Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (22.06.15 - 28.06.15)


Recommended Posts

22.06.15

Когда утром встаёт Солнце, то оно встаёт для всех, потому что всех любит; оно внимательно ко всем существам от самого низшего до наиболее развитого, и, поэтому, все направляют к нему взоры. От него идёт та энергия, которая нас воскрешает и возвышает. Но говорит ли Солнце, что нам нужно стать его частью? Оно нам говорит только о необходимости воспользоваться дающимися им благами. И как Солнце озаряет окружающий мир, так и нам необходимо распространять свет, просвещение окружающим нас людям.

Пшеничное зерно

Пшеничное зерно

 

Когато слънцето изгрява сутрин, то изгрява за всички, защото то всички обича; то е внимателно към всички същества, от най-низшите до най-висшите, и затова всички отправят очи към него. Оттам иде тази енергия, която ви възкресява и въздига. Но казва ли ни слънцето, че трябва да влезем в него? То ни казва да се възползваме само от благата, които ни дава, и както то озарява света, така и ние трябва да пръскаме светлина, просвещение на окръжаващите нас.

Житното зърно

Линк към коментар
Share on other sites

23.06.15

Сейчас я хочу обратить ваше внимание на сознательное отношение к своим мыслям и чувствам, чтобы их исследовать, чтобы быть довольными ими. Быть довольным своими мыслями и чувствами – это истинная философия жизни. Если ты недоволен своими мыслями, то никто не может быть доволен ими. Как в речи каждому слову нужно быть на своём месте, так и каждой мысли необходимо быть точной и находиться на своём месте. Существа разумного мира любят, чтобы им говорилось на точном языке: каждое слово должно иметь точное значение, без какой-либо двусмысленности.

Любимый и дорогой

 

Сега, аз искам да ви обърна вниманието към съзнателно отнасяне със своите мисли и чувства, да ги изследвате, да сте доволни от тях. Да бъдеш доволен от своите мисли и чувства, това е истинската философия на живота. Ако си недоволен от мислите си, никой не може да бъде доволен от тях. Както в речта, всяка дума трябва да бъде на мястото си, така и всяка мисъл, трябва да бъде определена и на мястото си. Съществата на разумния свят обичат да им се говори на определен език: всяка дума да има точно определено значение, без никакво двусмислие.

Обичен и скъп

Линк към коментар
Share on other sites

24.06.15

Христос говорит: «Я – содержатель гостиницы и пришёл дать пищу людям». Учение Христа нам показывает, что у нас есть условия для того, чтобы стать и святыми, и ангелами, и гениями. А сейчас кто мы? – Мы – дети, любящие Бога, Который нас любит не за то, что мы добрые люди, а потому, что он милостив к нам. А это – величайшее в мире, в которое надо верить.

Учитель и Господь

Учитель и Господь

 

Христос казва: „Аз съм гостилничарят и дойдох да нахраня хората“. Христовото учение ни показва, че ние имаме условия да станем светии, и ангели, и гении. А сега какво сме? – Ние сме любящите деца на Бога, Който ни обича не защото сме толкова добри, а защото е милостив към нас. А то е най-великото в света, с което можем да се кръстим.

Учител и Господ

Линк към коментар
Share on other sites

25.06.15

Если тебе кто-то скажет, что будет любить тебя, пожертвует своей жизнью за тебя – это пустые слова, пустое занятие. Любовь проявляется в настоящем, а не в будущем. Любовь не связана с произнесением пустых слов. Ты поёшь: «О, милый Иисус», но когда даёшь взаём деньги, то берешь такие большие проценты, как и большие ростовщики. ...Ты говоришь: Он меня любит. – Как доказывается присутствие любви? Доказательство подразумевает, что нечто уже сказано и сделано. Когда дерево вырастает, цветёт, завязывает плоды и плод созревает – это и означает доказательство. В этом доказательстве выражается реальность.

Любимый и дорогой

 

Каже ли ти някой, че ще те обича, ще пожертва живота си за тебе, това са празни думи, упражнения. Любовта се проявява в настоящето, а не в бъдещето. Любовта не се поддържа с празни думи. Пееш: „О, любезни Исусе", а като даваш пари на заем, взимаш големи лихви, както правят големите лихвари. ...Казваш: Той ме обича. – Как доказа любовта си? Доказването подразбира, че нещо е казано и свършено. Когато дървото израсте, цъфне, завърже и плодът узрее, това значи, доказване на нещо. В това доказване се изразява реалността.

Обичен и скъп

Линк към коментар
Share on other sites

26.06.15

Вы часто молитесь Богу, но мало кто знает, как молиться и с какими молитвами. Бог любит краткие, но содержательные молитвы. Каждому слову молитвы необходимо быть богатым по содержанию и находиться на своём месте.

Любимый и дорогой

 

Често се молите на Бога, но малцина знаят, как да се молят и с какви молитви. Бог обича кратки, но съдържателни молитви. Всяка дума в молитвата трябва да бъде съдържателна и на място поставена.

Обичен и скъп

Линк към коментар
Share on other sites

27.06.15

А теперь берегитесь, чтобы, поправляя кого-то, не сделать его ошибки.

Любимый и дорогой

 

Сега, пазете се от опасността, като коригирате някого, да не изпаднете в неговите грешки.

Обичен и скъп

Линк към коментар
Share on other sites

28.06.15

Вы говорите: «Для приложения истины необходимо время». Истина может прилагаться моментально. Для подготовки к жизни нужно много времени, но приложение истин Нового учения происходит моментально. Следовательно, момент, в который ты решишь приложить Божественное учение, решает судьбу твоей жизни.

Ангел Господень сказал

 

Казвате: За да се приложи истината, нужно е време. Истината може да се приложи моментално. Да се приготвиш за живота е нужно много време, но прилагането истините на новото учение става моментално. Следователно, моментът, в който решиш да приложиш Божественото учение, решава съдбата на твоя живот.

Ангел Господен говори

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...