Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (12.01.15 - 18.01.15)


Recommended Posts

12.01.15

 

Некий пророк читал, изучал Писание и пришёл к убеждению, что ему говорил Дух. Знаешь ли ты, что значит «тебе начал говорить Дух»? Когда великий Божественный Дух начинает говорить человеку – в уме человека появляется свет, а в сердце – широта, и он любит всех людей, все цветы, деревья, листы, ветки, мушек. Для него – всё красиво. Когда в человеке заговорят духи (низшие существа астрального мира) – он становится эксцентричным и рассеянным.

 

Ободритесь, это Я

 

 

Някой пророк чел, изучавал Писанието и дошъл до убеждението, че Духът му говорил. Знаеш ли какво значи да ти проговори Духът? Когато великият Божи Дух проговори на човека, в неговия ум се явява светлина, а в сърцето – широта, и той обиква всички хора, всички цветя, дървета, листа, клони, мушици. За него всичко е красиво. Когато в човека заговорят духовете, той става ексцентричен и разсеян.

 

Дерзайте, Аз Съм

Линк към коментар
Share on other sites

13.01.15

 

Все противоречия и страдания это материалы для будущей жизни. Что скажут скалы, когда вы их разрушаете вашими взрывами? Но вы им скажете, что их используете как строительный материал. Что вам скажут деревья в лесу, когда вы их каждый день рубите? Вы и их употребляете как строительный материал. Когда используете труд животных – они вам скажут: «Что хотят эти люди от нас?» Вы им скажете, что и им необходимо принимать участие в вашей культуре. Как вы используете низшие существа, так и вас используют Высшие существа. Они вас впрягают в работу, а вы думаете, что свободны.

 

Ободритесь, это Я

 

 

Всички противоречия и страдания са материали за бъдещия живот. Какво ще кажат канарите, когато вие, с вашите експлозиви, ги разрушавате? Но вие ще им кажете, че ги използувате за градивен материал. Какво ще кажат дърветата в горите, като ги сечете всеки ден? Вие употребявате и тях като градивен материал. Като използувате труда на животните, те ще кажат: „Какво искат тия хора от нас?“ Ще им кажете, че и те трябва да вземат участие във вашата култура. Както вие използувате низшите същества, така и вас използуват висшите същества. Те ви впрягат на работа, а вие мислите, че сте свободни.

 

Дерзайте, Аз Съм 

Линк към коментар
Share on other sites

14.01.15

 

Кто не понимает этого учения – впадает в другую крайность, ожидая всего от Господа. Значит, если Бог думает о тебе, то тебе не надо работать. Нет, это неправильная философия. Бог будет промышлять обо мне только [тогда], когда я посажу 200-300 саженцев деревьев. Бог будет промышлять обо мне, когда я закончу университет. Бог будет промышлять обо мне, когда я работаю на винограднике и становлюсь опытным виноградарем. Бог будет промышлять обо мне, если я хорошо знаю своё ремесло... Вообще Господь будет промышлять о своих разумных детях, которые хорошо учатся и слушают Его. Всем вам необходимо владеть одним искусством, одним ремеслом. Не достаточно только молиться и мечтать.

 

Ободритесь, это Я

 

 

Който не разбира това учение, отива в друга крайност, очаква всичко от Господа.

Значи ако Бог мисли за тебе, ти не трябва да работиш. Не, това е крива философия. Бог ще промисли за мене само когато насадя 200–300 дръвчета. Бог ще промисли за мене, когато свърша университет. Бог ще промисли за мене, когато работя на лозето и стана опитен лозар. Бог ще промисли за мене, ако познавам добре занаята си... Изобщо Господ промисля за своите разумни деца, които учат добре и Го слушат. Всеки от вас трябва да знае по едно изкуство и по един занаят. Не е достатъчно само да се молите и да мечтаете.

 

Дерзайте, Аз Съм

Линк към коментар
Share on other sites

15.01.15

 

Одно из важных правил жизни состоит в следующем: всем людям – мужчинам и женщинам, детям, братьям и сёстрам, священникам, учителям – необходимо любить Бога. Если у вас есть друг, то необходимо желать, чтобы он, прежде всего, любил Бога. Я говорю о Боге как внешнем и внутреннем свете. Бог – живой свет, в котором все нуждаются. Если твоя жена любит Бога – и тебя будет любить. Если же ты пожелаешь быть объектом её любви – ты уже разрушил своё счастье.

