Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (14.11.16 - 20.11.16)


Recommended Posts

14.11.16

Думая, что недуг нечто реальное, ты не можешь освободиться от него. Нужно от него отказаться. Ты говоришь: «Болезнь реальна». Если болезнь реальна, то ты не можешь от неё отказаться. Колючка, вошедшая в твоё тело, не представляет нечто реальное; она не родилась вместе с тобой, она пришла откуда-то извне – это переходное состояние.

К источнику

 

Като мислиш, че недъгът е нещо реално, ти не можеш да се освободиш от него. Трябва да го отказваш. Казваш: "Реална е болестта." Ако болестта е реална, ти не можеш да се освободиш от нея. Трънът, който е влязъл в тялото ти, не е нещо реално; той не е роден с тебе, той е дошъл някъде отвън – преходно положение е това.

Към извора

Линк към коментар
Share on other sites

15.11.16

Если ты страдаешь, то твоё страдание может быть методом получения знаний как исправить ошибку. Например, когда человек гневается, нужно знать, что гнев – метод лечения. Ты ленив – немного разгневаешься на лень, топнешь ногой и скажешь: «Встанешь! Пойдешь работать!»

К источнику

 

Ако имаш едно страдание, то може да е метод, за да се научиш, как да изправиш една своя погрешка. Когато човек се гневи например, трябва да знае, че гневът е един метод за лекуване. Ти си мързелив – малко ще се разгневиш на мързела, ще му тропнеш с крак и ще кажеш: "Ще станеш! На работа ще отидеш!"

Към извора

Линк към коментар
Share on other sites

16.11.16

Я смотрю: у вас лицо несчастного человека. Ничего не делая, вы принимаете образ вечного горемыки и играете эту роль. Когда ангелы радуются, когда все хорошие люди радуются, благодари Бога, что пришли страдания и скажи: «Благодарю Тебя, Господи, за всё то, что мне дал. Благодарю Тебя за мои истрёпанные галоши. Благодарю тебя за всё то, что теперь со мной случилось». Потому что плохое, случившееся с тобой, не так плохо, как вы думаете. Во всех этих делах Господь собирает материал, чтобы слепить основу вашего будущего.

Веселие и радость

 

Аз гледам, вие имате една физиономия на нещастник. Седите и си слагате една физиономия на вечен нещастник, и играете тази роля. Когато ангелите се радват, когато всички добри хора се радват, благодари на Бога, че са дошли страданията и кажи: „Благодаря Ти, Господи, за всичко това, което ми даде. Благодаря Ти, че ми са скъсани галошите. Благодаря за всичко това, което ми се случи сега.” Защото лошото, което ти се случи, не е толкова лошо колкото си мислите. Във всички тези работи Господ събира материал, за да направи грънци за бъдещето ви.

Веселие и радост

Линк към коментар
Share on other sites

17.11.16

Иногда мы хотим освободиться от страданий. Но от страданий никто освободиться не может. От тяжести груза, который необходимо перенести с одного места на другое, никто освободить тебя не может. Этот груз может перейти от одного человека к другому и ты можешь временно от него освободиться, но когда придёт твой черёд – эта тяжесть груза пройдёт через тебя. Ты спрашиваешь: «Нельзя ли без страданий?» Можно, но тогда другой [человек] должен будет принять страдание. И не думай, что когда другие люди страдают, не дойдёт очередь и до тебя. Ты постарайся стать сильнее, чтобы выдержать это страдание, когда оно придёт к тебе.

Новый Символ веры

 

Понякога ние искаме да се освободим от страдания. Но от страдания никой не може да се освободи. От един товар, който трябва да се пренесе от едно място на друго, никой не може да те освободи. Тоя товар може да мине от един човек на друг и ти временно можеш да се освободиш, но като дойде твоят ред, това страдание, тоя товар ще мине през тебе. Питаш: "Не може ли без страдания?" Може, но друг трябва да поеме страданието. И не мисли, че когато другите страдат, няма да дойде ред и на тебе. Ти гледай да уякнеш, че като дойде това страдание до тебе, да можеш да го носиш.

Новото верую

Линк към коментар
Share on other sites

18.11.16

...то, что не гаснет ни при каких условиях – ни при болезни, ни при бедности, ни при страданиях, – это Любовь. При такой Любви никакая болезнь устоять не может. Болезнь мучит только тех, у кого нет Любви. Если ты слаб, это показывает, что у тебя нет Любви. Имеющий в себе Любовь – сильный человек. Не то, что как человек ты сильный, но твоя Любовь тебе передаёт силу.

Если говорю

 

...това, което не гасне при никакви условия, нито при болести, нито при сиромашия, нито при страдания, това е любов. При такава любов никаква болест не може да устои. Болестта гази само онези, които нямат любов. Сиромашията гази само онези, които нямат любов. Ако си слаб, това показва, че нямаш любов. Който има любов в себе си, той е силен човек. Не че ти като човек си силен, но любовта в тебе ти предава сила.

Ако говоря

 

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

19.11.16

...если вы постоянно заняты собой – будете останавливаться в развитии. Я смотрю: люди везде делают такую же ошибку. Они садятся на своего коня и спешат, заботятся о том, чтобы не остановиться в пути, устроить все свои дела. Нет, ты – остановишься. Ты сам никогда не можешь устроить все свои дела. Ты устроишь свои дела настолько, насколько устроятся дела и других людей. – Почему? – Потому что ты сам часть или орган Бога. Твоя функция в этом общем организме зависит от общего согласия с другими органами.

Если говорю

 

...ако вие постоянно сте заети със себе си, ще замръзнете. Аз гледам, хората навсякъде правят същата грешка. Те се качват на коня си и бързат, гледат да не замръзнат на пътя, да си уредят своите сметки. Не, ти ще замръзнеш. Ти сам никога не можеш да уредиш своите сметки. Ти ще уредиш своите работи дотолкова, доколкото се уредят работите и на другите хора. - Защо? - Защото ти сам си част или един орган от Бог. Твоята функция в този общ организъм зависи от общото съгласие с другите органи.

Ако говоря

Линк към коментар
Share on other sites

20.11.16

В чём состоит Любовь к Богу? Чтобы счастье других людей стало и нашим счастьем. Когда другой человек женится – мне приятно, поскольку я и он – мы одно целое (мы – едины). Когда кто-то совершает добрые дела – это делаю я. И когда кто-то совершает преступление – это я сам! Я не сужу его, когда его вижу. С его пониманием и я бы сделал это. Но поскольку он совершил преступление, я имею сейчас возможность и могу исправить это. Имеется лекарство!

Пять дверей

 

В какво седи любовта към Бога? Щастието на другите хора да е и наше щастие. Когато друг човек се жени, на мен ми е приятно, понеже аз и той сме все едно. Когато някой прави добро – то съм аз. И когато някой прави престъпление – то съм аз! Аз не го съдя като го видя. С неговото разбиране и аз бих го направил. Но понеже той го направи, аз имам сега възможност и мога да изправя това. Има цяр!

Петте врати

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...