Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (03.04.17 - 09.04.17)


Recommended Posts

03.04.17

Иногда для того, чтобы избавиться от затруднения, человеку нужно признаться самому себе. Как нам нужно признаться себе? Иной раз вы признаёте свои ошибки, но как адвокат, произносящий речь в защиту, внесёте нечто для оправдания. Говоришь: «Я это сделал, но при таких-то условиях! Я раздражительный, был в плохом настроении». Это – оправдания! Ошибку, если она существует, ты должен признать беспристрастно.

Опыты

 

Понякога, за да се избави от една мъчнотия, човек трябва да я признае в себе си. Как трябва да я признаем в себе си? Някой път вие си признавате погрешките, но като адвокатът, който прави пледоарии: ще тури нещо за извинение. Казва: "Аз направих това, но при такива условия! Нервен съм, неразположен бях." Това са оправдания! Една погрешка обективно ще я признаеш, ако тя съществува.

Опити

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

04.04.17

Самое главное – исправляйте свои ошибки, потому что каждая ошибка при её исправлении представляет возможность возвышения.

Божественная справедливость

 

Най-първо, поправете своите погрешки, защото всяка една погрешка е една възможност да се повдигнете, като я поправите.

Божествената справедливост

Линк към коментар
Share on other sites

05.04.17

Теперь нужно сохранить вашу установку. Сохраняйте свою нервную систему в хорошем состоянии. Человеку нужно сохранять свою нервную систему, свои чувства, чтобы можно было пользоваться тем, что в него втекает. Поэтому любая мысль, придя в вас, становится средой и тогда Любовь, проходящая через наши нечистые мысли внесёт в вашу душу нечто от ваших нечистых мыслей. Любовь – Божественна, но, проходя через ваши нечистые мысли, она внесёт те влияния, которые вам не нужны.

Естественное положение человеческой души

 

Сега трябва да пазите вашата инсталация. Пазете нервната си система в добро състояние. Човек трябва да пази своята нервна система, своите чувства, за да може да се ползва от това, което се втича в него. Защото, каквато и да е мисълта, като дойде тя във вас, тя става една среда и тогава любовта, която минава през нашите нечисти мисли, тя ще внесе в душата ви нещо от нечистите ви мисли. Любовта е Божествена, но като минава през нечистите ви мисли, тя ще внесе от тези влияния, които на вас не са ви потребни.

Естественото положение на човешката душа

Линк към коментар
Share on other sites

06.04.17

Дать человеку ковригу – это не Любовь. Молиться Богу – это ещё не Любовь. Раскроешь своё сердце, раскроешь свой ум, раскроешь свою душу! Услышишь Бога и скажешь: «Господи, сотвори во мне то, что Ты благоволишь». Не скажешь: «Я сделал ошибку». Затем придёт второе состояние – скажешь своему ближнему: «Дай мне возможность сделать для тебя всё, что я хочу сделать». Это – Любовь к ближнему. После твоему ближнему и тебе нужно сделать что-то в себе самом. То – «вечеря». Не делай больше различий.

Три плода

 

Да дадеш на един човек един самун хляб, това не е любов. Да се молиш на Бога, това не е още любов. Ще отвориш сърцето си, ще отвориш ума си, ще отвориш душата си! Ще възприемеш Бога и ще кажеш: "Господи, стори в мен онова, което Ти благоволяваш." Не да кажеш: "Аз направих една погрешка." После ще дойде второто положение – ще кажеш на ближния си: "Остави аз да сторя за тебе всичко, каквото искам да сторя." Това е любов към ближния. Най-после ближният ти и ти трябва да направите нещо в себе си. То е "вечерята". Няма да правиш вече разлика.

