Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (10.10.16 - 16.10.16)


Рассвет

Recommended Posts

10.10.16

Зло и добро – что-то внешнее. Человек является тем, кто в данном случае сознаёт, что такое зло или добро. Человек показывает, что он хороший, поддерживая добро, показывает, что он плохой, поддерживая зло, но сам человекни в добре, ни в зле.

Пять дверей

 

Злото и доброто са неща външни. Човекът е онова, което съзнава в даден случай, че нещо е зло или добро. Човек показва, че е добър, като поддържа доброто, показва, че е лош, като поддържа злото, но самият човек не е нито в доброто, нито в злото.

Петте врати

Линк към коментар
Share on other sites

11.10.16

А сейчас я вам скажу: Плохие люди – это хорошие люди! Я вам скажу, что такое плохой человек. Кто-то идёт и покупает себе револьвер. Плохой человек грабит его – приходит и ему говорит: «Этот револьвер не для тебя, а для меня!» и отбирает у него револьвер. Или же, какой-то человек имеет деньги и идёт кутить. Плохой человек его встречает и говорит ему: «Отдавай быстро деньги! Эти деньги не для тебя» и даёт ему две пощёчины. И когда плохой человек приходит к Господу, то говорит: «Господи, я исполнил твоё поручение. Один человеку купил себе револьвер и хотел совершить убийство; я дал ему две пощёчины и отобрал от него револьвер. Другой человек пошёл кутить; я дал ему две пощёчины и отобрал от него деньги, сказав ему «Пойдёшь работать!» Где же плохие поступки этого «плохого» человека? Бог говорит: «Ты сделал очень хорошо». Вы смотрите со своей точки зрения. На этом свете много плохих людей, которых вы на том свете увидите как святых. Но много и хороших людей, которых вы на том свете увидите как плохих.

Одно вам нужно

 

Аз сега ще ви кажа: Лошите хора – това са добрите хора! Ще ви кажа, какво нещо е лошият човек. Отива някой и си купува револвер. Лошият човек го обира – идва и му казва: "Този револвер не е за тебе, а за мене!" – и му взима револвера. Или пък, някой има пари и отива да пирува. Лошият го среща и му казва: "Скоро парите! Тия пари не са за тебе!" – и му удря две плесници. И като отива при Господа, казва: "Господи, аз изпълних длъжността си. Един си купи револвер и искаше да убие някого с него; аз му зашлевих две плесници и му взех револвера. Друг отиваше да пирува; аз му зашлевих две плесници и му взех парите; казах му: "Ще отидеш да работиш!" Где е лошевината на този човек? "Много добре си направил", казва Бог. Вие гледате от ваше гледище. Много лоши хора има на този свят, които ще видите, че на онзи свят са светии. А пък много добри хора има, които ще видите, че на онзи свят са лоши.

Едно ви трябва 

Линк към коментар
Share on other sites

12.10.16

Добро и зло – только пути, они показывают путь человека – чтобы он приобрёл сознание того, что он человек и может различать добро и зло. [] в человеческом уме и человеческом сердце всегда существуют разные возможности. Там человек! Человек – тот, кто понимает возможности!

Пять дверей

 

Доброто и злото са само пътища, те показват пътя на човека, за да добие той съзнание, че е човек и че може да прави разлика между добро и зло. [] в човешкия ум и в човешкото сърце всякога има различни възможности. И там е човекът! Човекът е онзи, който разбира възможностите!

Петте врати

Линк към коментар
Share on other sites

13.10.16

Хорошему дай свободу! Если не освобождаешь хорошее – хороший будет тебе врагом. Плохой, если его не держишь в узде, если его не ограничиваешь, станет тебе врагом. Тогда – ограничь плохого человека, чтобы он стал твоим другом. Освободи хорошего человека, чтобы он стал тебе другом. Это – философия.

Одно вам нужно

 

Доброто ще го освобождаваш! Ако не освобождаваш доброто, добрият ще ти стане враг. Лошия, ако не го обуздаваш, ако не го ограничаваш, ще ти стане враг. Тогава – ограничи лошия човек, за да ти стане приятел. Освободи добрия човек, за да ти стане приятел. Това е философия.

Едно ви трябва 

Линк към коментар
Share on other sites

14.10.16

...Хорошему человеку необходимо научиться стать слабым; не в обычном смысле, не слабым от болезни, а слабым в другом смысле: быть сильным – значит отдавать любовь, быть слабым – значит воспринимать Любовь. Я называю слабым состояние, когда мы воспринимаем Божию Любовь, а я сам сильный, когда она проходит через меня и я её отдаю. Там, где отдаётся Любовь – там сила людей, а там, где она воспринимается – там слабость людей. Слабость, в этом смысле, благословение.

К источнику

 

...Добрият човек трябва да се научи да става слаб; не в обикновен смисъл, не слаб от болест, а слаб в друг смисъл: да бъдеш силен – значи да предаваш любовта, да бъдеш слаб – значи да възприемаш любовта. Аз наричам слабо състояние, когато възприемам Божията Любов, а пък силен съм, когато тя минава през мене и я предавам. Там, дето се предава Любовта, там е силата на хората, а там, дето се възприема, там е слабостта на хората. Слабостта, в този смисъл, е благословение.

Към извора

Линк към коментар
Share on other sites

15.10.16

Если хороший человек влюбится в хорошую женщину, то эта женщина пробудит в нём самые лучшие чувства, а если плохой человек влюбится – он совершит преступление. И в любви совершаются преступления. Люди не являются хорошими проводниками [жизни].

Хорошие проводники

 

Ако един добър човек се влюби в една добра жена, то тази жена ще подбуди в него най-хубавите чувства, а пък ако един лош човек се влюби, той ще извърши престъпление. И в любовта се вършат престъпления. Хората не са добри проводници.

Добри проводници

Линк към коментар
Share on other sites

16.10.16

Существует Единый, Любящий вас и вы будете проводниками Его Любви. Раз вы – проводники, Он думает о вас. Не останавливайте Его Любовь. Самое главное – будьте проводниками Божией Любви. Этим вы покажете, что любите Его. Любить Бога возможно только будучи проводниками Его Любви. Когда у тебя хорошее настроение, то это по той причине, что ты чувствуешь Божию Любовь. Даже ничего не делая (не совершая действий во внешнем), если являешься проводником Божией Любви – ты уже исполняешь волю Божию. Нет необходимости куда-то ходить. Нам нужно быть проводниками и, куда бы не ходили, нести Божие благословение. И куда бы мы пошли – отдавать это Божественное.

Проводники

 

Има Един, Който ви обича и вие бъдете проводници на Неговата любов. Като сте проводници, Той мисли за вас. Не спирайте любовта Му. Най-първо - бъдете проводници на Божията любов. С това вие показвате, че Го обичате. Да обичаме Бога, това е възможно само като проводници на Неговата любов. Когато имаш хубаво настроение, то е защото чувстваш Божията любов. Когато ти седиш и си проводник на Божията любов, ти вече вършиш волята Божия. Не е необходимо да ходиш някъде. Проводници трябва да бъдем и гдето отиваме, да носим Божието благословение. И където да отидем, да предаваме ние това Божественото.

Проводници

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...