Jump to content
Порталът към съзнателен живот

3 години с ОКР


Recommended Posts

Здравейте.

Всичко започна с една известна врачка, която ми налучка разни неща и попаднах в заешката дупка. Такава случайност надали някой е виждал, че чак и професията на момичето позна. Тя се появи и живота ми се провали. Понеже бях вярващ така се вманиачих, че врачката е слуга на дявола, а момичето  - самият дявол, че  ... - https://youtube.com/watch?v=5fKfOFzplV8

 

За тези внушения допринесе и тази песен, която си публикуваше момичето.

Мислех си, че съм извършил нещо страшно за дето съм ходил на врачка.Беше само мисли в началото. Докато не се появиха разни картини, битки и с дявола и с бог. После натрапчивост, че ще умра и картини как ме бият и стрелят. И други подобни и до скоро бях на страх от Фейсбук.... но и той мина.

Сега нямам натрапливи мисли но имам ужасно главоболие. И не знам на какво се дължи. 

 

Към вас имам три въпроса... те ми останаха за дооправяне.

 

1. Как за възмажея, така че да не ме плаши нищо. Аз съм на 22 години, а още ме е страх от кучета.

2. Как да не съм срамежлив и да свикна с мисълта, че не всичко се върти около мен.

 

3. Храня се по принцип нездравословно и имам киселини, преди пиех нексиум и нямах проблем но сега пак имам. За дето имам ОКР ли имам киселини

Линк към коментар
Share on other sites

А кой ти постави диагноза ОКР?

Линк към коментар
Share on other sites

преди 21 часа, dbull каза:

 Психиятарката ми в гр. Разлог - Ирена Добрева. 

 

Чудесно, значи имайки яснота по състоянието и всичко прочетено из форумите, писано с години тук, става ясно какъв е начина за справяне с ОКР.

ОКР е един "бандит", който окупира съзнанието и не му позволява да вижда какво се случва извън зоната, в която го е затворил. За излизането е необходим опитен водач, който успешно да върне "бандита" там където му е мястото. Това е. През форума няма шанс.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...