Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (19.01.15 - 25.01.15)


Recommended Posts

19.01.15

 

Будьте сейчас все смелыми и решительными, чтобы встретить страдания, которым вы подвергнитесь в соответствии с законом необходимости. И будьте благодарны за все страдания. Не философствуйте зачем и почему. – Скажите: «Для добра» – и ничего более.

 

За имя Моё

 

 

Бъдете сега всички смели и решителни, да посрещнете страданията, които ще ви се наложат по закона на необходимостта. И за всички страдания да бъдете благодарни. Не философствайте защо и за какво. – „За добро е“, кажете – нищо повече.

 

 За Името Ми

Линк към коментар
Share on other sites

20.01.15

 

Чем человеческое отличается от Божественного? Всякое человеческое учение ограничивает. ...Божественное учение узнаётся по одному «элементу», вошедшему в душу. Оно несёт радость, мир, свет; оно несёт все благородные стремления. Если войдёшь в человеческое учение – там существует раздвоение, поляризация, ненависть, зависть. Людей волнуют в человеческом учении мелочи: кто будет первым, кто займёт первое место в обществе. И если им не оказывается необходимого (с их точки зрения) внимания и они не занимают первых мест в обществе, появляются претензии, обиды. …Сейчас спрашиваю: Что является существенным? Существенны ли эти вещи перед Богом? Если мы сейчас войдём в невидимый мир, то сколько там будут стоить наши верования?

 

Тщетно чтут Меня

 

 

По какво се различава човешкото от Божественото? Всяко човешко учение ограничава. ...Божественото учение се познава по един елемент, влязъл в душата. То носи радост, мир, светлина; то носи всички благородни пориви. Влезеш ли в човешкото учение, там има раздвояване, поляризиране, омраза, завист. Дребнавости вълнуват хората в човешкото учение: кой да бъде пръв, кой да заеме първо място в обществото. И ако не им се отдаде нужното внимание и място, явяват се претенции, обиди. ...Питам сега: Кое е същественото? Съществени ли са тия неща пред Бога? Ако влезем сега в невидимия свят, колко ще струват там нашите вярвания?

 

Напразно Ме почитат

Линк към коментар
Share on other sites

21.01.15

 

Но знаете ли вы каков закон мысли? Сам человек создать мысль никогда не может. Мысль может образовываться только между двумя разумными существами. ...Когда мы говорим, что мыслим разумно, то под этим подразумевается, что только между Богом и нами может образовываться разумная мысль.

 

Тщетно чтут Меня

 

 

Но знаете ли какъв е законът на мисълта? – Сам човек никога не може да създаде мисъл. Само между две разумни същества може да се образува мисъл. ...Когато кажем, че мислим разумно, подразбира се, че само между Бога и нас може да се образува разумна мисъл.

 

 Напразно Ме почитат

Линк към коментар
Share on other sites

22.01.15

 

Я бы хотел, чтобы у всех вас зародилось желание читать, а после этого работать – применить то, что вы прочитали. Чтение и приложение прочитанного! Это два существенных положения для вас. ...Необходимо работать над собой. Не имею в виду, что вы не работаете, но вы не надеетесь на себя. Одни из вас закончили 20 лет назад университет и не читают, не следят за новыми научными исследованиями. Необходимо быть современными людьми. Весь мир находится в движении. Важным является то, через что мы сейчас проходим. Необходима связь между прошлым, настоящим и будущим.

 

Тщетно чтут Меня

 

 

Бих желал у всички вас да се зароди желание да четете, а след това да работите – да приложите това, което сте прочели. Четене и прилагане! Това са две съществени неща за вас. ...Трябва да работите над себе си. Не искам да кажа, че не работите, но не се осланяте на себе си. Едни от вас са свършили преди 20 години университет и не четат, не следят новите научни изследвания. Трябва да бъдете съвременни. Целият свят е в движение. Важно през какво сега минаваме. Нужна е връзка между миналото, настоящето и бъдещето.

 

 Напразно Ме почитат

Линк към коментар
Share on other sites

23.01.15

 

Вы не можете ни приобрести Бога, ни Его потерять. Как сможете приобрести то, в ком живёшь? И как потеряешь то, в ком ты находишься? То, что мы называем «приобретение» – это значит, что ты пришёл к согласию с Богом. – «Потерял Его» – это значит, что ты пришёл в разногласие с Богом, т. е. ты теряешь связь, существующую сейчас между тобой и Богом.

 

[Вы] Ищете [Иисуса] распятого

 

 

Бога не можете нито да Го придобиете, нито да Го изгубите. Как ще придобиеш това, в което живееш? И как ще изгубиш това, в което си ти? Това, което наричаме придобивка, то значи, че си дошъл в съгласие с Бога. – „Изгубих го“ – то значи, дошъл си в разногласие с Бога, т.е. изгубваш връзката, която сега съществува между тебе и Бога.

 

Разпятаго търсите

Линк към коментар
Share on other sites

24.01.15

 

Я знаю, что вы ищете. Вы ищете счастье. Кто из вас счастлив? Я бы хотел встретить счастливого человека. Я называю счастливым человеком того, чья душа полна Любовью. Он подобен непрерывно изливающемуся источнику.

 

[Вы] Ищете [Иисуса] распятого

 

 

Аз зная какво търсите. Вие търсите щастие. Кой от вас е щастлив? Аз бих желал да срещна щастлив човек. Наричам щастлив онзи, на когото душата е пълна с Любов. Той е като извор, постоянно извира.

 

Разпятаго търсите

Линк към коментар
Share on other sites

25.01.15

 

Не ищите этого Господа вне себя – ищите Его в самом себе. Вы Его услышите внутри, в своей душе. Вы можете видеть Господа в Его микроскопических проявлениях. Для этого необходим особый микроскоп, увеличивающий в 35 миллионов раз. Для моего микроскопа, с помощью которого можете видеть проявления Бога, необходимо напряжение ума. И когда вы увидите эти проявления – вы скажете: «Какая радость наступила в моей душе!» Там внутри, в невидимом, в глубине Бытия, Господь тайно работает в человеческих сердцах и умах. Он работает в каждой клетке и исправляет все стоны, стенания в мире. Когда-нибудь Он приведёт всё в лад и порядок.

 

[Вы] Ищете [Иисуса] распятого

 

 

Не търсете този Господ вън от себе си; търсете го вътре в себе си. Ще Го чуете вътре в душата си. Господа можете да видите в неговите микроскопически проявления. За това ви трябва особен микроскоп, който увеличава 35,000,000 пъти. За моя микроскоп, с който можете да видите проявленията на Бога, е нужно напрежение на ума. И като ги видите, ще кажете: „Каква радост настана в душата ми!“ Там вътре, в невидимото, в дълбочините на Битието, Господ работи тайно в човешките сърца и умове. Той работи във всяка клетка и поправя всички охкания, стенания в света. Един ден Той ще докара всичко в ред и порядък.

 

Разпятаго търсите 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...