Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (12.05.14 - 18.05.14)


Recommended Posts

12.05.14

 

Кто-то говорит: Бога никто никогда не видел. Говорю: слепые никогда не видели Бога, но имеющие глаза – Его видели. Вы говорите: Писание говорит, что Бога никто никогда не видел. Да, Писание верно говорит, что слепые люди не видели Бога, но все люди, у которых духовные глаза открыты, видели Бога. И поэтому Христос сказал: чистосердечные увидят Бога. Вúдение подразумевает глубокое знание.

Вот почему нам необходимо изучать Бога в Его проявлении. Мы должны быть согласными с Его волей, с Его сознанием и с Его мудростью.

 

Даёт плод

 

 

Някой казва: Бог никой никога не е видял. Казвам: слепите никога не са виждали Бога, но които имат очи, те са го видели. Казвате: Писанието казва, че Бог никой никога не е видял. Да, вярно казва Писанието, че слепите хора не са виждали Бога, но всички хора, на които духовните очи са отворени са видели Бога. И затова Христос е казал: чистосърдечните ще видят Бога. Виждането подразбира дълбоко знание.

Ето защо ние трябва да изучаваме Бога в Неговото проявление. Да се съгласяваме с Неговата воля, с Неговото съзнание и с Неговата мъдрост.

 

Дава плод

Линк към коментар
Share on other sites

13.05.14

 

Твёрдость необходимо смягчить. А разрушительность необходимо организовать. Чтобы организовать себя (привести в гармонию ум, сердце, волю) человеку необходимо развивать свои возвышенные чувства. Божественным является то, что использует разрушительную энергию. Божественные чувства используют разрушительную энергию и превращают её в добрые чувства. Говоря о любви к Богу мы подразумеваем организацию человека. Только Любовь к Богу в силах организовать человека. Она – единственная сила, которая может организовать. Без Любви к Богу мы всегда будем неорганизованными, у нас будут самые большие несчастья.

 

Организация

 

 

Твърдостта трябва да се смекчи. А пък разрушителността трябва да са организира. За да се организира човек, трябва да развива своите възвишени чувства. Божественото е, което използува разрушителната енергия. Божествените чувства използуват разрушителната енергия и я превръщат в добри чувства. Като говорим за любовта към Бога, подразбираме да се организира човек. Само любовта към Бога е в сила да организира човека. Тя е единствената сила, която може да организира. Без любов към Бога всякога ще бъдем неорганизирани, ще имаме най-големите нещастия.

 

Организиране

Линк към коментар
Share on other sites

14.05.14

 

Тело – живое, в нём присутствует разумность. Кто-то спрашивает: как навести порядок? Тело говорит: не бойся, это произойдёт быстро. Я не отделяю тело от плоти, но когда я говорю о теле, то подразумеваю, что тело является совокупностью миллионов разумных душ. Все эти души работают коллективно, а ту первичную монаду, работающую как царица, мы называем человек. Следовательно, все эти души говорят: ты не бойся, стой в стороне (не вмешивайся), мы приведём в порядок это дело. И действительно, они обладают этой силой. Если мы так думаем, то увидим, что в нас вложены все возможности. И до тех пор пока наше тело связано с духом, со всеми разумными людьми, пока эта связь не оборвана, Христос говорит: «О чём [ни] попросите [Отца] во имя Моё, даст Вам».

 

Кто даёт жизнь

 

 

Тялото е живо, разумност има в него. Някой казва: как ще се оправи тази работа? Тялото казва: не бой се, тази работа ще се оправи лесно. Аз не отделям тялото от плътта , но когато говоря за тялото, разбирам, че то представлява съвкупност от милиони разумни души. Всички тия души работят колективно, а онази първична монада, която работи като царица, ние наричаме човек. Следователно, всички тия души казват: ти не се бой, стой настрана, ние ще уредим тази работа. И наистина, те имат тази сила. Като мислим така, ще видим, че у нас са вложени всички възможности. И докато нашето тяло е свързано с Духа, с всички разумни хора, докато тази връзка не е скъсана, Христос казва: „Каквото попросите в мое име, ще ви се даде.”

 

Което дава живот

 

Линк към коментар
Share on other sites

15.05.14

 

Вы хотите исключительной любви, или, чтобы друг не любил того, кого вы любите. Законом является то, что тот, кто любит только одного, имеет очень слабую Любовь, и сильную Любовь имеет тот, кто любит всех. Когда любишь многих людей – имеешь много притоков; когда любишь одного – имеешь только один поток.

 

Ангел-хранитель

 

 

Вие искате изключителна любов, или този, когото обичате, друг да не го обича. Закон е, че този, който обича само едного, има много слаба Любов, и силна Любов има този, който обича всички. Като обичаш много души, имаш много притоци; като обичаш едного, имаш само един поток. 

 

Ангел хранител

Линк към коментар
Share on other sites

16.05.14

 

Единственное, что может нас спасти и сделать здоровыми, это закон любви. О любви необходимо думать, но эта любовь – предисловие. Иной раз вы недовольны любовью. Та любовь, которую вы испытали, поможет вам, она подготавливает вас для будущей любви. Потому что без этой подготовки любовь будет недоступна. Сейчас вы встретите человека и прежде всего полюбите его, и он вас полюбит. Малейшее желание, чтобы этого человека любил только ты, приводит к потере Божией любви. Оставь всех людей пить воду из того источника, из которого ты пил. Эта вода, которую они пьют – для них, они не будут пить от твоей любви. Твоя любовь – при тебе.

 

Новое в жизни

 

 

Единственото нещо, което може да ни спаси и да бъдем здрави, то е законът на любовта. За любовта трябва да мислим, но тази любов е предисловие. Вие не сте доволни някой път от любовта. Тази любов, която сте опитали, тя ще допринесе, тя ви приготовлява за бъдещата любов. Защото без него опит любовта ще бъде недостъпна. Сега срещнете един човек и най-първо вие го обикнете, и той ви обикне. Най-малкото желание ако поискаш – този човек само ти да го обичаш, вие разваляте Божията любов. Онзи извор, от който си пил, остави всичките хора да пият от тази вода. Тази вода, която те пият, тя е за тях, те няма да пият от твоята любов. Твоята любов при тебе е.

 

Новото в живота

Линк към коментар
Share on other sites

17.05.14

 

Я вам определю с новой точки зрения что есть добро и что есть зло. Когда человек жертвует высшим, божественным, за человеческое, низшее, – это зло. Когда же жертвует человеческим за божественное, за высшее, – это добро.

 

Стало плотью

 

 

Аз ще ви определя от новото гледище, какво нещо е добро и какво зло. Когато човек жертва висшето, божественото, за човешкото, за нисшето, това е зло. Когато пък жертва човешкото за божественото, за висшето, това е добро.

 

Стана плът

Линк към коментар
Share on other sites

18.05.14

 

Всё человечество – условие божественного дерева, на котором может расти. Ты не можешь расти без любви к человечеству. Божественное в мире крепится на человеческом, точно также как человеческая голова представляет символ всего тела и держится на нём. Человеческая голова, символизирующая Божественное, держится на человеческом.

 

Из Земля наполнится знанием

 

 

Цялото човечеството представлява едно условие на божественото дърво, на което може да расте. Ти не можеш да растеш без да обичаш човечеството. Божественото в света се крепи на човешкото, тъй както човешката глава е символ на цялото тяло и се крепи на него. Човешката глава, която е символ на Божественото се крепи на човешкото.

 

И земята ще се изпълни със знание

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...