Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (09.04.18 - 15.04.18)


Recommended Posts

09.04.18

Христос был сердцем Бога, и, поэтому, после распятия Христа, Бог Его воскресил. Сердце Бога не может умереть, ему нужно вернуться туда, откуда оно вышло. То же самое относится и к нам. Мы вышли из Отца – к Отцу нам нужно вернуться и занять места там, где мы были.

Их умы

 

Христос беше сърцето на Бога, и затова, след разпятието на Христа, Бог Го възкреси. Божието сърце не може да умре, то трябва да се върне там, отдето е излязло. Същото нещо се отнася и за нас. От Отца излязохме, при Отца трябва да се върнем и да се наместим там, дето сме били.

Умовете им

Линк към коментар
Share on other sites

10.04.18

Сейчас вы ожидаете прихода Христа на Землю, чтобы привести мир в прядок. Христос – на Земле, между вами и в вас. Я Его вижу. ...Вы думаете, что Христос сидит справа от Отца, с ореолом и в белых одеждах. Христос находится среди людей, нет необходимости Его ожидать являющимся как молния среди них. Достаточно Христу посмотреть вам в глаза чтобы внести в вас такой огонь, который сделает вас героями, работающими для Него. Я бы желал болгарам видеть этого Христа, Который может внести Любовь в их души.

Бог говорил

 

Сега очаквате да дойде Христос на земята, да оправи света. Христос е на земята, между вас и във вас. Аз Го виждам. ...Вие мислите, че Христос седи отдясно на Отца, с ореол и с бяла премяна. Христос е между хората, няма защо да Го очакват да се яви като светкавица между тях. Достатъчно е Христос да ви погледне в очите, за да внесе във вас такъв пламък, който да ви направи герои, да работите за Него. Аз бих желал българите да видят тоя Христос, Който може да внесе любовта в душите им.

Бог е говорил

Линк към коментар
Share on other sites

11.04.18

...Христос Своим учением хочет показать основные законы, посредством которых можно изменить порядок вещей. И мы можем его изменить. Во-первых нам нужно иметь идею этого, а во-вторых нужно стремиться этого достичь. Современные люди не могут достичь этого по одной простой причине: в них существует крайний эгоизм – каждый хочет быть первым.

Пасха

 

...Христос със Своето учение иска да покаже основните закони, чрез които да изменим реда на нещата. И можем да го изменим. Трябва да имаме първо идея за това, и второ, да се стремим да я постигнем. Съвременните хора не могат да я постигнат поради една проста причина: в тях съществува един неумолим егоизъм – всякой желае да бъде пръв.

Великден

Линк към коментар
Share on other sites

12.04.18

Несите всем Любовь. Людям – прощайте, а к себе будьте строгими. К ошибкам людей будьте снисходительны и прощайте людей. Свои ошибки – не прощайте, а исправляйте по всем правилам. Только так ошибка прощается. Это требует Божественное учение.

Последовал за Ним

 

Носете любовта на всички. На хората прощавайте, а към себе си бъдете строги. Към грешките на хората бъдете снизходителни и ги извинявайте. Своите грешки не извинявайте, но изправяйте по всичките правила. Само така, грешката е простена. Това изисква Божественото учение.

Отиде след Него

Линк към коментар
Share on other sites

13.04.18

...Новая жизнь идёт оформить новые мысли и желания, создать из них нового человека. Великое дело творится сегодня перед всем Небом и всей Землёй.

Скрытая закваска

 

...Новият живот иде да оформи новите мисли и желания, да изтъче от тях новия човек. Велико дело се твори днес пред цялото Небе и цялата земя.

Скритият квас

Линк към коментар
Share on other sites

14.04.18

От человека требуется смирение. От человека требуется мягкость. Если у человека присутствуют эти два качества, он будет иметь терпение всё переносить. Для человека это означает подчиниться Божественному в себе. И тогда, сколько бы на него нападали извне, он будет всё переносить с радостью.

Разумные отношения

 

Смирение се иска от човека. Мекота се иска от човека. Има ли тези две качества, той ще има търпение да понася всичко. Това значи да се подчини човек на Божественото в себе си. И тогава, колкото и да го нападат отвън, той ще понася всичко с радост.

Разумни отношения

Линк към коментар
Share on other sites

15.04.18

Людям нужно понимать, что Бог может жить только в их светлых умах и в их добрых, благородных сердцах. Это – Истина. Бог пребывает в сердце и уме каждого человека, который думает, чувствует и поступает правильно не только по отношению к своим братьям, но и по отношению к самым крошечным растениям и животным. Человек, спасающий муравья, заботящийся и о самом маленьком растении, он сможет помогать и своему брату. В таком духе нужно воспитываться новому поколению!

Их умы

 

Хората трябва да разберат, че Бог може да живее само в техните светли умове и добри, и благородни сърца. Това е Истината. Бог пребъдва в сърцето и в ума на всеки човек, който мисли, чувства и действа правилно не само по отношение на своите братя, но по отношение най-малките растения и животни. Онзи човек, който може да спаси мравката, и който полага грижи и за най-малкото растение, той може да помага и на брата си. В този дух трябва да се възпитава новото поколение!

Умовете им

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...