Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

Здравейте,

от доста време забелязвам следния проблем у мен и бих искала да помоля някого за съвет.

Връщайки се назад в миналото, смятам че винаги съм била до известна степен хиперактивна, както и съм имала проблеми с паметта, но не смятам, че са ми причинявали особено големи затруднения в учебния процес.

В последните две години, обаче, забелязвам как тези симптоми се задълбочават.С други думи трудно ми е да се концентрирам в абсолютно всичко, не само в дейности, които намирам за отегчителни, но и в такива, които представляват интерес за мен.Трудно ми е да уча и запаметявам информация като цяло, винаги се разсейвам или мислите постоянно препускат от тема в тема.Например докато си правя домашното, изведнъж почвам да проверявам за университети, след което да чета научни статии, после си пускам музика, докато размишлявам за теорията на относителността, накрая почвам да уча по друг предмет и изведнъж ме осенява мисълта, че съм забравила за предишното си домашно.(Съжалявам за обстойния пример, малко се отнесох :D )

Освен това непрестанно забравям от вещи до ежедневни задължения и уговорки.Трудно ми е да се организирам, да се вмествам във времеви рамки, често дори да взимам решения.

Относно хиперактивността, често имам изблици на свръхенергия, които не мога да контролирам.Почвам да скачам, тичам, да се държа дебилоподобно, не мога да седя на едно място, нещо, което не е необичайно и по принцип.Трудно ми е да чакам дълго време, понякога и да слушам задълбочено хората.Всичко това ме навежда на мисълта, че най-вероятно имам ADHD или някаква форма на когнитивни нарушения.

Като допълнение към всичко, което вече споменах, усещам проблеми и със сънните си навици.Или постоянно се чувствам уморена или пък ми е трудно да заспя, понякога имам и сънни парализи.

Забелязвам, че понякога имам силни пориви за самоубийство или се разстройвам безпричинно, но предполагам, че в повечето случаи се дължи на факта, че съм свръхчувствителна и усещам емоциите на хората около мен.Осъзнавам пагубността на негативните емоции и имам ясна визия за света около себе си и мисията ми тук на Земята, но честно казано наистина изпитвам затруднения да функционирам нормално.

Много ще съм Ви благодарна, ако ми помогнете да разбера причината за моето състояние и как да се справя с него. :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...