Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (29.09.14 - 05.10.14)


Рассвет

Recommended Posts

29.09.14

 

Великий закон, действующий во всём мире – это архангел Михаил. Он приходит со своим «ножом». Бог раскрывает Книгу Жизни и отдаёт каждому заслуженное. ...Желаю вам, чтобы Архангел Михаил был на вашей стороне, а не против вас. Если он «вынет нож», чтобы воевать ради вас, никакая контрибуция на вас не будет наложена, никакое зло вас не постигнет. И Бог будет на вашей стороне.

 

Будет управлять всеми народами

 

 

Великият закон, който действа в целия свят, е архангел Михаил. Той иде със своя нож. Бог разгръща книгата на живота и отдава всекиму заслуженото. ...Желая архангел Михаил да е на ваша страна, а не против вас. Ако той извади ножа си, да воюва заради вас, никаква контрибуция няма да ви се налага, никакво зло няма да ви сполети. И Бог ще бъде на ваша страна.

 

Ще управлява всички народи 

Линк към коментар
Share on other sites

30.09.14

 

Вы ещё не узнали себя. Вы до настоящего времени не были счастливы, у вас не было ни одного мгновения истинной радости. Вся ваша прожитая, до сих пор, жизнь представляет только написанную драму или трагедию. Эта жизнь – только падения и вставание. И с самого начала до конца ваша жизнь исписана только печалью и страданиями. И пусть, как люди, мы спросим себя: «В конце концов, что остаётся у нас от нашей жизни как людей? Что является тем, что отличает нас как души?» – Единственное, что в данном случае останется вам от жизни – это только ваши разумные отношения к Богу. Отношения к Богу – это отношения к Любви; отношения к Любви – это отношения к жизни; отношения к жизни – это отношения к движениям; отношения к движениям – это отношения к росту, развитию и т. д. Это сообщающиеся [между собой] живые силы в Природе. Если вы «схватите» одно из этих положений, то эта жизнь становится на правильный путь своего развития.

 

Рождённые свыше


 

Вие още не познавате себе си. Вие досега още не сте били щастливи, не сте имали още нито един момент от истинска радост. Целият живот, който сте живели досега, той е написан, представлява само една драма или една трагедия. Той е живот само на падания и ставания. И от единия край до другия вашият живот е изписан само от скърби и страдания. И нека, като хора, да се попитаме: „В края на краищата какво остава у нас от живота ни като хора? Кое е онова, което може да ни отличи като души?“ – Единственото нещо, което може да ви остане в живота в дадения случай, това са само вашите разумни отношения към Бога. Отношенията към Бога са отношения към Любовта; отношенията към Любовта са отношения към живота; отношенията към живота са отношения към движенията; отношенията към движенията са отношения към растенето, развиването и т.н. Това са скачени живи сили в природата. Хванете ли едно от тези положения, този живот се нанизва в правилния път на своето развитие.

 

Родени изново

Линк към коментар
Share on other sites

01.10.14

 

Если я сейчас вам скажу, что иду проповедовать во Имя Божия – это, с моей точки зрения, одно тщеславие. Мне необходимо вам проповедовать так, чтобы вы не считали, что я сделал для вас многое. Проповедовать вам, приходить сюда, сказать вам несколько добрых слов – это приятная работа!

 

Рождённые свыше

 

 

Сега, ако аз ви кажа, че идвам в името Божие да проповядвам, според мене това е едно тщеславие. Аз трябва да ви проповядвам така, че да не считате какво съм направил много нещо за вас. Да ви проповядвам, да дойда тук при вас, да ви кажа няколко благи думи, това е една приятна работа!

 

Родени изново

Линк към коментар
Share on other sites

02.10.14

 

Слова [о том], что нам необходимо усовершенствоваться, что необходимо получить посвящение – все эти слова пусты сами по себе, если мы не будем связаны с Живым Господом Любви. ...Кто-то может философствовать, считаться очень учёным, адептом, но [если] ему не говорил Господь, это слово не верно. Учение, в котором Господь не говорит через души, через умы, через сердца людей – это учение не верно. Когда Бог говорит о Своём учении, Он его оправдывает. Господь говорит и делает. Он не говорит, что это произойдёт в будущем. Нет, говорит и это происходит!

