носите оригинала. И туй е копие на оригинала. Туй, което ходите вечерно време, е оригиналът. Или онова, с което познавате Бога и сте готови да му служите, то е оригиналът, а онова, с което вие се колебаете, то не е оригиналът, то е копие.

 

Възелът

Линк към коментар
Share on other sites

11.10.13

 

Господь говорит: «После того, как вам дам самые ужасные страдания, сможете ли Меня любить? Если Меня любите, это истинная Любовь. Потому что, если дам вам самые большие блага и будете Меня любить, это естественно. Если каждый день помогаю вам и вы Меня любите, это в порядке вещей». Так и в Природе. И сейчас Господь поступает таким же образом, противодействуя нашим желаниям.

 

Я покажу ему, сколько он должен пострадать за имя Моё

 

 

Казва Господ: „След като ви дам най-ужасните страдания, можете ли да ме обичате? Ако ме обичате, това е истинската любов. Защото, ако ви дам най-големите блага и ме обичате, това е естествено нещо. Ако всеки ден ви правя услуги и ме обичате, това е в реда на нещата.“ Така е и в природата. И сега Господ по същия начин постъпва, противодейства на нашите желания.

 

Ще му покажа все, що има да пострада за името ми

Линк към коментар
Share on other sites

12.10.13

 

Жизнь состоит в той внутренней гармонии с Богом, от Которого ты вышел. Вы мне возразите: «Но я не знаю Бога». Если Его не знаешь, тогда ты из числа смертных людей. Твоя жизнь важна настолько, насколько важна жизнь лягушки или какого-либо млекопитающего. Но мы, как люди, имеем больше прав. Кто-то говорит: «Я – человек!» Вы меня удивляете – если умираешь, то ты не человек. Если умираешь – никаких прав не имеешь.

 

Будешь жив

 

 

Животът седи в онази вътрешна хармония с Бога, от когото си излязъл. Вие ще ми възразите: ама аз не познавам Бога. Щом не Го познаваш, ти си от смъртните хора. Твоят живот ще важи дотолкова, доколкото важи живота на жабата, или на кое да е друго млекопитаещо. Ама ние като хора имаме по-големи правдини. Някой казва: аз съм човек! Чудни сте вие! Ако умираш, никакъв човек не си. Ако умираш, никакви права нямаш, никакви правдини нямаш.

 

Ще бъде жив

Линк към коментар
Share on other sites

13.10.13

 

Сейчас мы живём в чужих телах, нас могут из них изгнать, а при воскресении входишь в собственный дом. Никто не может тебя изгнать – так говорится непосвящённым.

 

Обыкновенное – это условие для необыкновенного

 

 

Сега живеем в чужди тела, могат да ни изпъдят, а пък при възкресението влизаш в собствена къща. Никой не може да те изпъди – на непосветените се говори така.

 

Обикновеното е условие за необикновеното

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...