Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (28.11.16 - 04.12.16)


Recommended Posts

28.11.16

Когда человек пожертвовал Любовью ради своей свободы – он создал все свои теперешние несчастья. Ваши страдания и внутренние мучения показывают, что вы пожертвовали своей Любовью. Ты тогда свободен. Каждый, кто страдает, свободен. Но свобода в данном случае – нечто внешнее, не нечто внутреннее. У тебя всё есть – и дом, и дети, и друзья. Смотришь на солнце, воду, ощущаешь ветер и т. п., но говоришь, что тебе чего-то не хватает. Не хватает тебе того, чем ты пожертвовал, но в данном случае и в нынешних условиях ты не можешь иметь ни Любви, ни Свободы.

Самоотречение

 

Когато човек пожертва любовта заради своята свобода, той е създал всичките сегашни нещастия. Когато вие страдате и се мъчите в себе си, това показва, че сте пожертвали любовта си. Ти тогава си свободен. Всеки, който страда, е свободен. Но свободата е нещо външно в случая, не е нещо вътрешно. Ти имаш всички удобства - и къща, и деца, и приятели. Гледаш слънцето, водата, усещаш вятъра и прочее, но казваш, че ти липсва нещо. Липсва ти това, което си пожертвал, а пък и двете в дадения случай не можеш да имаш при сегашните условия.

Самоотричане

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

29.11.16

Писание говорит: «Бог помогает смелым людям!». Не перед слабым, а перед сильным человеком ты скажешь: «Знаешь ли ты, что меня создал Бог? Уйди с моего пути! Сейчас я тебе покажу, что я сильный». Иди, схвати его за уши и немного встряхни. Если у вас сильная, концентрированная мысль, то встреченный вами медведь будет парализован (обездвижен), не шевельнётся. Если ваша мысль слабее, чем у медведя, он повалит вас и будет вас топтать. Тогда – лучше забраться на грушу!

Одно вам нужно

 

Писанието казва: "Бог помага на смелите хора!" Не пред слабия, но пред силния човек ще кажеш: "Ти знаеш ли, че Бог ме е създал? Махни се от пътя ми! Сега ще ти покажа, че съм силен." Иди, хвани го за ушите и го поразтърси малко. Ако имате силна, концентрирана мисъл, една мечка, която срещнете, ще се парализира, няма да се мръдне. Ако мисълта ви е по-слаба от мечката, тя ще ви повали и ще ви тъпче. Тогава - по-добре горе, на крушата!

Едно ви трябва

Линк към коментар
Share on other sites

30.11.16

Я вам задам другой вопрос: почему у человека страх перед медведем? Очень естественно, человек жил с медведями. Одно время медведь был его хозяином и сейчас человек пугается, и говорит: «Старый хозяин». ...Скажем, что ты не боишься змеи. А это же по той причине, что ты был хозяином над страхом. То, от чего у тебя возникал страх, было твоим хозяином.

Благотворное (целительное, истинное) состояние человеческой души

 

Ще ви дам друг въпрос: защо човека го е страх от мечка? Много естествено, човекът е живял при мечките. Мечката е била едно време негов господар и сега човек се наплашил, и казва: „Старият господар." ...Да кажем, че тебе не те е страх от змията. А пък това, от което не те е страх, ти си му бил господар. Това, от което те е страх, то е било твой господар.

Здравословното положение на човешката душа

Линк към коментар
Share on other sites

01.12.16

Теперь я вам дам один совет: если придёт искушение – обратитесь за советом к своему товарищу. Не ешьте [плоды] себе во вред. Ева ела [плод] не спросив [Господа]. Позови на помощь Бога и спроси Его: «Господи, нужно ли мне это делать, или нет?» Спроси свои ум и сердце, и после того, как их спросишь, спроси и Господа: «Что делать?»

Пять дверей

 

Сега на вас ще ви дам един съвет: щом дойде изкушението, допитайте се до своя другар. Не яжте на своя глава. Ева, без да пита, яде. Повикай Бог на помощ и Го питай: "Господи, трябва ли да го направя, или не?" В себе си ще питаш своя ум и своето сърце и след като ги питаш, попитай и Господа: "Какво да правя?"

Петте врати

Линк към коментар
Share on other sites

02.12.16

В Любовь облачаются. Если ты испытываешь Божественную Любовь – разрешишь все трудности, то, что мучит тебя, и жизнь приобретёт для тебя другой смысл. И человек Любви не боится. Человек Любви не боится ни смерти, ни темноты, ни болезней, ни бедности, ничего не боится. И тот, кого сопровождает Любовь, не может быть больным.

Милосердие, смирение и молитва

 

Любовта се облича. Ако ти опиташ Божествената любов, ще разрешиш всичките мъчнотии, това, което те мъчи, и животът ще има за тебе друг смисъл. И човекът на любовта не се бои. Човекът, който има любов, той не се бои нито от смъртта, нито от тъмнината, нито от болестите, нито от сиромашията, от нищо. И онзи, с когото ходи любовта, той не може да бъде болен.

Милосърдие, смирение и молитва

Линк към коментар
Share on other sites

03.12.16

Вы ничего не делаете и ропщете. Впадаете в искушение. Хотите совершить какой-нибудь подвиг и не знаете как его совершить. Мы находимся в столкновении с порядком. Этот порядок – порядок испытаний. Мир, в котором мы сейчас живём – мир испытаний. Вы войдёте в другой мир – мир оценок. [Вам предстоит] не только проходить испытания, но и определять ценность вещей. И, наконец, нужно узнать, чем они вам послужат.

Пять дверей

 

Вие седите и роптаете. Паднете в едно изкушение. Искате да направите някой подвиг, и не знаете как да го направите. Ние сме в стълкновение с един порядък. Този порядък е порядък на изпитанията. Светът, в който живеете сега, е свят на изпитания. Ще влезете в друг един свят на оценка. Не само да се изпитвате, но да преценявате нещата. И най-после, трябва да видите в какво ще ви послужат.

Петте врати

Линк към коментар
Share on other sites

04.12.16

Бог обратил внимание на Адама: «Не ешьте от этого плода». И Адам не смог выдержать. Бог сказал Адаму: «Не надо на него смотреть, не надо его трогать, не надо его пробовать на вкус, не надо его нюхать, не надо его слушать». Ева пошла и на него посмотрела, и его услышала, и его попробовала, и его потрогала, и понюхала его, и его съела. Значит с пятью своими органами чувств вошла вовнутрь. И ваши пять органов чувств (имеющиеся у вас) – каналы, через которые всегда может прийти искушение. Но органы чувств ещё и каналы, через которые может прийти хорошее.

Тогда говорю: «Будьте разумными». Когда придёт искушение – всегда благодарите Бога.

Пять дверей

 

Бог обърна внимание на Адама: "Няма да ядете от този плод." И Адам не можа да изтърпи. Бог каза на Адама: "Няма да го поглеждаш, няма да го пипаш, няма да го вкусваш, няма да го миришеш, няма да го чуваш." Ева отиде и го погледна, и го чу, и го вкуси, и го попипа, и го помириса, и го изяде. Значи с петте си сетива вътре влезе. Та вашите пет сетива, които имате, са канали, през които всякога изкушението може да дойде. Но сетивата са и канали, през който доброто може да дойде.

Тогаз казвам: "Бъдете разумни." Като дойде едно изкушение, винаги благодарете на Бога.

Петте врати

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...