Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (12.02.18 - 18.02.18)


Рассвет

Recommended Posts

12.02.18

Нет лучшей пищи для человека, чем яблоки, орехи, пшеница, хлеб, оливковое масло, все плоды.

Питание

Человек будет употреблять естественную, чистую пищу, когда приобретёт Божественную жизнь.

Дух Господа

 

От ябълките,орехите, житото, хляба, зехтина, всички плодове, няма по-хубава храна за човека.

Хранене

Когато придобие Божествения живот, човек ще употребява естествена, чиста храна.

Дух Господен

Линк към коментар
Share on other sites

13.02.18

Один из важных вопросов, которые задают сегодня все люди, следующий: Почему не исполняются наши желания? Почему не можем достичь успеха? Ответ прост: ты не выбрал существенное. У тебя есть возможность выбора между светом лампы и солнечным светом. Если ты выбираешь свет лампы – ты не умён. Если выбираешь солнечный свет – ты умный человек. ...Все люди могут выходить греться на солнечный свет. Это Божественный огонь. Божественный авторитет.

Почему мы не могли

 

Един от важните въпроси, който си задават днес всички хора, е следният: Защо не постигаме желанията си? Защо не успяваме? Отговорът е прост: не си избрал същественото. Имаш възможност да направиш избор между светлината на лампата и слънчевата светлина. Ако избереш светлината на лампата, не си умен. Ако избереш слънчевата светлина, ти си умен човек. ...На слънчевата светлина могат да излязат всички хора да се греят. Това значи Божествен огън. Божествен авторитет.

Защо не можахме

Линк към коментар
Share on other sites

14.02.18

Многие хотят ещё сегодня быть совершенными. Радуйтесь, что вы ещё не стали совершенными. ...На Земле нет условий для полного совершенства. Совершенный человек – тот, кто во всей своей жизни сможет сохранить состояние полного внутреннего мира и равновесия.

Величайшее веселие и самая малая радость

 

Мнозина искат още днес да бъдат съвършени. Радвайте се, че още не сте съвършени. ...На земята няма условия за пълно съвършенство. Съвършен е онзи, който през целия си живот може да запази състояние на пълен вътрешен мир и равновесие.

Най-голямото веселие и най малката радост

Линк към коментар
Share on other sites

15.02.18

Стремление к совершенству требуется от всех, без беспокойства о том, когда его достигнут. Вам нужно иметь в виду одно: человек может каждую минуту творить добро, каким бы малым они ни было.

Величайшее веселие и самая малая радость

 

Стремеж към съвършенство се изисква от всички, без да мислят кога ще го постигнат. Едно трябва да имате предвид: всяка минута човек може да направи едно добро, колкото малко да е то.

Най-голямото веселие и най малката радост

Линк към коментар
Share on other sites

16.02.18

Каждому человеку надо иметь три точки соприкосновения: с Любовью, с Мудростью и с Истиной. Любовь – несёт жизнь, Мудрость – несёт свет и знание, а Истина – свободу и условия для проявления воли. Сознательная жизнь приходит через закон Любви; интеллигентность приходит через закон Мудрость, а свобода и сила воли – через закон Истины. Это – задачи, которые будут реализовываться Шестой расой. Она имеет методы исполнения своей программы.

Пробуждение человеческой души

 

Всеки човек трябва да има три допирни точки: с любовта, с мъдростта и с истината. Любовта носи живот, мъдростта носи светлина и знание, а истината – свобода и условия за проява на волята. Съзнателният живот иде чрез закона на любовта; интелигентността иде чрез закона на мъдростта, а свободата и силата на волята – чрез закона на истината. Това са задачи, които ще се реализират от шестата раса. Тя има методи за изпълнение на своята програма.

Пробуждане на човешката душа

Линк към коментар
Share on other sites

17.02.18

Существуют два вида страдания: сознательные, когда человек знает, почему страдает, и пользуется опытом [преодоления страданий]; несознательные, при которых человек кричит, ропщет и ещё больше увеличивает свои страдания. Следовательно, умный, религиозный и культурный человек тот, кто справляется со страданиями и разумно использует [полученный в преодолении страданий] опыт.

Отдайте Божие Богу

 

Съществуват два вида страдания: съзнателни, при които човек знае, защо страда, и се ползува от страданията; несъзнателни, при които човек вика, роптае и повече увеличава страданията си. Следователно, умен, религиозен, културен е оня, който се справя със страданията и разумно ги използува.

Отдайте Божието Богу

Линк към коментар
Share on other sites

18.02.18

Итак, ищущему закон Любви, во всех противоречиях нужно видеть добро. Этот взгляд на жизнь сделает его свободным. Оккультному ученику надо быть свободным. Через свободу он переродится, войдёт в новую жизнь. Это необходимо каждому ученику, потому что ныне конец старой культуры, и ученику надо держать своё последнее испытание, экзамен на аттестат зрелости. Без этого испытания ученик не может войти в новую, уже приходящую культуру.

Величайшее веселие и самая малая радость

 

И тъй, който търси закона на любовта, във всички противоречия той трябва да вижда добро. Този поглед на живота ще го направи свободен. Окултният ученик трябва да бъде свободен. Чрез свободата той ще се прероди, ще влезе в новия живот. Това е необходимо за всеки ученик, защото сега е краят на старата култура, и той трябва да държи своя последен изпит, матура. Без този изпит ученикът не може да влезе в новата култура, която иде вече.

Най-голямото веселие и най малката радост 

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...