Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (14.03.16 - 20.03.16)


Recommended Posts

14.03.16

Задача человека – определить своё отношение к Любви. Достигший этого знает, что можно желать от неё и как благодарить за всё, что она ему даёт. Именно так применяется закон: Без Любви нечего не достигается; с Любовью – всё достигается. Вопрос только во времени.

Практические правила

 

Задачата на човека е да определи отношенията си към Любовта. Който е постигнал това, знае какво може да иска от нея и как да благодари за всичко, което тя му дава. Тук, именно, се прилага законът: Без Любов нищо не се постига; с Любов всичко се постига. Въпросът е само до времето.

Практически правила

 

Линк към коментар
Share on other sites

15.03.15

Учеником может быть только тот человек, который любит учиться. Кроме того, ему необходимо любить Учителя и своих соучеников. Так ученик создаёт для себя внешние и внутренние благоприятные условия. Если он уже готов быть учеником – Природа предоставляет ему всё необходимое.

Практические правила

 

Само онзи може да бъде ученик, който обича да учи. После, той трябва да обича учителя си и своите съученици. Така ученикът си създава външни и вътрешни благоприятни условия. Щом вече е готов да бъде ученик, природата му доставя всичко, което му липсва.

Практически правила

Линк към коментар
Share on other sites

16.03.15

Первое правило, которое следует применять в своих отношениях с людьми, состоит в том, чтобы находить в каждом человеке одну добрую черту, самую сильную, отличающую его от всех людей. ...Не ищите в человеке сильной отрицательной черты, а ищите положительную черту, возвышающую его как человека, как разумное существо. Если вы встретите на своём пути неразумного человека – не отвечайте ему, зная об его безумии. Если встретите глупого человека – не говорите ему ничего. Глупому и безумному человеку вы можете сказать что-то мысленно, чтобы он не знал, откуда идёт совет.

Ищите в человеке доброе и не бойтесь. Если вы находите добрую черту в человеке и удерживаете её в своём сознании, он будет всегда хорошо расположен к вам и станет вашем другом. Если вы связываетесь с плохой чертой человека – вы его настраиваете против себя и делайте его вашим недругом.

Практические правила


Първото правило, което трябва да прилагате в отношенията си с хората, е да намирате във всеки човек по една добра черта, най-силна, която да го отличава от всички хора. ...Не търсете силната отрицателна черта в човека, но положителната, която го издига като човек, като разумно същество. Ако срещнете на пътя си неразумен човек, не му отговаряйте според безумието му. Ако срещнете глупав, не му говорете нищо. На глупавия и на безумния можете да говорите мислено, да не знае отде иде съвета.

Търсете доброто в човека и не се страхувайте. Щом намерите добрата черта и заради нея го държите в съзнанието си, той ще бъде винаги добре разположен към вас и ще ви стане приятел. Свържете ли се с лошата черта на човека, вие го настройвате против себе си и го правите ваш неприятел.

Практически правила

Линк към коментар
Share on other sites

17.03.15

Знайте, что вами интересуются множество Разумных и Возвышенных существ и они в каждый момент помогают вам. Вы их не видите, но нужно знать, что ваш жизненный успех обязан Любви и заботам о вас со стороны этих существ. Отношение их к вам такое же, каково отношение родителей, братьев и сестёр к хорошему сыну и брату.

Осознанный день

 

Знайте, че за вас се интересуват множество разумни и възвишени същества и всеки момент ви помагат. Вие не ги виждате, но трябва да знаете, че успехът ви в живота се дължи на любовта и грижите им към вас. Отношението им към вас е същото, каквото е отношението на родителите, на братята и на сестрите към добрия син и брат.

Будният ден

Линк към коментар
Share on other sites

18.03.16

Прежде всего примите Бога в себя, в свою душу, в свой ум и своё сердце, как проявление великих мыслей и чувств, как побуждение (импульс) для добрых и возвышенных дел. Из такого состояния посмотрите вовне, на окружающую природу, и вы увидите Бога во всём чистом и красивом: в небе, усеянном бесчисленными звёздами и солнцами, в чистых горных источниках, в красивых цветах, в долинах и горах. Вслушивайтесь в голоса поющих птиц, в шелест цветов, в тихий ветерок – Бог везде. Вы  Его увидите и вовне, и внутри себя, над вами и под собой, справа и слева. Нет уголка, где бы не присутствовал Бог.

Осознанный день


Приемете Бога първо в себе си, в своята душа, в своя ум и в своето сърце, като израз на велики мисли и чувства, като подтик на добри и възвишени дела. Оттам погледнете вън, на окръжаващата природа, и ще Го видите във всичко чисто и красиво: в небето, осеяно с безброй звезди и слънца, в чистите планински извори, в красивите цветя, в долини и планини. Вслушвайте се в гласа на пойните птички, в шумоленето на цветята, в тихия ветрец – навсякъде е Бог. Ще Го видите и вън, и вътре във вас, горе и долу, надясно и наляво. Няма кът в света, дето Бог да не присъства.

Будният ден

Линк към коментар
Share on other sites

19.03.16

Встаёте ли вы ото сна или ложитесь спать, знайте, что Жизнь имеет смысл, потому что всё наполнено Божиим присутствием. Только при таком понимании вы можете читать 90-й (91-й – болг.) Псалом и верить в истинность слов, вложенных в него. Там сказано: «Падут подле тебя тысяча   и десять тысяч одесную тебя;   но к тебе не приблизится». ...Псалмопевец, когда писал этот Псалом, проходил через большие противоречия, в которых испытал и познал силу Бога. Если человек дойдёт до такого познания, то будет свободен от тысяч, т. е. от тысяч противоречий, в которых находится.

Осознанный день

 

Ставате ли от сън или лягате да спите, знайте, че животът има смисъл, защото всичко е изпълнено с Божието присъствие. Само при това разбиране можете да четете 91-ви Псалом и да вярвате в истинността на думите, вложени в него. Там е казано: „Тисяща ще падат от страната ти и десет тисящи отдясно ти, но при тебе няма да се приближат“. ...Когато е писал този Псалом, Псалмопевецът е минавал през големи противоречия, в които опитал и познал силата на Бога. Щом дойде до това познаване, човек ще бъде свободен от тисящите, т.е. от хилядите мъчнотии, в които се намира.

Будният ден

Линк към коментар
Share on other sites

20.03.16

Тому человеку, кто хочет быть учеником и правильно решать свои задачи, необходимо быть разумным и добрым. Это два качества, требующиеся от каждого человека и особенно от ученика. О Боге сказано, что он всеблаг, всемудр, вселюбящ. На том же основании и о человеке мы говорим, что ему необходимо быть всеразумным и вседобрым, т. е. проявлять свою разумность и доброту при всех условиях своей жизни.

Осознанный день


Който иска да бъде ученик, да решава задачите си правилно, трябва да бъде разумен и добър. Това са две качества, които се изискват от всеки човек и специално от ученика. Казано е за Бога, че е всеблаг, всемъдър, вселюбещ. На същото основание и за човека казваме, че трябва да бъде всеразумен и вседобър, т.е. да проявява своята разумност и доброта при всички условия на живота си.

Будният ден

 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...