Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (17.10.16 - 23.10.16)


Рассвет

Recommended Posts

17.10.16

Ты говоришь: «Не могу любить. Моё сердце холодно». В этом – зло, поскольку сердца людей холодны. Почему холодны? Они холодны, потому что люди верят в человеческое, а не верят в Божественное. Поэтому все те благословения, дающиеся нам Богом, мы не можем использовать. Ты говоришь: «Откуда мне знать как его любить». ...Когда дойдёт до Любви и пожелаешь любить – Бог заговорит с тобой. Только Бог может научить тебя Любви, никакое другое существо не может тебя научить этому. Другие люди могут быть объектом Любви, но Бог научит тебя [Любви].

Новый опыт

 

Ти казваш: „Не мога да обичам. Сърцето ми е студено." Там е злото, понеже сърцата на хората са студени. Защо са студени? Студени са, защото вярват в човешкото, а не вярват в Божественото и тогаз всичките тези благословения в света, които Бог ни дава, ние не можем да ги използваме. Ти казваш: „Де да го зная как да го обичам." ...Когато дойде до любовта и искаш да обичаш, то Бог ще ти проговори. На любовта само Бог може да те научи, никое друго същество не може да те научи. Другите хора могат да бъдат предмет на любовта, но Бог ще те научи.

Новият опит

Линк към коментар
Share on other sites

18.10.16

Не отвлекайся на посторонние мысли и думай о тех великих делах, которые осуществил Бог. Ты останавливаешься на мыслях о плохих людях и говоришь: «В мире существует нечто плохое». Не думай о плохом! Нет ничего плохого в мире! Плохое в мире создали сами люди, а всё то, что создал Бог, является хорошим. Если вы не вложите в себя эту мысль – не сможете развиваться. Ты говоришь: «Они очень плохие люди!» Но и ты, считающийся святым, и ты не из хороших.

Тайна отдачи

 

Стой на камъка и разсъждавай за онези, великите работи, които Бог е създал. Ти се спираш да мислиш за лошите хора и казваш: "Има нещо лошо в света." Не мисли за лошото! Няма нищо лошо в света! Лошото в света хората сами са го създали, а всичко онова, което Бог е създал, е добро. Ако тази мисъл не я вложите в себе си, не можете да напредвате. Казваш: "Те са много лоши хора!" Но и ти, който минаваш за светия, и ти не си добър.

Тайната на даването

Линк към коментар
Share on other sites

19.10.16

Кто-то говорит: «Нам нужно любить так, как любит Бог». Тогда я пойду вслед за Богом и буду делать то, что делает Он, и я буду внимательным к тому, что делает Господь. Вы не смеете подойти к святому человеку и говорите: «Он – святой человек, с ним человек не может соприкасаться, нет другого человека как он». Я понимаю следующее: вы не хотите жить как он. Вы говорите: «Он – очень святой человек». Создаёте себе преграду, поскольку не хотите жить в его святости.

Старый и новый порядок

 

Някой казва: "Ние трябва да обичаме, както Бог обича." Тогава аз ще тръгна подир Бога и каквото прави Той, и аз ще го правя, ще внимавам какво прави Господ. Вие не смеете да отидете при един свят човек, казвате: "Той е свят човек, при него човек не може да се допре, като него друг няма." Аз разбирам следното: вие не искате да живеете като него. Вие казвате: "Той е много свят човек." Туряте си една преграда, понеже не искате да живеете в неговата святост.

Стар и нов порядък

Линк към коментар
Share on other sites

20.10.16

...чтобы быть угодными Богу вам нужно быть, прежде всего, справедливыми. Вы говорите: «Как человек может быть хорошим?» Прежде всего, человеку нужно быть справедливым. Если ты справедлив – придёт Любовь. Божественный мир движется по закону справедливости, по закону Любви и по закону добра.

Божественная справедливость

 

...за да бъдете благоугодни на Бога, трябва да бъдете преди_всичко справедливи. Вие казвате: "Как може да бъде човек добър?" Преди всичко човек трябва да бъде справедлив. Щом имаш справедливост, любовта ще дойде. Божественият свят върви по закона на справедливостта, по закона на любовта и по закона на доброто.

