Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (22.12.14 - 28.12.14)


Рассвет

Recommended Posts

22.12.14

 

Если я могу представить вам один факт, то он следующий: когда Бог взглянет на форму человеческой души – Он обрадуется. Душа так велика! В человеческой душе, как в никаком другом существе в окружающем мире, присутствует красота. Тогда кто-то спрашивает: «Зачем Христос сошёл с Неба?» – Он сошёл не для людей. Он сошёл помогать этой великой душе.

 

Скорбь и радость

 

 

Ако мога да изнеса пред вас един факт, той е следующият: когато Бог погледне върху формата на човешката душа, и Той ще се зарадва. Толкова велика е тя! Красота има в човешката душа, каквато в никое друго същество в света. Тогава някои питат: „Защо Христос слезе от небето?“ – Той не слезе за хората. Той слезе да помогне на тази велика душа.

 

Скръб и радост

Линк към коментар
Share on other sites

23.12.14

 

Что отличает человека от животных? – Его сознание и его совесть.

 

Ободритесь, это Я

 

 

Кое отличава човека от животните? – Неговото съзнание и съвестта му.

 

Дерзайте, Аз съм

Линк към коментар
Share on other sites

24.12.14

 

Итак, Христос придёт на Землю. «И труба затрубит». – Какая труба? – Когда Христос придёт на Землю, он не будет говорить через какую-то трубу, а будет говорить тихо и нежно. Его голос внесёт радость и веселье в каждую душу. И каждый человек поймёт проповедь Христа...

 

Добрая Земля

 

 

И тъй, Христос ще дойде на земята. „И тръбата ще затръби." – Коя тръба? – Когато Христос дойде на земята, няма да говори с никаква тръба, но ще говори тихо и нежно. Неговият глас ще внесе радост и веселие във всяка душа. И всеки ще разбере проповедта на Христа...

 

Добрата земя

 

Линк към коментар
Share on other sites

25.12.14

 

Христиане поддерживают мысль о том, что Христос и сейчас придёт на Землю, как приходил 2000 лет назад. Они спрашивают: Кто такой Христос? – Христос это первое ограничение Бога. Самоограничение и проявление Бога в Бытии – это мы называем Христом. Во всех веках Христос один и тот же, но, поскольку сознание людей различно, различны и их понимания о Нём. У муравьёв одно понимание о мире, черви имеют другое понимание, у рыб – своё особое понимание. Однако понимания людей о мире совершенно отличаются от понимания Ангелов. Вот почему, когда говорится о Христе, мы подразумеваем Любовь, как первое проявление Бога в Космосе.

 

Я исцелю его

 

 

Християните поддържат мисълта, че Христос и сега ще дойде на земята, както е дошъл преди 2 000 години. Те се питат: Кой е Христос? – Христос е първото ограничение на Бога. Самоограничението и проявлението на Бога в Битието, това наричаме Христос. Той не е в формата, понеже тя се мени. През всичките векове, Христос е един и същ, но понеже съзнанието на хората е различно, затова техните схващания за Него са различни. Мравките имат едно схващане за света; червеите имат друго схващане; рибите имат особено схващане. Обаче, схващанията на хората за света е съвършено различно от тези на ангелите. Ето защо, като се говори за Христа, ние разбираме първата проява на Бога в космоса, като Любов.

 

 Ще го изцеля

Линк към коментар
Share on other sites

26.12.14

 

Вы желаете прихода Христа на Землю, но знаете ли вы, что тогда произойдёт? Вся Земля воспламенится и сгорит. Христос несёт с собой огонь. Он – не тот Христос из Палестины. Тогда евреи распяли Иисуса, а Христос удалился [из физического тела]. Он говорит современным христианам, что сойдёт на Землю с 35 миллионами градусов тепла и с 5 миллиардами единиц света. Верующие не знают, что их ожидает! ...Прочитайте 24-ю главу из «Евангелия от Матфея» и вы увидите, что ещё тогда Христос это предсказал.

 

Я исцелю его

 

 

Вие искате да дойде Христос на земята, но знаете ли, какво ще стане тогава? Цялата земя ще се възпламени и ще изгори. Огън носи Той със себе си. Той не е онзи Христос от Палестина. Тогава евреите разпнаха Исус, а Христос си отиде. Той казва на съвременните християни, че ще слезе на земята с 35 милиона градуса топлина и с пет милиарда единици светлина. Тогава да му мислят вярващите! ...Прочетете 24 глава от Евангелието на Матея и ще видите, че още тогава Той е предсказал това.

