Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (25.01.16 - 31.01.16)


Recommended Posts

25.01.16

Говорить, что Бог отвлечённое понятие, что идея о Боге недоступна человеческому уму, это означает сознательное создание препятствий в человеческой жизни с целью помешать людям и остановить их развитие. Чтобы освободиться от рабства и ограничений, в которых они находятся, люди нуждаются в истинном, положительном знании. Людям необходимо познать Бога – как своего Отца, чтобы приобрести Его знание, Его мысль и Любовь.

Божественные условия


 

Да се говори, че Бог е отвлечено понятие, че идеята за Бога е недостъпна за човешкия ум, това означава съзнателно поставяне на препятствия в човешкия живот, с цел да се спъват хората и да спират развитието си. За да се освободят от робството и ограниченията, в които се намират, хората се нуждаят от истинско, положително знание. Те трябва да познаят Бога, като свой Баща, за да придобият Неговото знание, Неговата мисъл и любов.

Божествените условия

Линк към коментар
Share on other sites

26.01.16

Как мысли, так и слова содержат в себе динамическую силу и человеку нужно знать, как с ней справиться. Не только это, но человеку необходимо понимать значение слов, понимать всё, что он слушает, чтобы использовать услышанное. Если человек не понимает смысл услышанного, он попадает в смешное положение и останавливает своё внимание на вещах, не имеющих никакой связи с тем, о чём говорится.

Божественные условия


 

Както мислите, така и думите, съдържат в себе си динамическа сила, с която човек трябва да знае, как да се справя. Не само това, но човек трябва да разбира значението на думите, да разбира всичко, което слуша, за да се ползва от него. Не разбира ли нещата, той изпада в смешно положение и спира вниманието си върху неща, които нямат никаква връзка с онова, върху което се говори.

Божествените условия

Линк към коментар
Share on other sites

27.01.16

Для человека хорошо изучать оккультные науки, но ему необходимо быть подготовленным для этого. Чтобы не впадать в ошибки, необходимо развивать наблюдательность, точность, бесстрашие, правильно оценивать, а после пользоваться внешними пособиями. Человеку нужно правильно понимать всё и не бояться того, что ему откроется. Человек не может быть астрологом, френологом, хиромантом, если он не обладает чувствительностью. Много вещей он узнаёт по линиям (на руках и голове), по центрам, по влиянию планет, но много вещей ему открывается при соприкосновении с данным человеком.

Научные исследования


 

Добре е човек да изучава окултните науки, но трябва да бъде готов за тях. За да не изпада в погрешки, нужно е да развива наблюдателност, точност, безстрашие, да мери вярно, а после да си служи с външни пособия. Той трябва да схваща нещата правилно и каквото му се открие, да не се страхува. Човек не може да бъде астролог, френолог, хиромантик, ако не е чувствителен. Много неща познава той по линиите, по центровете, по влиянието на планетите, но много неща му се откриват при съприкосновението му с даден човек.

Научни изследвания

Линк към коментар
Share on other sites

28.01.16

Что необходимо делать, чтобы сохранить равновесие своих сил? Вечером, перед тем как лечь, проведите все прошедшие мысли, чувства и образы через ваши ум и сердце. Те из них, которые вы находите противоречивыми и вносящими в вас беспокойство, отложите в сторону. Если вы оставите их в себе – они внесут определённые наслоения, которые будут вызывать закупорку чувств. В результате этого появляются различные болезненные состояния. Осуществив такое подведение итогов, вы примиряетесь с самим собой, успокаиваетесь и засыпаете здоровым, спокойным сном. Если ликвидируете свои старые счета, то более в свой ум их не допускайте.

Научные исследования


 

Какво трябва да правите, за да запазите равновесието на своите сили? Вечер, преди да си легнете, прекарайте всички мисли, чувства и образи, които са минали през ума и сърцето ви. Тези, които намирате, че са противоречиви и внасят смущение във вас, турете настрана. Оставите ли ги в себе си, те ще внесат известни наслоявания, които ще предизвикат подпушване на чувствата. В резултат на това подпушване се явяват различни болезнени състояния. Като направите тази равносметка, вие се примирявате със себе си, успокоявате се и заспивате здрав, спокоен сън. Ликвидирате ли веднъж със старите си сметки, повече не ги допущайте в ума си.

Научни изследвания

Линк към коментар
Share on other sites

29.01.16

Материальная жизнь, в которой вы движетесь, несёт условия для создания характеров. Именно здесь вы встретите своего противника, своего неприятеля, который вас будет сотрясать. В борьбе с ним вы закалитесь, создадите характер. Ваш неприятель справедлив. Он послан разумным миром чтобы заставить вашу мысль появиться, заставить вас думать. Вы закалитесь в борьбе с ним и, через какое-то время, станете героем. Но как и что бы ни говорил неприятель – обижаться не нужно. Извлеките благо, сокрытое в его словах. Если вы поступите таким образом, то через какое-то время станете друзьями.

Научные исследования


 

Материалният живот, в който се движите, носи условия за създаване на характери. Тук, именно, вие ще срещнете своя противник, своя неприятел, който ще ви разтърси. В борбата си с него вие ще се калите, ще създадете характер. Справедлив е вашият неприятел. Той е изпратен от разумния свят да предизвика мисълта ви, да ви застави да мислите. Вие ще се калите в борбата си с него и след време ще станете герой. Но каквото и да ви говори той, не трябва да се обиждате. Извадете благото, което се крие в думите му. Постъпвате ли по този начин, след време ще станете приятели.

Научни изследвания

Линк към коментар
Share on other sites

Человек не может учиться, пока он что-то не любит, или кого-то не любит. Чтобы проявиться, ему нужно кого-нибудь любить. В этом отношении жизнь есть ничто иное как побуждение, любовь, стремление высшего сознания проявиться вовне.

Соответствие величин


 

Докато не обича нещо или докато не обича някого, човек не може да учи. За да се прояви, той трябва да обича някого. В това отношение животът не е нищо друго, освен подтик, любов, стремеж на висшето съзнание да се прояви навън.

Съответствие на величините

Линк към коментар
Share on other sites

31.01.16

Вот почему, по закону перерождения, человек рождается то с более сильной, то с более слабой волей – пока не «уравновесится» и не будет создан человек с уравновешенным характером. В некоторых случаях сильная воля предпочтительна перед слабой, а в некоторых – наоборот. Следовательно, человеку нужно давать преимущество не своей воле, а разумности. Существует опасность, что сильная воля превратится в упорство, а слабая – в слабохарактерность. Именно поэтому я говорю, что человеку необходимо проявлять свою разумную волю, дающую представление о среднем, или нормально проявленном типе, в котором силы ума, сердца и воли полностью уравновешены и гармонизированы.

Соответствие величин


 

Ето защо, по закона на прераждането, човек се ражда ту с по-силна, ту с по-слаба воля, докато се уравновесят и се създаде среден тип човек, с уравновесен характер. В някои случаи силната воля е за предпочитане пред слабата, а в някои – обратно. Следователно човек не трябва да дава предимство на волята си, но на разумността. Има опасност, силната воля да се превърне в упоритост, а слабата – в мекушавост. Затова, именно, казваме, че човек трябва да прояви разумната си воля, която дава представа за среден, или нормално проявен тип, в когото силите на ума, на сърцето и на волята са напълно уравновесени и хармонизирани.

Съответствие на величините

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...