Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (23.10.17 - 29.10.17)


Рассвет

Recommended Posts

23.10.17

Когда мы посеем семя – мы имеем первый процесс – всход растения, второе – прорастание, третий – цветение, а четвёртый процесс – завязывание плодов. Следовательно, добро – плод в человеке, может возникнуть только в его душе, а в оккультизме его называют причинным телом человека. Каждое семечко – причина. Современная культура, движение человечества обязаны этим семенам добра в прошлом, а в будущем эти семена дадут будущую культуру.

День добра

 

Когато посеем една семка, ние имаме първия процес – поникването на растението, втория – на прорастване, третия – на цъфтене, а четвъртият процес – връзване на плодове. Следователно доброто, плодът в човека, може да се яви само в неговата душа, а в окултизма наричат това причинно тяло у човека. Всяка семка е една причина. Съвременната култура, движението на човечеството се дължи на тия семки на доброто от миналото, а в бъдеще тези семки ще дадат бъдещата култура.

Денят на доброто

Линк към коментар
Share on other sites

24.10.17

Итак, натыкаясь на определённое противоречие, на определённое противодействие вы будете знать, что оно определяется следующим законом: любой акции отвечает реакция, любому действию – противодействие. Следовательно, между двумя злодеяниями, между двумя несчастьями или между двумя противоречиями всегда рождается добро. Между же двумя проявлениями добра рождается зло. Именно поэтому говорится: «Двум добрым делам на одном месте не бывать». Этот закон имеет силу только на Земле.

Самоопределение

 

И тъй, като се натъкнете на известно противоречие, на известно противодействие, ще знаете, че то се определя от следния закон: на всяка акция отговаря реакция, на всяко действие – противодействие. Следователно между две злини, между две нещастия или между две противоречия всякога се ражда една добрина. Между две добрини пък се ражда една злина. Затова именно се казва: "Две добрини не могат да седят на едно място." Този закон има сила само за Земята.

Самоопределение

Линк към коментар
Share on other sites

25.10.17

Что представляют зло и Добро в Жизни? Зло – самое малое проявленное Добро; Добро – самое большое проявленное Добро. Говоря другими словами: зло – начало Добра, а Добро – конец Добра.

Самоопределение

 

Какво представляват злото и Доброто в Живота? Злото е най-малкото проявено Добро; Доброто е най-голямото проявено Добро. С други думи казано, злото е началото на Доброто, а Доброто е краят на Доброто.

Самоопределение

Линк към коментар
Share on other sites

26.10.17

В некоторых случаях необходимо быть богатым, а в другом случае необходимо быть бедным. В некоторых отношениях необходимо быть учёным, а в другом отношении необходимо быть невежей. В одном отношении необходимо быть сильным, а в другом отношении необходимо быть слабым. В Природе это существует как закон природы, отношение между Великим большим и Великим малым в мире. Я его называю степенями, по которым идут все Божественные мысли и уравновешивают все вещи.

Кто создал Небо и Землю

 

В някои случаи е необходимо да бъдеш богат, в друг случай е необходимо да бъдеш сиромах. В някои отношения необходимо е да бъдеш учен, в друго отношение е необходимо да бъдеш невежа. В едно отношение е необходимо да бъдеш силен, в друго отношение е необходимо да бъдеш слаб. Туй в природата съществува като природен закон, отношение между Великото голямо и Великото малко в света. Аз го наричам, това са степени, по които вървят всички божествени мисли и уравновесяват всичките неща.

Който направи небето и земят

Линк към коментар
Share on other sites

27.10.17

Материальная и духовная природа человека – условия достижения возвышенной жизни, к которой он стремится. Зная это, человеку нельзя отрицать ни материальную, ни духовную жизнь. Им необходимо взаимно дополнять друг друга, всегда находиться между собой в правильном обмене

Группировка сил

 

Материалното и духовното естество в човека са условия за постигане на възвишения живот, към който той се стреми. Като знае това, човек не трябва да отрича нито материалния, нито духовния живот. Те трябва взаимно да се допълват, всякога да са в правилна обмяна помежду си.

Групиране на сили

Линк към коментар
Share on other sites

28.10.17

Человеку нужно самоопределиться в стремлении своего Духа, в порыве своей души, в мысли своего ума и в чувствах своего сердца. Это объяснение самоопределения вам даётся не для записи его в книге, а для восприятия его в самих себе, чтобы знать в каком отношении надо самоопределяться. …Самоопределиться для человека – это значит знать силы, которыми он обладает, иметь представление в каком направлении их направить, чтобы разумно пользоваться своей жизнью.

Самоопределение

 

Човек трябва да се самоопредели в стремежа на своя Дух, в порива на своята душа, в мисълта на своя ум и в чувствата на своето сърце. Това обяснение за самоопределението ви се дава не да го напишете на книга, но да го възприемете в себе си, да знаете в какво отношение трябва да се самоопределите. ...Да се самоопредели човек, това значи да познава силите, с които разполага, да знае в каква посока да ги отправи, за да използва разумно своя живот.

Самоопределение

Линк към коментар
Share on other sites

29.10.17

Что есть сознание? … сознание подразумевает сумму положительного Знания, вложенного в Дух, душу, ум и сердце человека. С этим Знанием человек имеет ясное представление о вещах и знает как поступать в каждом данном случае. Сознательный человек никогда не совершает зла. Он пользуется опытом своего прошлого, вследствие которого в нынешней жизни никоим образом не позволяет себе вершить зло. Несознательный человек может делать зло, но только до тех пор, пока приобретёт опыт, пока пробудится его сознание. …слово «сознание» подразумевает создание связи между знанием Божественного и человеческого Духа, перебросить мост, связывающий Божественный мир с человеческим миром.

Самоопределение

 

Що е съзнание? ...съзнанието подразбира склад от положително Знание, вложено в Духа, душата, ума и сърцето на човека. С това Знание той има ясна представа за нещата и знае при всеки даден случай как да постъпва. Съзнателният човек никога не върши зло. Той се ползва от опитността на миналото си, вследствие на което днес по никой начин не си позволява да прави зло. Несъзнателният човек може да прави зло, но само дотогава, докато придобие опитност, докато съзнанието му се пробуди. ...думата съзнание подразбира да се направи връзка между знанието на Боже­ствения и човешкия Дух, да се прехвърли мост, който да свързва Божествения с човешкия свят.

Самоопределение

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...