Трите плода

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

07.04.17

Чему учил Христос? Он учил Любви! Он говорит в одном месте: «Как возлюбил Меня Отец, и Я возлюбил вас. То, что сотворяет мой Отец и я это творю». Не можете ли и вы сказать так: «Как меня возлюбил Христос, так и я возлюбил вас». Христос не говорит: «Как Отец Меня возлюбил, так и Я Его возлюбил». Если вы любите того, кто вас любит, то что вы этим приобретаете? В данном случае ты не можешь любить человека, который тебя любит. Невозможно, если вы рассуждаете философски, дать человеку, дающему тебе; ты голоден и он даёт тебе.

К источнику

 

Какво е учил Христос? Учил е любовта! Той казва на едно място: "Както ме Отец възлюби, така и аз ви възлюбих. Онова, което Отец ми прави, и аз го правя." Не можете ли и вие да кажете така: "Както ме е възлюбил Христос, така и аз възлюбих вас." Христос не казва: "Както Отец ме възлюби, така и аз Го възлюбих." Ако вие обичате този, който ви обича, какво придобивате с това? Ти не можеш, в дадения случай, да обичаш човека, който те обича. Ако разсъждавате философски, невъзможно е: ти не можеш да дадеш на човека, който ти дава; ти си гладен и той ти дава.

Към извора

Линк към коментар
Share on other sites

08.04.17

Качество, кому-то передающееся Любовью, неизгладимо. Оно не может быть потерянным. Значит, в данном случае, Любовь – это священный огонь бессмертия. Ты не можешь стать бессмертным без него. Алхимики изучали этот закон бессмертия. Ты не можешь стать бессмертным, если, прежде всего, не научишься входить в огонь Любви. Любовь – огонь. Нужно знать при какой температуре входить, входить постепенно, чтобы привыкнуть к температуре Любви! Потому что, если ты положишь дерево в огонь, оно почернеет, станет углём. Многие люди, вошедшие в огонь Любви, почернели.

К источнику

 

Едно качество, което любовта предава някому, то е неизгладимо. То не може да се изгуби. Значи, в дадения случай, любовта – това е свещеният огън на безсмъртието. Ти не можеш да станеш безсмъртен, без него. Алхимиците са учили този закон на безсмъртието. Ти не можеш да станеш безсмъртен, ако, най-първо, не се научиш да влизаш в огъня на любовта. Любовта е огън. Трябва да знаеш, при каква температура да влизаш, постепенно, за да свикнеш на температурата на любовта! Защото, ако туриш дървото в огъня, то почернява, става на въглен. Много хора, които са влезли в огъня на любовта, почерняват.

Към извора

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

09.04.17

Я вас отведу к дереву и скажу: «То дерево, о котором написано в Библии, существует. Оно рождает плоды и даёт их. Оно не плачет о своих детях, когда вы их едите, и говорит: «Господь – добр, в следующем году снова родятся». Растения исполняют волю Божию. Поэтому и Христос берёт растение как символ. Он говорит: «Я есмь истинная виноградная лоза, а вы – ветви». Христос не берёт птиц как символ. В них присутствует нечто порочное. Даже голубя, считающегося чистым, Христос не может взять за такой символ, чтобы сказать как о лозе: « Я есмь лоза, а вы – ветви». Мы можем рассмотреть голубя как внешний образ, но и он имеет свои недостатки.

Три связи

 

Аз ще ви заведа при едно дърво и ще ви кажа: "Това, което Библията пише, това дърво го има. То ражда плодове и ги дава. Не плаче за своите деца, когато вие ги изядете и казва: "Идущата година, добър е Господ, пак ще се родят." Растенията изпълняват волята Божия. Затова и Христос взема като емблема растенията. Той казва: "Аз съм истинната лоза, а вие пръчките." Той не взема птичките като емблема. Има нещо опорочено в тях. Даже гълъбът, който минава за чист, Христос не може да го вземе за такъв символ, че да каже, както за лозата: "Аз съм лозата, а вие – пръчките." Като външна фигура, гълъба можем да вземем, но и той си има своите недостатъци.

Трите връзки

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...