Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (02.02.15 - 08.02.15)


Recommended Posts

02.02.15

 

Люди не так хороши, как они думают. Как ты поступишь, если какой-то бедняк постучит в твою дверь и попросить тебя о ночлеге в твоём доме? Ты скажешь, что у тебя нет [свободного] места, чтобы он пошёл к другим людям. Бедняк пойдёт в другое место, но и там получит такой же ответ. Бедняка задержит полицейский, когда тот ходит от двери к двери, и приведёт в участок. До тех пор, пока ты так поступаешь, долгое время будешь задаваться вопросом, почему ты искалечен или болен. – Зачем существуют полицейские участки? – Для преступников. То, что имеется много преступников, говорит о том, что люди со своими действиями становятся причиной преступности. Я не упрекаю вас, но каждому необходимо работать над собой, исправить свои ошибки. Только так мир станет лучше.

 

Было два сына

 

 

Хората не са толкова добри, както си мислят. Как ще постъпиш, ако някой беден похлопа на вратата ти и те помоли да пренощува в твоя дом? Ще кажеш, че няма място, да отиде другаде. Той ще отиде на друго място, но и там ще получи същия отговор. Като хлопа от врата на врата, стражарят ще го хване и ще го заведе в участъка. Докато постъпваш така, дълго време ще се питаш защо си сакат или болен. – Защо има участъци? – За престъпниците. Щом има много престъпници, това показва, че хората със своите действия стават причина за престъпността. Не ви упреквам, но всеки трябва да работи върху себе си, да изправи грешките си. Само така ще се оправи светът.

 

Имаше двама синове 

 

Линк към коментар
Share on other sites

03.02.15

 

Один из законов Белого Братства гласит: «Между существами, не имеющими в своём сердце Любви, не позволяются никакие отношения, никакие соглашения». Если их не связывает Любовь и она не работает в них – никакие отношения между ними не позволяются. Только Любовь сближает людей. Преступающий этот закон всегда будет сталкиваться с трудностями и противоречиями.

 

Было два сына

 

 

Един от законите на Бялото Братство гласи: „Не се позволяват никакви отношения, никакви сделки между същества, които нямат Любов в сърцето си“. Ако Любовта не ги свързва и не работи в тях, никакви отношения не им се позволяват. Само Любовта сближава хората. Който престъпва този закон, всякога ще се натъква на мъчнотии и противоречия.

 

Имаше двама синове

Линк към коментар
Share on other sites

04.02.15

 

Некоторые люди хотят чтобы после того, как они помолятся Богу, им всё простилось. Постился ли ты пять-шесть дней, молился ли, чтобы тебе простились грехи? ...Нет необходимости поститься сорок дней буквальным образом. Пост означает очищение ума, сердца и своей воли. Не оставишь ничего неочищенного – ум твой будет светлым, твоё сердце – чистым, твоя воля – сильной. Таким образом ты всё можешь сделать. ...Когда постишься – начнёшь всех прощать и вычёркивать всё из своей памяти.

 

Святой Дух научит вас

 

 

Някои искат като се помолят на Бога, да им се прости всичко. За да ти се простят греховете, постил ли си пет-шест дена, молил ли си се? ...Не трябва по буква да постиш четиридесет дена. Постът означава да очистиш ума, сърцето и волята си. Няма да оставиш нищо неочистено - умът ти ще бъде светъл, сърцето ти - чисто, волята ти - силна. По този начин всичко ще можеш да направиш. ...Когато постиш, ще започнеш да прощаваш на всички и да заличаваш всичко от тефтера си.

 

Дух Свети ще ви научи

Линк към коментар
Share on other sites

05.02.15

 

Я удивляюсь умам христианских народов, принимающих [идею], что Христос пришёл спасти мир, а с другой стороны говорящих, что учение Христа не может быть применено. – Учение Христа может быть применено. Оно несёт спасение миру; оно несёт новое знание; оно научит людей как освободиться от страданий.

 

Было два сына

 

 

Аз се чудя на умовете на християнските народи, които приемат, че Христос е дошъл да спаси света, а от друга страна казват, че Христовото учение е неприложимо. – Приложимо е Христовото учение. То носи спасението на света; то носи новото знание; то ще научи хората как да се освободят от страданията.

 

Имаше двама синове

Линк към коментар
Share on other sites

06.02.15

 

Человеку необходимо быть смиренным. Я скажу вам, что значит быть смиренным: Никогда не лгать, быть связанным с Богом; иметь большую душу; быть благородным и возвышенным во всех своих проявлениях. Таким необходимо быть болгарину! Нам необходимо быть такими, какими были предки Всемирного Белого Братства, [быть] как тот Человек, который был создан по образу и подобию Божию, который наследовал всю Землю. Это – Христос.

 

После трёх дней

 

 

Човек трябва да бъде смирен. Аз ще ви кажа какво значи да бъдеш смирен: Никога да не лъжеш, да бъдеш свързан с Бога; да имаш велика душа; да бъдеш благороден и възвишен във всичките си прояви. Такъв трябва да бъде българинът! Ние трябва да бъдем такива, каквито са били предците на Всемирното Бяло Братство, като онзи човек, който е направен по образ и подобие Божие, който е наследил цялата земя. Това е Христос.

 

След три дни

Линк към коментар
Share on other sites

07.02.15

 

Каждому необходимо ответить на вопрос какова, в сущности, жизнь не только с физической, но и с духовной точки зрения. Вы скажете, что духовный человек очень чувствителен. – Это неизбежно. Я говорю о той чувствительности, которая имеет отношение к сознанию. Насколько более чувствительным становится человек, настолько более пробуждается и его сознание. Насколько более сознательным становится он, настолько увеличивается и его свет. С увеличением света увеличивается и Любовь, с помощью которой ученик доходит до получения методов правильного разрешения своих задач. Одна из этих задач – понимание человеком своего предназначения на Земле и его правильное исполнение.

 

Мы придём к нему

 

 

Всеки трябва да си отговори какво всъщност е животът не само от физическо, но и от духовно гледище. Ще кажете, че духовният човек е крайно чувствителен. – Това е неизбежно. Аз говоря за тази чувствителност, която има отношение към съзнанието. Колкото по-чувствителен става човек, толкова повече и съзнанието му се пробужда. Колкото по-съзнателен става той, толкова повече се увеличава и светлината му. С увеличаване на светлината увеличава се и Любовта, чрез която човек се домогва до методи за правилното разрешаване на своите задачи. Една от тези задачи е да разбере човек своето предназначение на земята и да го изпълни правилно.

 

Ще дойдем при Него

 

Линк към коментар
Share on other sites

08.02.15

 

Истина имеет только один способ для приложения. И Любовь имеет только один способ для приложения. Вы скажете, что Любовь имеет 35 миллионов форм. – Это другой вопрос. У Любви много форм, а смысл её только один – познание Бога. Познать Бога, т.е. Любовь и её целостность – это задача ученика. Познание имеет отношение к пониманию. Что-то поймешь и потом будешь его узнавать.

 

Слушающий вас Меня слушает

 

 

Истината има само един начин за прилагане. И Любовта има само един начин за прилагане. Ще кажете, че Любовта има 35 милиона форми. – Това е друг въпрос. Формите на Любовта са много, а смисълът ѝ е само един – познаване на Бога. Да познаете Бога, т.е. Любовта и нейната целокупност, това е задачата на ученика. Познаването има отношение към разбирането. Ще разбереш нещо и после ще го познаеш.

 

Който слуша вас, Мене слуша 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...