 

За имя Моё

 

 

Едно от важните правила за живота е следното: всички хора – мъже и жени, деца, братя и сестри, свещеници, учители – трябва да любят Бога. Имате ли един приятел, трябва да желаете, първо, той да люби Бога. Аз говоря за Бога като външна и вътрешна светлина. Той е жива светлина, от която всички се нуждаят. Ако жена ти люби Бога, и тебе ще обича. Ако пожелаеш да бъдеш обект на нейната любов, ти си развалил вече своето щастие.

 

 За Името Ми

 

Линк към коментар
Share on other sites

16.01.15

 

Кто-то скажет, что я живу для болгарского народа. Видели ли вы болгарский народ как один коллектив? Видели ли вы ореховое дерево, собранное в скорлупу одного ореха? Когда я говорю, что ореховое дерево может находиться в одной скорлупе, это вам кажется неправдоподобным. Значит, весь народ может собраться в своём зрелом плоде. Знаете ли вы как болгарский народ представлен в невидимом мире? Вы скажете: «Как? Существует ли болгарский народ в другом мире?» – Разумеется существует. Народы – это конечности Великого Божественного организма.

 

За имя Моё

 

 

Някои ще кажат, че аз живея за българския народ. Виждали ли сте българския народ като колективна единица? Виждали ли сте големия орех, събран в черупката на един орех? Като казвам, че един голям орех може да се събере в една черупка, това ви се вижда неправдоподобно. Значи един цял народ може да се събере вътре в своя узрял плод. Знаете ли как е представен българският народ в невидимия свят? Ще кажете: „Как, има ли български народ в другия свят?“ – Има, разбира се. Народите са удове на Великия Божествен организъм.

 

 За Името Ми 

Линк към коментар
Share on other sites

17.01.15

 

Каковы внешние признаки по которым узнаётся истинная Любовь? Истинная Любовь узнаётся по следующему: если я беден и иду к своему другу и говорю ему, что нахожусь в большой денежной нужде и он мне даёт свои последние тысячу левов; если мне даёт свою одежду, так как моя разорвана; если делит со мной свою постель – это признак Любви. До тех пор, пока человек так поступает, он проявляет идеальную Любовь; если поступает иначе – это не истинная Любовь. Пока я жертвую всем для того, кого люблю, – моя любовь нормальна и Божественна; если такого не происходит – эта любовь не имеет Божественного происхождения.

 

За имя Моё

 

 

Какви са външните признаци, по които се познава истинската любов? Истинската любов се познава по следното: Ако съм беден и отида при приятеля си и му кажа, че имам голяма нужда от пари, и той ми даде последните си хиляда лева; ако ми даде своята дреха, тъй като моята е скъсана; ако сподели с мене своето легло, това е признак на Любовта. Докато човек постъпва така, той има идеална любов; постъпва ли другояче, това не е истинска любов. Докато жертвам всичко за онзи, когото обичам, моята любов е нормална и Божествена; обърна ли другия лист на нещата, тя не е Божествена.

 

 За Името Ми

Линк към коментар
Share on other sites

18.01.15

 

Я говорю: Мы нуждаемся не в обещаниях, а в исполнении. Существуют люди быстрые на обещания, но медлительные в исполнении. Я бы пожелал всем вам быть быстрыми в исполнении, а медлительными на обещания. А сейчас мы делаем противоположное. Потом извиняемся, что сейчас не время для выполнения обещаний. Если обещаешь – значит есть условия для выполнения. Прежде чем обещать – хорошо подумай, готов ли ты выполнить обещанное. И в Писании говорится: «Господь не благоволит к тем, кто обещает, но не выполняет».

 

За имя Моё

 

 

Аз казвам: Ние не се нуждаем от обещания, а от изпълнение. Има хора бързи на обещания, а мудни на изпълнение; други – мудни на обещания, а бързи на изпълнение. Аз бих желал всички да сте бързи на изпълнение, а мудни на обещания. А сега ние вършим обратното. После се извиняваме, че сега не му е времето. Щом обещаеш, време е за изпълнение. Преди да обещаеш, помисли добре готов ли си да изпълниш обещаното. И в Писанието се казва: „Господ не благоволява в онези, които обещават, а не изпълняват“.

 

 За Името Ми

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...