Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (02.12.13 - 08.12.13)


Recommended Posts

02.12.13

 

Я вам дам одно правило – музыка зависит от духовного тела человека. У духовного тела существует вспомогательное средство, двойник. Если ты, как музыкант, можешь провести своего двойника в горло или в музыкальный инструмент – можешь играть, все понимают. Если двойник не может войти – дело не идёт. В каждой вашей мысли, в каждом вашем чувстве необходимо участвовать двойнику души, чтобы ваши чувство, мысли и поступки были сильными. В этом двойнике все написано, есть содержание. Это – то, что называют вдохновением. Божественное вдохновение – это вдохновение, в котором принимает участие двойник души. Действие, в котором принимает участие душа имеет смысл, поскольку оно родом от Божественного происхождения.

 

Существенное

 

 

Ще ви дам едно правило – музиката зависи от духовното тяло на човека. Духовното тяло има спомагателно средство, двойник. Като музикант, ако можеш да прекараш в гърлото или в инструмента двойника си, ти можеш да свириш, всички разбират. Ако двойникът не може да влезе, работата не става. Във всяка ваша мисъл, във всяко ваше чувство трябва да участвува двойникът на душата, за да бъде вашето чувство силно и мислите и постъпките. В този двойник нещата са добре подписани, имат съдържание. Туй е, което наричат вдъхновение. Божественото вдъхновение е, в което двойникът на душата взема участие. Действие, в което душата взема участие това действие има смисъл, понеже то произлиза, от Божествен произход.

 

Същественото

Линк към коментар
Share on other sites

03.12.13

 

Сейчас вы поддерживаете [идею], что человеку нельзя воевать. Воевать необходимо, но не на физическом поле. Необходимо воевать в духовном мире. У всех вас о войне только физическое понятие. Самая глупая работа – это физическая работа. Жизнь теряет смысл, когда люди теряют свой идеал на земле; тогда они сражаются. Замечено, что после [этого люди] умнеют.

 

Инертность и движение

 

 

Сега вие поддържате, че човек не трябва да воюва. Трябва да воюва, но не на физическото поле. В умствения свят трябва да воюва. В духовния свят трябва да воюва. Вие всички за войната имате едно физическо понятие за войната. Най-глупавата работа е физическата работа. Когато хората изгубят своя идеал на земята, обезсмисля се животът, те се бият тогава. Забелязано е, че после поумняват.

 

Инертност и движение

Линк към коментар
Share on other sites

04.12.13

 

Писание говорит: Когда пути человека угодны Господу, Бог примиряет человека с его врагами. Значит Господь испытывает пути. Когда ты имеешь силу исполнять Его Волю, Он благословляет тебя. Прежде чем исполнять Его дело, занимаешься своим делом, оставляешь Господа. Прежде всего думай о голове, думай о сердце и, потом уже,  думай о желудке. Если прежде всего думаешь о желудке, потом о сердце и голове – ты на ложном пути. Думай о том, чтобы твоя голова принимала участие в питании и в работе сердца. Пусть наш ум и наше сердце принимают участие во всякой работе.

 

Будь верна

 

 

Писанието казва: Когато пътищата на един човек са угодни на Господа, Бог го примирява с враговете му. Значи Господ изпитва пътищата. Когато имаш сила да извършиш Неговата Воля, Той те благославя. Ти преди да вършиш неговото дело, гледаш твоето дело, оставяш Господа. Най-първо мисли за главата, мисли за сърцето и най-после мисли за стомаха. Ако най-първо мислиш за стомаха, после за сърцето и главата, ти си на крив път. Мисли главата да вземе участие в храната и в сърцето да вземе участие. Във всяка работа нашият ум и сърце да вземат участие.

 

Бъди верна

Линк към коментар
Share on other sites

05.12.13

 

Я разделяю жизнь на материальную, духовную и божественную. Человек, любящий только самого себя, движется в материальной жизни. Это жизнь крайнего материализма. Мать, рождающая ребёнка, живёт по закону обязанности. В этом случае существует нечто более моральное, чем любить только себя. Мы называем материнское чувство «общественная добродетель». В этой морали однако присутствует определённое ограничение, долг, но ещё нет свободы. Божественная жизнь это жизнь, когда наше сознание переливается в Бога и мы живём в целом и для целого. И тогда мы знаем, что существует и другой способ, через который может проявиться жизнь.

 

Сам приготовил точило

 

 

Аз разделям живота на материален, духовен и божествен. Човек, който обича само себе си, се движи в материалния живот. Това е живота на крайния материализъм. Майката, която ражда дете живее по закона на задължителността. В този случай има нещо по-морално да обича само себе си. Ние наричаме майчиното чувство “обществена добродетел”. В този морал обаче има известно ограничение, дълг, но свобода още няма. Божествен живот е този, когато нашето съзнание се прелее в Бога и ние живеем в цялото и за цялото. И тогава ние знаем,че има и друг начин, чрез който животът може да се прояви.

 

Сам изтъпках жлеба

Линк към коментар
Share on other sites

06.12.13

 

В Писании говорится, что мы можем любить Бога. Когда? Если исполняем Его волю. А изъявление Божией любви будет только тогда, когда ты будешь в согласии с Богом. Значит, если мы согласны с Его путём, с Его жизнью, с Его истиной, Он нас всегда слушает.

 

Рассвет

 

 

Казва се в Писанието, че можем да обичаме Бога. Кога? Когато вършим Неговата воля. А изявлението на Божията любов ще бъде само тогава, когато ти вървиш в съгласие с Бога. Значи, ако ние сме съгласни с неговия път, с неговия живот, с неговата истина, той всякога ни слуша.

 

Зазоряване

Линк към коментар
Share on other sites

07.12.13

 

Человеку необходимо жить для Бога – это уже освящение личности, индивидуальности, души и Духа. Тогда они приобретают свою ценность.

 

Достаточно одной зажжённой свечи

 

 

Човек трябва да живее за Бога – това е вече освещаване на личността, индивидуалността, душата и Духа. Тогава те добиват своята ценност.

 

Достатъчна е една запалена свещ

Линк към коментар
Share on other sites

08.12.13

 

Я говорю: в мире существует только один Господь. Держитесь за него! Всё остальное – вымысел. Но истинный ли этот Бог? В истинном Господе присутствует свет, а во всех других богах имеются только тени. Все другие боги только обещают и ничего не дают, тогда как истинный Бог даёт всё, что обещает. От Него исходит жизнь. Все учёные существа, называемые богами, могут стать только божествами, ничего более. Каждый сильный человек, каждый учёный человек может стать адептом, может стать божеством, но не Богом. В мире только один Господь.

 

Что животворит

 

 

Аз казвам: в света има само един Господ. Дръжте се за него! Всичко друго е измислица. Ама дали е истинския Бог? В истинския Господ има светлина, а във всички други богове има само сенки. Всички други богове само обещават и нищо не дават, когато истинският Бог дава всичко каквото обещае. От него излиза живота. Всички учени същества, които наричат богове, могат да станат само божества, нищо повече. Всеки силен човек, всеки учен човек може да стане адепт, може да стане божество, но не и Бог. Само един е Господ в света.

 

Което дава живот

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...