Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (07.12.15 - 13.12.15)


Recommended Posts

07.12.15

Сила человека состоит в его мысли. Если вы мыслите – вы всегда что-то приобретаете, и, если не сегодня, то через год, через два или позже, это выявится.

Противоречия в жизни

 

Силата на човека седи в неговата мисъл. Щом мислите, вие все ще придобиете нещо, което, ако не днес, след година две или повече, ще се изяви навън.

Противоречия в живота 

Линк към коментар
Share on other sites

08.12.15

Для человека недостаточно только написать что-то о Любви. Ему необходимо её пережить. Следовательно, тому, кто пишет о Любви, нужно непременно любить и чувствовать, что его любят. Это показывает, что о сущности вещей пишется трудно.

Противоречия в жизни

 

Не е достатъчно човек само да напише нещо вярно за любовта. Той трябва да я преживява. Следователно който пише за любовта, той непременно трябва да люби и да чувства, че го любят. Това показва, че е мъчно да се пише върху същността на нещата.

Противоречия в живота 

Линк към коментар
Share on other sites

09.12.15

...вам нужно знать одно: если вы сомневаетесь – в вашем уме отсутствует интеллигентность; если вы боитесь – в вашем сердце отсутствует любовь. Этим вопрос исчерпывается. Это вам всем, как ученикам оккультной школы, нужно знать. Если вы не руководствуетесь этими максимами в жизни – будете изучать только тени реальности, и, в конце концов, дойдёте до потери уверенности и разочарования, и скажете: «Всё было впустую!» Чтобы не дойти до такого положения – поставьте свою любовь на испытание, чтобы видеть, сколько вы можете выдержать.

Противоречия в жизни

 

...едно трябва да знаете: щом се съмнявате, интелигентността отсъства от ума ви; щом се страхувате, любовта отсъства от сърцето ви. С това въпросът се изчерпва. Туй всички трябва да знаете, като ученици на окултна школа. Ако не се ръководите от тези максими в живота, ще изучавате само сенките на реалността, и в края на краищата ще дойдете до обезсърчение и разочарование и ще кажете: Всичко било празна работа! За да не дойдете до това положение, сами поставете своята обич на изпит, да видите, доколко можете да издържате.

Противоречия в живота

Линк към коментар
Share on other sites

10.12.15

Сейчас я вам дам два правила, которые вам нужно иметь в виду. Если хочешь любить – нельзя бояться. Если хочешь любви к себе – нельзя сомневаться. Приложите эти правила в своей жизни, чтобы видеть насколько они верны.

Противоречия в жизни

 

Ще ви дам сега две правила, които всякога трябва да имате предвид: Ако искаш да обичаш, не трябва да се страхуваш. Ако искаш да те обичат, не трябва да се съмняваш. Приложете тези правила в живота си, да видите доколко са верни.

Противоречия в живота

Линк към коментар
Share on other sites

11.12.15

Когда вы наблюдаете проявления людей в жизни или читаете какую-то философскую книгу, изучаете произведения каких-то писателей и поэтов, пропустите все их мысли через ваши сита, а то, что останется на них – задержите. Это самое ценное, что вы можете использовать – всё, прошедшее через сито, не для вас. Рассчитывайте на сито вашего сердца и сито вашего ума и не бойтесь! ...посредством своей мысли, чувств и воли человек может отсеивать полезные вещи от бесполезных в своей жизни.

Противоречия в жизни

 

Когато наблюдавате проявите на хората в живота или четете някаква философска книга, или изучавате произведенията на някои писатели и поети, поставете всички техни мисли на вашите сита, и каквото остане на тях, него задръжте. То е най-ценното, което може да ви ползва, всичко което падне долу, не е за вас. Разчитайте на ситото на вашето сърце и на ситото на вашия ум и не се страхувайте! ...чрез мисълта, чрез чувствата и чрез волята си, човек може да пресява полезните от безполезните неща в своя живот.

Противоречия в живота

Линк към коментар
Share on other sites

12.12.15

Будучи учениками оккультной школы, вам необходимо анализировать свои чувства, знать, каким материалом вы располагаете, и на этой основе предвидеть, какие результаты будете иметь. Человек будет попадать в смешные положения, пока не понимает эти вещи.

Связи знания

 

Като ученици на окултна школа, вие трябва да анализирате чувствата си, да знаете, с какъв материал разполагате, а оттам, да предвиждате, какви резултати ще имате. Докато не схваща тези неща, човек ще изпада в смешни положения.

Връзки на знанието

Линк към коментар
Share on other sites

13.12.15

Любовь, входя в человека, вызывает в нём ряд алхимических процессов, под влиянием которых всё существо человека, всё его бытие изменяется. Эти процессы (и изменения) могут произойти моментально, могут произойти и постепенно – это зависит от человека. Под влиянием Любви взгляды человека оформляются, претерпевают такие изменения, какие претерпевает уголь пока превращается в алмаз. Думайте о Любви как о силе, как принципе, чтобы дойти до настоящего знания.

Связи знания

 

Когато любовта влезе в човека, тя създава в него ред алхимически процеси, под влиянието на които цялото му същество, цялото му битие се изменя. Това може да стане моментално, може да стане и постепенно, от човека зависи. Под влиянието на любовта, възгледите в човека се оформяват, претърпяват промяна, каквато претърпява въглена, докато се превърне в диамант. Мислете върху любовта като сила, като принцип, за да дойдете до положителното знание.

Връзки на знанието

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...