 

Рождённые свыше

 

 

Думите, че ние трябва да се усъвършенстваме, че трябва да се посветим, всички тия думи, сами по себе си са празни, ако не бъдем свързани с живия Господ на Любовта. ... Някой може да философства, да минава за много учен, за адепт, но не му ли е говорил Господ, това слово не е вярно. Там, дето Господ не говори чрез душите, чрез умовете, чрез сърцата на хората, това учение не е вярно. Когато Бог говори за своето учение, Той го оправдава. Той казва и прави. Той не казва, че туй ще стане за в бъдеще. Не, казва и става!

 

Родени изново

Линк към коментар
Share on other sites

03.10.14

 

Итак, то, что может улучшить вашу жизнь, это изучение Евангелия. Изучайте его глубоко! Выделите особое время для изучения Евангелия. Изучайте его не тогда, когда вы находитесь в приподнятом состоянии своего духа, а тогда, когда находитесь в самом большом страдании, которое можно вообразить. Тогда читайте по одной главе и увидите, как хорошо будете её понимать.

 

Рождённые свыше

 

 

И тъй, това, което може да подобри живота ви, то е да изучавате Евангелието. Изучавайте Го дълбоко! Ще отделите особено време за изучаването на Евангелието. Вие ще Го изучавате не когато сте в най-доброто настроение на духа си, но когато имате най-голямото страдание, каквото светът не може да си въобрази. Тогава ще прочитате по една глава и ще видите как добре ще я разбирате.

 

Родени изново

 

Линк към коментар
Share on other sites

04.10.14

 

Чтобы я и не говорил вам сейчас, вы скажете себе: «Это ко мне не относится». – Всё, о чём я говорю, относится к каждому из вас. Каждый из вас этим утром может спросить себя: «А прозрел ли я, приобрёл ли я то знание, которое вносит свет в ум? Приобрёл ли я ту свободу моего духа, то благородство, то нежное чувство, то снисхождение, чтобы иметь ко всем существам возле меня такие правильные отношения, какие Бог имеет ко мне?»

 

Господи, чтобы мне прозреть!

 

 

Сега, каквото и да ви говоря, вие ще си кажете: „Това не се отнася до мене“. – Всичките неща се отнасят до всеки едного от вас. Всеки един от вас тази сутрин може да се запита: „Аз прогледал ли съм, добил ли съм онова знание, което внася светлина в ума? Добил ли съм онази свобода на моя дух, онова благородство, онова нежно чувство, онова снизхождение, та да имам към всички същества наоколо си такива правилни отношения, каквито Бог има към мене?“

 

Господи, да прогледам!

Линк към коментар
Share on other sites

05.10.14

 

Пусть будет известно, что существует Великий Закон, священный для всех людей. Пусть скажем каждому человеку Истину. Скажем ему: «Друг, то, что ты делаешь, не по Богу, это неправильно, оно останавливает твоё развитие». К вашей личной жизни вопрос не относится, она меня не интересует. Но если эти люди этими обманами хотят остановить других и не дают возможности этой Истине проникнуть в сердца тех, в которые необходимо проникнуть, тех, кто её ищет, – такие люди несут за это ответственность. Вопрос состоит не в моём личном благе, ни в вашем. Когда Христос проповедовал, Он говорил: «Я пришёл исполнить не мою волю, но волю Того, Кто меня послал».

 

Господи, чтобы мне прозреть!

 

 

Нека се знае, че има един Велик Закон, който е свещен за всички хора. Нека кажем на всеки човек Истината. Ще му кажа: Приятелю, туй, което вършиш, не е по Бога, не е право, то спъва твоето развитие. Въпросът не се отнася до вашия личен живот, той не ме интересува. Но ако тези хора, чрез тия лъжи, искат да спънат другите и не дават възможност на тази Истина да проникне в сърцата на тия, у които трябва да проникне, които я търсят, те носят отговорността за това. Не е въпросът нито за моето лично благо, нито за вашето. Когато Христос проповядваше, Той казваше: „Не дойдох да сторя моята воля, но волята на Тогоз, Който ме е проводил“.

 

Господи, да прогледам!

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...