 

Ще го изцеля

Линк към коментар
Share on other sites

27.12.14

 

Начнут обо мне говорить: Он был Христом! ...Я никому не давал права говорить обо мне. ...Я не имею ничего против того, кто как думает. Пусть каждый человек думает как хочет – я за свободу мысли, но оставьте и меня свободным. Я не нуждаюсь в рекламе и в состоянии сам себя рекламировать. Я зажгу свою свечу и скажу: Друг, можешь ли ты читать при свете моей свечи? Если хочу – я могу и лечить. Я научу людей искусству, но необходимо понимать химию, физику. Я подразумеваю под «великим искусством» науку о том, как помолодеть, как восстановить ваши силы и знать как жить. Я вам покажу, друзья, это небольшое искусство – знать как жить. Я сам – путник, посетивший вашу страну, у меня нет ничего чтобы вам оставить – поэтому оставляю вам воспоминание. Но не думайте о моём величии. Для этого пришли великие люди, теперь осталась только путаница. Пришли учёные, пришли пророки, пришли апостолы, пришёл Христос, и сейчас от теперешнего мира остался только хвост. Я держусь за хвост.

 

Он их испытывает

 

 

Ще тръгнат за мене да говорят: Христос съм бил! ...Аз не съм дал право никому да говори за мене. ...Аз нямам нищо против кой как мисли. Всеки един човек нека си мисли каквото иска, аз съм за свободата на мисълта, но оставете и мене свободен. Аз не се нуждая от реклами и съм в състояние себе си да рекламирам. Ще запаля своята свещ и ще кажа: Приятелю, на моята свещ можеш ли да четеш? Ако искам, аз мога и да лекувам. Ще науча хората на едно изкуство, но трябва да разбирате от химия, от физика. Аз разбирам великото изкуство как да се подмладите, как да възстановите вашите сили и да знаете как да живеете. Ще ви покажа, приятели, туй малко изкуство, да знаете как да живеете. Аз съм един пътник, посетих вашата страна, няма какво да ви оставя, затова ви оставям един спомен. Но да не мислите, че съм някакво величие. За туй великите хора са дошли, сега е останала само чорбата. Учените са дошли, пророците са дошли, апостолите са дошли, Христос е дошъл, и сега, от сегашния свят е останало само опашката. Аз се държа за опашката.

 

Той ги изпита

Линк към коментар
Share on other sites

28.12.14

 

Кто-нибудь из вас скажет: «Мы очень большие грешники». Вы не такие большие грешники, я не считаю вас такими, но ваша ошибка в том, что вы очень хотите жить, но не знаете, как жить. Тогда вы зададите мне вопрос: «Но ведь наши верования в Христа на протяжении стольких лет, читаемые нами молитвы, церковь, в которую мы ходим, – где остаётся всё это?» – Но нашли ли вы Христа? Я не говорю, что не нашли Его. Бог оставил людей искать Его, лишь бы Его нашли. 2000 лет назад Бог говорил через Христа. Встречали ли вы этого Христа, чтобы что-то говорить о Его Учении? Можете ли вы сказать хотя бы об одном ясном сне, в котором Христос вам рассказывал что-то из своего Учения? Чтобы видеть Христа человеку необходимо иметь положительную философию.

 

Сродные души

 

 

Някой от вас ще каже: „Ние сме много големи грешници“. Не сте много големи грешници, аз не ви намирам за такива, но грешката ви е там, че искате много да живеете, а не знаете как да живеете. Тогава ще ми зададете въпроса: „Ами нашите вярвания в Христос от толкова години, ами молитвите, които четем, ами на църква, дето ходим, къде остана всичко това?“ – Ами Христа намерили ли сте го? Аз не казвам, че не сте го намерили. Бог е оставил хората да го пипат, дано го напипат. Преди 2000 години той е говорил чрез Христа. Срещали ли сте този Христос, да поговорите нещо върху неговото учение? Можете ли да кажете поне един ясен сън, в който Христос да ви е разказвал нещо от своето учение? Положителна философия трябва да има човек, за да види Христа.

 

Сродните души

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...