Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Видения насън.


Recommended Posts

Здравейте.Наскоро попаднах на този сайт и много ми допадна.Зчетох се във форума за сънищата. Самата аз сънувам изключително често и в повечето случаи зная със сгурност, че получавам послание, но не зная как да тълкувам.На няколко пъти сам имала сънища, които директно са ми показвали, какво ще ми се случи в близко време, а на два пъти сам имала видение.Преди около осем години по време на работа погледнах назад през рамо и видях моя приятелка прилежно наведена над машината зад мен.Продължих, да работя, но в следващия момент стреснато се обърнах отново и естествено над машината се трудеше друга жена. По-късно вечерта разбрах, че моята приятелка е била през деня на интервю за работа в същата фабрика, а след още две седмици колежката ми напусна и приятелката ми постъпи на нейно място и така работихме заедно, докато аз не напуснах. Преди около две години имах друго видение доста по-странно за мен и от първото. Както си стоях на автобусна спирка видях себе си и мой познат назад във времето ( със сигурност хиляда години, а може би и две - не зная )Бяхме двойка и живеехме в колиба доста отдалечена от селото на племето към което се числяхме. Храната ни беше привършила и мажа ми реши, че е време за лов. Умолявах го да не отива. Бях в напреднала бременност и много уплашена, защото наоколо се беше появил тигър. Мажат ми все пак тръгна. Останах сама и това от което се страхувах се случи. Тигърат ме нападна, а аз просто наблюдавах как разпаря корема ми и загивам... Може ли някой да ми каже, дали това са били наистина видения и ако са били, то каква е разликата между съня ивидението...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 9 months later...

Има специален род сънища, които са си истински видения. Ще дам два примера от моя опит. От години насам работя върху осъзнато сънуване и имам известни резултати. На сън предизвиквам видения или словесни послания по проблеми, които ме интересуват и за които в обичайното си състояние на съзнание нямам отговор. Та, в едно от тези необичайни съновидения ми се яви Йогананда и ми говори точно за тях, като каза, че Откровението на ап. Йоан било точно видение от този род, което той нарече "практическо съновидение". Още един пример за връзката между видение и съновидение. Една нощ сънувах, че съм навлязъл в гъста гора. Тъмно е. Няма дори луна и нищо не се вижда. Вървя по някаква тясна пътека, която ще загубя всеки миг. Тогава се сещам за исихастката молитва: "Господи, Исусе Христе, помилвай ме." Започвам да я казвам. Изведнъж бликва светлина, която осветява единствено спасителната пътека и нищо встрани. Вървя по пътеката и се любувам на светлината. Пробуждам се, но около 20 секунди след това продължавам да виждам пътеката, по която вървя, обляна от Божествена, спасителна светлина.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...