Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (27.11.17 - 03.12.17)


Recommended Posts

27.11.17

Если вы хотите войти в связь с Существами Невидимого Мира – вам необходимо пробудить свои духовные органы чувств. В теле, в мозгу скрываются силы, которые необходимо разработать. Чтобы прозреть, достаточно по часу в день размышлять над великими духовными вопросами. Человеку достаточно войти в состояние спокойствия, абстрагироваться от физического мира, чтобы видеть духовный мир.

Органы чувств

Органы  чувств

 

Ако искате да влезете във връзка със Съществата от Невидимия Свят, трябва да събудите духовните си сетива. В тялото, в мозъка се крият сили, които трябва да се разработят. Достатъчно е да употребявате един час на ден за размишление върху великите духовни въпроси, за да прогледнете. Достатъчно е човек да дойде в състояние на спокойствие, да се абстрахира от физическия свят, за да види духовния.

Сетивата

Линк към коментар
Share on other sites

28.11.17

...Берегись любой мысли, не вносящей свет. Берегись любого чувства, не вносящего тепла. Берегись любого поступка, не дающего толчок к развитию.

Добрая жизнь

 

...Всяка една мисъл, която не внася светлина, ти се пази от нея. Всяко едно чувство, което не внася топлина, от него се пази. Всяка постъпка, която не дава подтик, пази се от тази постъпка.

Добрият живот

Линк към коментар
Share on other sites

29.11.17

Когда человек найдёт своё место в Природе – тогда он почувствует небольшую радость. Свободен только тот, кто нашёл своё место в Природе.

Карма, судьба

 

Щом човек намери своето място в Природата, тогава ще има една малка радост. Свобода има само този, който е намерил своето място в Природата.

Карма, съдба

Линк към коментар
Share on other sites

30.11.17

Учитесь разумно! Любите разумно! Ходите разумно! Делайте всё разумно! Это – задача ученика, призванного в сегодняшний век служить новой эпохе, наступающей новой эре.

Связывание и развязывание

 

Учете разумно! Обичайте се разумно! Ходете разумно! Всичко правете разумно! Това е задачата на ученика, който е призван в сегашния век да служи на новата епоха, на новата ера, която настава.

Вързване и развързване

Линк към коментар
Share on other sites

01.12.17

Новая жизнь находится перед дверями всех людей. Она стучит и ожидает, чтобы ей открылись двери. Тем, кто готов для этой жизни, нужно открыть двери и принять её. Новая жизнь произведёт внутренний переворот в людях. О них сказано в Писании, что они перейдут от смерти к жизни.

С благодатью и истиной

 

Новият живот е пред вратата на всички хора. Той хлопа и очаква да му се отвори. Онези, които са готови за този живот, трябва да отворят вратите си и да го приемат. Новият живот ще произведе вътрешен преврат в хората. За тях е казано в Писанието, че ще минат от смърт в живот.

С благодат и истина

Линк към коментар
Share on other sites

02.12.17

Человек обладает низшей и высшей природой. Когда низшее начнёт служить высшему – тогда мир улучшится. Любовь разрушает брачный союз между добром и злом. Необходимо разрушить этот союз! Любовь разрушает этот договор.

Будущий порядок

Будущий порядок

 

Човек има нисша и висша природа. Когато нисшето почне да служи на висшето, тогава светът ще се подобри. Любовта разваля брачния съюз между доброто и злото. Трябва да се развали този съюз! Любовта разрушава този договор.

Бъдещият порядък

Линк към коментар
Share on other sites

03.12.17

И я спрашиваю: каково предназначение современной религии? В том ли, чтобы научить нас верить в Бога? В чём тогда предназначение веры? – Предназначение веры состоит в укреплении нашего ума. Каково предназначение нашего ума? – Научить нас жить в добре, разумно. Каково предназначение нашего разума? – Подтолкнуть (направить) наше сердце к добродетели. Что такое добродетель? Зачем она нам? – Добродетель – основа нашей земной жизни. Следовательно, она необходима для всех нас. И пока человек не приобретёт для себя эти добродетели, он не может вспомнить, не может понять своё прошлое.

И исцелилась дочь её

 

Питам тогава: какво е предназначението на съвременната религия? Да ни научи да вярваме в Бога ли? Какво е тогава предназначението на вярата? – Предназначението на вярата е да крепи нашия ум. Какво е предназначението на нашия ум? – Да ни научи да живеем добре, разумно. Какво е предназначението на нашия разум? – Да подтикне нашето сърце към добродетели. Какво е добродетелта? Защо ни е тя? – Добродетелта е основа на нашия земен живот. Следователно, тя е необходима за всинца ни. И докато човек не добие за себе си тези добродетели, той не може да си спомни, не може да разбере своето минало.

И оздравя дъщеря ѝ

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...