Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (10.04.17 - 16.04.17)


Recommended Posts

10.04.17

И Писание говорит: «Всё, что случается с теми, кто любит Бога, всё превращается в добро». Апостол Павел говорит так и Христос так говорит. Апостол Пётр ему говорит: «Бежим, чтобы этого не произошло». Христос говорит: «Чашу, данную мне Отцом Моим, мне ли не пить?» Христос сказал ему ещё: «Не думаешь ли ты, что то, что Бог желает Мне дать, может быть страданием, но оно для добра». Будешь иметь смирение. Бог может лишить тебя богатства и прочее. У Любви много образов. Вам не нужно изучать только ту любовь, которая даёт.

Веселие и радость

 

И Писанието казва: „Всичко, което се случва на онези, които обичат Бога, всичко се превръща в добро.” Апостол Павел казва така, и Христос казва така. Казва Му апостол Петър: „Да бягаме, да не стане това.” Христос му казва: „Чашата, която Отец Ми даде, да не я ли пия?” Христос му каза още: „Не мислиш ти - онова, което Бог иска да Ми даде, то може да е страдание, но е за добро.” Смирение ще имаш. Бог може да те лиши от богатство и прочее. Любовта има много образи. Вие не трябва да учите само тази любов, която дава.

Веселие и радост

Линк към коментар
Share on other sites

11.04.17

Христос видел состояние Петра, когда тот сказал: «Господи, все отрекаются от Тебя, я готов положить свою жизнь за Тебя. У меня характер, я от тебя не отрекаюсь! Я смел, могу воевать». Христос, чтобы его испытать, говорит: «Не пропоет петух сегодня, как ты трижды отречёшься от Меня» – «Как?! Я отрекусь?» – «Три раза отречёшься». Теперь кто-нибудь из вас может сказать, что Христос внушил Петру, и что если бы Он не внушил Петру, то тот не отрёкся бы. Христос сказал Петру, что он три раза отречётся, но не говорил ему как [отречётся]. Пётр не знал как [отречётся].

Пять дверей

 

Христос виждаше състоянието на Петра, когато той му каза: "Господи, всичките да се отрекат от тебе, аз съм готов да положа живота си за тебе. Имам характер, не съм аз от ония Петровци! Аз съм смел, мога да воювам." За да го опита, казва му Христос: "Преди да пропее петелът, три пъти, ще се отречеш от мене." "Как?! Аз да се отрека?" "Три пъти ще се отречеш." Сега, някой от вас може да каже, че Христос е внушил на Петра, че ако Той не беше му внушил това, онзи не щеше да се отрече. Христос му каза, че три пъти ще се отрече, но не му каза начина, Петър не знаеше по кой начин.

Петте врати

Линк към коментар
Share on other sites

12.04.17

Пётр не спрашивает: «Когда отрекусь, какое лекарство от этого?» Он не подумал о лекарстве. А Христос приготовил лекарство для Петра. Он предусмотрел работу. Какое это было лекарство? Как вы знаете Пётр отрёкся; и, на третий раз, Христос на него посмотрел. Тот взгляд был целительным. В Петра, после Его взгляда, пришло сознание. Он осознал, он увидел в чём состоит причина.
Пять дверей

 

Петър не попита: "Като се отрека, какъв цяр има за това?" Никак не помисли за цяр. А Христос беше приготвил един цяр за Петра. Той предвиди работата. Какъв беше този цяр? Отрече се Петър, както знаете; и после, на третия път, Христос го погледна. Онзи поглед беше целебен. Като го погледна, дойде в Петра съзнанието. Той съзна, той видя къде седеше причината.

Петте врати

Линк към коментар
Share on other sites

13.04.17

Смерть – освобождение от ограничений, связанных с Землёй. И, чтобы освободиться, каждому человеку нужно умереть. Смерть не в теле. Человеку надо понять смерть. Человеку надо понять всякую смерть. Всякой смерти нужно прийти в плохие человеческие чувства – им надо умереть. И нечистым человеческим мыслям надо умереть. И надо прийти жить твоим чистым мыслям, тем, с которыми ты пойдёшь вперёд. Всему нечистому в тебе надо умереть!