Божествената справедливост

Линк към коментар
Share on other sites

21.10.16

Закон Любви: чтобы любить кого-то – тебе нужно, прежде всего, найти в нём какую-то хорошую черту, какую-то добродетель, необходимо иметь то, за что его любить. И каждому из вас, любя другого, нужно найти в нём какую-то хорошую черту. Музыканта любят за музыку. Художника любят за его искусство. Учёного любят за его учёность. Христианина любят за его жизнь согласно идеям христианства. Нельзя любить человека без добродетелей. Ты не можешь любить существо, у которого нет хотя бы одной добродетели.

Богатый и бедный

 

Закон за любовта е: ти, за да обичаш някого, трябва да намериш най-първо една добра черта в него, една добродетел, трябва да има защо да го обичаш. И всеки един от вас, когато обичате някого, вие трябва да намерите една добра черта в него. Един музикант се обича за музиката. Един художник се обича за неговото художество. Един учен за неговата ученост се обича. Един християнин се обича за неговото християнство. Човек вън от добродетелите си не може да се обича. Ти не можеш да обичаш едно същество, което няма нито една добродетел.

Богат и сиромах

Линк към коментар
Share on other sites

22.10.16

Теперь закон: у вас есть одна природа (противоположная Божественной природе), которую не следует будить, потому что, когда её разбудите – произойдёт плохое. А это не надобно. В человеке присутствует нечто зловещее и, когда оно пробудится, оно ужасно. Самые опасные змеи, звери – ничто по сравнению с ним. Оно страшнее кобры, тигра, крокодила. А когда оно спит – ничего не происходит. Лучше о нём не говорить. И когда ты работаешь – пусть дьявол спит.

Веселие и радость

 

Сега законът е - у вас има едно естество, което не го събуждайте, защото, когато го събудите, другото естество, лошо става. А това не е необходимо. Има нещо в човека, което е злокобно, и когато се събуди, то е ужасно. Най-лошите змии, зверове не са нищо в сравнение с това. Това е по-страшно от кобрата, от тигъра, от крокодила. А като спи, няма нищо. Българите казват: „Да спи зло под камък.” И когато ти си вършиш работата, да спи дяволът.

Веселие и радост 

Линк към коментар
Share on other sites

23.10.16

Красивое – от Бога. Добро – от Бога. Благородное, возвышенное – от Бога. Любовь, Мудрость, Истина – все эти великие добродетели, всё то, что даёт жизнь, это от Бога! Что вас смущает в том, что дано от Бога? Когда я говорю, что всем нужно любить друг друга, то подразумеваю, что всё, вышедшее от Бога, нужно любить – ничего более! Это я подразумеваю. Но ты говоришь, что какие-то дела любить не можешь. Под этими делами понимаются человеческие дела. Если у тебя останется время – можешь любить и эти человеческие дела. Они ничему не помогают. Человеческие дела – отнимают, а Божественные дела – приносят. Если у тебя есть то, что можно отнять – люби человеческий порядок. И если вы разочаровываетесь в жизни – вы пошли в соответствии с человеческим порядком, который отнимает.

Новое учение

 

Красивото е от Бога. Доброто е от Бога. Благородното, възвишеното е от Бога. Любовта, Мъдростта, Истината – всички тия велики добродетели, всичко това, което дава живот, то е от Бога! Какво има да се смущавате от това, което е от Бога? Когато кажа, че всички трябва да се обичат, аз разбирам, че всичко, което е излязло от Бога, трябва да го обичате – нищо повече! Това разбирам аз. Но казваш, че някои работи не можеш да ги обичаш. Това подразбира, човешките работи. Ако ти остане време, можеш да обичаш и тия неща. Те нищо не допринасят. Човешките работи отнасят, а Божествените работи допринасят. Ако имаш какво да ти се отнесе, обичай човешкия порядък. И ако вие се разочаровате в живота, вие сте вървели по един човешки порядък, който отнася нещата.

Новото учение

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...