Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (01.02.16 - 07.02.16)


Recommended Posts

01.02.16

Будучи учениками Жизни, вам нужно работать над своими мыслями, их анализировать. Прежде чем принять мысль – анализируйте её, смотрите, что она содержит, откуда идёт и что хочет от вас. Некоторые мысли ухудшают человека, а другие – возвышают его. Принимайте и одни, и другие мысли, [но] без их влияния на вас. Если вы возгордитесь – упадёте; если опуститесь вниз – поднимитесь. Вопрос не в спуске вниз, но в смирении, которого необходимо достигнуть ученику. Через смирение он растёт, укрепляется и развивается.

Психический анализ

 

Като ученици на живота, вие трябва да работите върху своите мисли, да ги анализирате. Преди да приемете една мисъл, анализирайте я, вижте какво съдържа тя, отде иде и какво иска от вас. Някои мисли понижават човека, а други го въздигат. Приемете и едните, и другите, без да се понижавате или възгордявате. Ако се възгордеете, ще паднете; ако се понижите, ще се повдигнете. Не е въпрос до понижаването, но до смирението, което ученикът трябва да постигне. Чрез смирението той расте, укрепва и се развива.

Психически анализи

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

02.02.16

Помните: никто не может избавиться от испытаний и страданий. Что вы бы и не делаете – они будут следовать за вами. Существует закон: Только смелые люди подвергаются испытаниям, а не трусливые; только способным ученикам даются трудные задачи, а не неспособным; только сильным людям даются трудности, а не слабым. Держите в уме эти мысли и смело идите вперёд. Пока вы держите связь с Богом, с Его законами, никто не может лишить вас жизни, ограбить вас. Перед Божественными законами отступает и смерть.

Психический анализ

 

Помнете: Никой не може да се избави от изпитания и страдания. Каквото и да правите, те ще ви следват. Закон е: Само смелите хора се поставят на изпитания, а не и страхливите; само на способните ученици се дават мъчни задачи, а не и на неспособните; само на силните хора се дава да носят товар, а не на слабите. Дръжте в ума си тези мисли и смело вървете напред. Докато държите връзката си с Бога, с Неговите закони, никой не може да отнеме живота ви, да ви обере. Пред Божиите закони отстъпва и смъртта.

Психически анализи

Линк към коментар
Share on other sites

03.02.16

Работайте сознательно, чтобы войти в Божественный университет. Осуществляйте опыты по преодолению трудностей и неважного самочувствия. Если вы расстроены и не можете учиться – скажите себе тихо несколько раз слова: «Жизнь», «Свет» и «Любовь». После этого скажите: «Я развиваюсь в Жизни»; я живу в Свете; я живу в Любви». Повторив эти мысли несколько раз, вы увидите какое действие они окажут на вас.

Подходящая среда для человека

 

Работете съзнателно, за да влезете в Божествения университет. Правете опити да преодолявате мъчнотиите и неразположенията си. Ако сте неразположени и не можете да учите, кажете си няколко пъти тихо думите: „живот“, „светлина“ и „любов“. След това кажете: „Аз се движа в живота; аз живея в светлината; аз живея в любовта“. Като повторите няколко пъти тези мисли, ще видите какво действие ще окажат върху вас.

Целесъобразни среди

Линк към коментар
Share on other sites

04.02.16

...псалмопевец говорит: «Господи! рано услышь голос мой, рано предстану пред Тобою...». Это означает: В ранний утренний час, перед восходом Солнца, буду заниматься самой важной работой – общаться с Богом, получать энергию, с помощью которой совершать свою работу в течение дня. Куда не пойдёт человек, какую работу не начнёт, он нуждается в энергии. Вам нужно быть богатыми внешне и внутренне, обладать сильным духом, широкой душой, светлым умом и благородным сердцем.

Скрытые силы

 

...псалмопевецът казва: „Господи, на ранина ще Те призова“. Това значи: На ранина, преди изгряването на слънцето, ще се занимавам с най-великата работа – общение с Бога, да придобия енергия, с която да свърша работата си през деня. Дето и да отиде човек, каквато работа да започне, той се нуждае от енергия. Вие трябва да бъдете външно и вътрешно богати, с мощен дух, широка душа, светъл ум и с благородно сърце.

Скритите сили

Линк към коментар
Share on other sites

05.02.16

Хорошо читать Старый и Новый Завет, изучать жизнь и характер пророков и апостолов. Если вы хотите получить их мудрость – необходимо пройти по их жизненному пути, но ничего не повторяется. Например, мудрость и жизнь Моисея, Соломона и других библейских личностей никогда не повторяется. Читайте Екклесиаста, производите анализ и синтез философии Соломона, в которой он говорит: «Всему своё время». Изучая характер и жизнь великих личностей вы пользуетесь их опытом.

Скрытые силы

 

Добре е да четете Стария и Новия Завет, да изучавате живота и характера на пророците и апостолите. Ако искате да имате техните опитности, трябва да минете през техния живот, но нещата не се повтарят. Запример, опитностите и животът на Моисея, на Соломона и на другите библейски личности никога няма да се повторят. Четете Еклисиаст, правете анализ и синтез на Соломоновата философия, в която той казва: „За всяко нещо има време“. Като изучавате характера и живота на велики личности, вие се ползвате от техните опитности.

Скритите сили

Линк към коментар
Share on other sites

06.02.16

Одна из опасных сторон в человеке – видеть отрицательное в жизни, в себе и окружающих. Поскольку каждый человек, каждая вещь имеет две стороны – хорошую и плохую, положительную и отрицательную, человеку нужно одновременно видеть обе стороны, сопоставлять их, исследовать, анализировать, взвешивать и тогда останавливать своё внимание на неизменном, хорошем в человеке. Каждый человек имеет что-то хорошее и возвышенное. Следовательно, будьте справедливы сначала к самим себе, а после – к окружающим людям. Сначала взвешивайте, обдумывайте происходящее, а потом делайте заключения.

Критерии в жизни

 

Една от опасните страни в човека е, да вижда отрицателното в живота, в себе си и в окръжаващите. Понеже всеки човек, всяко нещо има две страни – добра и лоша, положителна и отрицателна, той трябва едновременно да вижда и двете, да ги съпоставя, изследва, анализира, претегля и тогава да спре вниманието си на неизменното, на доброто в човека. Всеки човек има нещо добро и възвишено. Следователно бъдете справедливи първо към себе си, а после към окръжаващите. Първо мерете, претегляйте нещата, а после правете заключения.

Мерки в живота

 

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

07.02.16

В Писании сказано: «Всё испытывайте, хорошего держитесь».

Сейчас и я вам говорю: «Изучайте и хорошее, и плохое, но держитесь хорошего. Пусть Добро будет основой, на которой вы будете строить вашу жизнь.

Критерии в жизни

 

Казано е в Писанието: „Изпитвайте нещата, но доброто дръжте“.

Сега и на вас казвам: Изучавайте и доброто, и лошото, но доброто дръжте. Нека доброто бъде основа на живота ви, върху която да градите.

Мерки в живота

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...