Три связи

 

Смъртта е освобождение от ограничителното състояние на Земята. И всеки човек, за да се освободи, трябва да умре. Смъртта не е в тялото. Смъртта трябва да дойде в човешкото разбиране. Всяка смърт трябва да дойде в човешките разбирания. Всяка смърт трябва да дойде в човешките лоши чувства – те трябва да умрат. И човешките нечисти мисли трябва да умрат. И трябва да дойдат да живеят чистите ти чувства, онези, с които ще вървиш напред. Всичко нечисто в теб трябва да умре!

Трите връзки

Линк към коментар
Share on other sites

14.04.17

Мы многое унаследовали. Мы сейчас несём последствия того, что совершили Адам и Ева. Адам снова пришёл на Землю. Тот Адам был распят на кресте чтобы искупить грехи. Тот, кто кричал: «Боже мой, Боже мой, почему ты меня оставил» – это был Адам. Первый Адам кричал: «Господи, я согрешил»! Второй Адам говорит: «Не Моя, а Твоя Воля, Отче. В Твои руки передаю Свой Дух! Да будет Твоя Воля, как Ты определил». Это – послушание.

Как добрый сын

 

Ние имаме наследени неща. На това, което Адам и Ева са извършили, ние носим последствията сега. Адам дойде пак на Земята. Този Адам беше разпнат на кръста, за да изкупи греховете. Онзи, който викаше: "Боже мой, Боже мой, защо си ме оставил!" – той беше Адам. Първият Адам викаше: "Господи, аз съгреших!" Вторият Адам казва: "Не моята, а Твоята Воля, Отче. В Твоите ръце предавам Духа си! Нека да бъде Твоята Воля, както Ти си определил!" Това е послушание.

Като добрия син

Редактирано от Рассвет
Линк към коментар
Share on other sites

15.04.17

Кто-то пишет: «Мы хотим всё пожертвовать для Бога». Пожертвовать всё для Бога – да, но не и для людей.

Но говорю, Христос пожертвовал собой. Христос не пожертвовал собой для людей, Он пожертвовал собой для Бога. Ты говоришь, что Христос принёс жертву за тебя. Это второстепенно. Христос говорит: «Отец мой послал Меня и Я пришёл исполнить Его волю». А ты спустя 2000 лет говоришь: «Христос умер за меня». Он умер за Бога, а второстепенное же то, что Его смерть косвенно затрагивает и тебя. Это другой вопрос.

Благотворное (целительное, истинное) состояние человеческой души

 

Някой пише: „Ние искаме да жертваме всичко за Бога.” Да жертваме всичко за Бога - да, но не и за хората.

Но казвам, Христос се пожертва. Христос не се пожертва за хората, Той се пожертва за Бога. Ти казваш, Христос се пожертва за тебе. Това е второстепенно. Христос казва: „Отец Ми Ме е пратил и Аз дойдох да изпълня волята Му.” А ти казваш след две хиляди години: „Христос за мен умря.” Той умря за Бога, а пък второстепенното е, че Неговата смърт косвено засяга и тебе. То е друг въпрос.

Здравословното положение на човешката душа

Линк към коментар
Share on other sites

16.04.17

Что представляет собой духовный мир («тот свет»)? – Это мир совершенных [Существ]. Этот мир – мир смерти, перемен, а я же «тот свет» называю миром бессмертия, миром совершенных Существ. Если ты не пройдёшь через мир смерти – не сможешь войти в мир совершенства, бессмертия, поскольку те, кто бессмертны, прошли через мир смерти и победили.

Испытания ученика

 

Какъв е онзи свят? - Онзи свят е свят на съвършените. Този свят е свят на смъртта, на промените, а пък онзи свят аз го наричам свят на безсмъртие, на съвършените същества. Ако не минеш през света на смъртта, ти не можеш да влезеш в света на съвършенството, на безсмъртието, понеже онези, които са безсмъртни, те са минали през света на смъртта и са победили.

Изпитите на ученика

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...