Jump to content
Порталът към съзнателен живот

страх при преглъщане.


Recommended Posts

Здравейте,съжалявам, че ви притеснявам. Най-вероятно по тази тема има много отговори.

Моя случай е следния:

През 2011кататрофирах тежко, бременна в 5месец. Ампутираха ми крака, другия беше счупен. За щастие, всичко се оправи и родих здраво бебе: ))))

Не изпаднах в депресия. Даже в най лошите моменти, операции и т.н. не ми беше зле.

Но когато стана земетресението 2012в перник, бях сама в къщи с детето ми, усетих земетресението. Много се изплаших.

Много време след това не можех да спя сама. Преборих този страх. Изпадах в страшни състояния. Но оттогава от 2012, имам натрапливи мисли,за тежки болести, рак,алцхаймер и др.

Горе долу се справям с този страх.

Но напоследък имам страх,който ме съсипва и ми пречи.

Преди около година, нещо ми се залепи на гърлото, и се изплаших.

При всяко хранене оттогава, дъвча храната много внимателно,ям повече течни и меки храни.

Но страха от преглъщане или засядане в гърлото остава. Защо?

Пия мента глог и валериан . Успокояваме ,но пак има страх.

Бях на унг,там не откриха нищо особено. Фарингит. ..

Искам помощ. А също може да ми кажете дали вие провеждате лични сеанси.

Благодаря

И отново съжалявам за хаотично написаното от мен.

Лека вечер: )

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, проблемът ви е психологичен, а не физиологичен. Необходима ви е консултация и терапия с психолог или психотерапевт.

Страха е емоция, която се запечатва много силно и често изгражда невронни пътища, които трайно и все по - устойчиво поддържат неговата сила. Хапчетата не могат да повлияят на този процес освен да го подтиснат и той да изскочи с нова сила при следващия стресов момент. 

Имате натрупване на поредица от силно стресиращи събития, които не сте преодолели, а навярно подтиснали или изтласкали, за да се реши проблема и да не се проявява периодично с нова симптоматика  е необходимо да се поработи психотерапевтично. 

Може да прегледате темите за тревожните разстройства и да пробвате с упражненията и техниките дадени там.

Линк към коментар
Share on other sites

Добре,ще потърся темите. Надявам се да намеря нещо, ако не помогне ще се обърна към лична помощ :).

Страха е ужасно нещо и се боря,в повечето случаи побеждавам!

Пак казвам страха ми е осъзнат. Може да ми са,се случили гадни неща ,но знам от какво ме е страх. Благодаря за отговора.

Линк към коментар
Share on other sites

Осъзнат, не означава по - малко страшен. Самата мисъл за страха го подсилва и го прави активен. Идеята е страха да не е страшен, а това означава промяна на мисленето, от където вече идва по - трудният и бавен процес.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...