Jump to content
Порталът към съзнателен живот

астрологията - мислоформа?!


Recommended Posts

тези дни прочетох мнение в бг форум.

развива се тезата че астрологията е мислоформа.

цитирам

Астрологията, особено тропичната, е окултна наука, и като такава се базира в значителна степен на принципа на мислоформата. Сиреч след като в продължение на хилядолетия милиарди хора са вярвали в действеността на условните сектори от еклиптиката, наречени зодиакални знаци, на съответното място в ментала се е образувала една гигантска мислоформа, която въздейства с обратна сила - въпреки фактическите звездни движения.

край на цитата.

интересно ми е какво мислите по този въпрос.

Линк към коментар
Share on other sites

От това, което е казано, излиза че Астрологията е самовнушение, самовлияние, самозаблуда едва ли не...

С тази насока не съм съгласен.

Но - всичко е мисъл. Вселената е ментална, казва Хермес.

Следователно Астрологията е ментална. Но тя е описателен, символен език на всички светове, същества, сили и енергии, цикли, процеси, ...

Кого и какво обвиняваме, ако критикуваме Астрологията?

Линк към коментар
Share on other sites

Мнението на един лаик - това което си мисля, че след като астрологията е възникнала и развивала още от древни времена, та до днес, то е защото действително е наблюдавано и констатирано взаимодействие между, най-общо казано, нашите и небесните тела. :)

Идва ми идея, че астрологията би могла да бъде създадена в дадена епоха като инструмент за влияние, за власт.

Гореказаното съвсем не изключва възможността, изложена в първия постинг.

Редактирано от Теодора Андреева
Линк към коментар
Share on other sites

Астрологията, както и магията, или други окултни знания и способности, винаги могат да бъдат използвани за влияние, власт, манипулация и егоистични цели.

Астрологията е мощно оръжие в ръцете на злонамерения, също така, както е незаменим помощник в ръцете на търсещия и помагащия.

Тя е просто жив, символен и описателен език на всичко вън и вътре в нас. Как ще използваме това, което прочетем на него - зависи от нас.

Редактирано от Ради
Линк към коментар
Share on other sites

Астрологията, както и магията, или други окултни знания и способности, винаги могат да бъдат използвани за влияние, власт, манипулация и егоистични цели.

Астрологията е мощно оръжие в ръцете на злонамерения, също така, както е незаменим помощник в ръцете на търсещия и помагащия.

Тя е просто жив, символен и описателен език на всичко вън и вътре в нас. Как ще използваме това, което прочетем на него - зависи от нас.

знаеш ли си своя хороскоп?!

предполагам си го знаеш.

колко неща зависят от теб ?

колко си променил и на каква цена?

може ако желаеш само в цифри да кажеш.

1 или 5 или повече. колко?

нещо зависи от нас и променяме съдбата си с мисловни форми?!

променяме нещо или следваме сянката си?

може и за друг да коментираме.

ако съдбата се променя с мисловни форми то астрологията трябва да корегира доста свои основни неща.

Линк към коментар
Share on other sites

Мнението на един лаик - това което си мисля, че след като астрологията е възникнала и развивала още от древни времена, та до днес, то е защото действително е наблюдавано и констатирано взаимодействие между, най-общо казано, нашите и небесните тела. :)

Идва ми идея, че астрологията би могла да бъде създадена в дадена епоха като инструмент за влияние, за власт.

Гореказаното съвсем не изключва възможността, изложена в първия постинг.

може да си лайк .

не зная но разсъждението ти е напълно логично и се покрива с фактология която съм срещал. рядко се кометират тези неща.

Линк към коментар
Share on other sites

Променил съм, спокойно. Както и част от хората, на които съм гледал хороскопите.

позволи ми силно да се съмнявам в думите ти.

не за друго а защото промените в мисловните форми или казано с други думи начина на мислене и всичко свързано в тази посока не променя събитията.

да. може да бъдат изкривени дадени събития във времето за определен период от време но след това нещата си идват на мястото и в посоката която е предначертана.

иначе се нарушава хармонията.

доброто в големи количества никому не е нужно.

Линк към коментар
Share on other sites

Честно казано, не разбирам за какви мисло-форми ми пишеш и какво имаш предвид. Тук говоря за съзнателна работа над картата - в разпознаването и опита да се преодолеят слабостите, както и използването на силните страни, намирането на мястото ни в живота ни и т.н. - да не влизам в детайли.

Иначе - разбира се имаш право да се съмняваш - силно или слабо, но ми се струва че говорим за различни неща.

Да не си решил, че съм казал ,че с мисъл изменям природата на Планетите и значенията на Знаците :lol: ?

Линк към коментар
Share on other sites

влизайки в детайли по темата само може да стане ясно какво казваме и какво стои зад думите.

изменението на сила на планети и на значения на знаци може според някой да стане по какви ли не начини.

не съм видял някой да демонстрира подобни умения.

общо взето се остава на ниво пожелания

би станало

би могло

евентуално ако

все пак ако

....

да не продължавам с подобни логически еквилибристики които са подходящи единствено за доста ограничени хора.

и така?! B)

Линк към коментар
Share on other sites

изменението на сила на планети и на значения на знаци може според някой да стане по какви ли не начини.

Ама кой говори за изменение на сила на Планети и значение на Знаци?

Става въпрос за проява на положителните, а не за отрицателните им характеристики.

Линк към коментар
Share on other sites

... промените в мисловните форми или казано с други думи начина на мислене и всичко свързано в тази посока  не променя събитията...

Калиостро, това твое твърдение не е вярно. Има доста литература в полза на обратното. Също редица принципи водят до извода че мисълта влияе силно на събитията. НО върху нашите събития, не и (или не в такава степен) на архетипните сили с които Космосът ни влияе.

Разбира се, живеем в една взаимосвързана система, в която всеки е свързан със всичко и му влияе. И все пак малката какпа севлияе много повече от океана, отколкотообратното.

Линк към коментар
Share on other sites

Калиостро, това твое твърдение не е вярно. Има доста литература в полза на обратното. Също редица принципи водят до извода че  мисълта влияе силно на събитията. НО върху нашите събития, не и (или не в такава степен) на архетипните сили с които Космосът ни влияе.

Разбира се, живеем в една взаимосвързана система, в която всеки е свързан със всичко и му влияе. И все пак малката какпа севлияе много повече от океана, отколкотообратното.

ок.

мисълта- разбира се условно казано- би могла да повлияе на събития но за определен отрязък от време и то в изключително малък процент от всички случаи.

това е много важен момент който се спестява и не се казва.

защото не може да бъде нарушена общата хармония.

тази тематика обачи според мен не е изобщо предмет на астрологията.

съгласявам се че в литературата има описани подобни неща.

писатели много. в повечето случаи са само едни добри разказвачи.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...