Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (09.07.18 - 15.07.18)


Recommended Posts

09.07.18

Последними словами Христа в тот день были следующие: «Чтобы выполнить Божию волю на Земле нужно облечься Надеждой, исполниться Верой и соединиться с Любовью». Болгарам надо жить исполняя эти заветы. Это способ, по которому они могут повернуться к Богу. Только так они свяжутся с возвышенными существами, с добрыми людьми, со святыми, со всеми, кто работает для подъёма человечества.

Неизвестное

 

Заключителните думи на Христа в този ден бяха следните: “3а да изпълните Божията воля на земята, трябва да се облечете с Надеждата, да се изпълните с Вярата и да се съедините с Любовта.” Този е пътят, по който трябва да живеят българите. Този е начинът, по който могат да се обърнат към Бога. Само така те ще се свържат с Възвишените същества, с добрите хора, със светиите, с всички, които работят за повдигане на човечеството.

Неизвестното

Линк към коментар
Share on other sites

10.07.18

Теперь друзья, оставляю вас с Надеждой в ваших сердцах, с Верой в ваших умах и с Любовью в ваших душах, чтобы воскреснуть и понять глубокий смысл слов, которые вам говорю. Следуйте пути, указанному вам Богом. ...Будьте работниками на Божественной ниве. Это путь по которому болгарский народ может возвыситься. Болгария – тело, а болгарский народ – душа. Говорю о болгарском народе как о душе, возвышение которой входит в Божественный план.

Неизвестное

 

Сега, приятели, оставям ви с Надежда в сърцата ви, с Вяра в умовете ви и с Любов в душите ви, да възкръснете и разберете дълбокия смисъл на думите, които ви говоря. Следвайте пътя, който Бог ви посочва. ...Бъдете работници на Божествената нива. Този е пътят, по който българският народ може да се повдигне. България е тяло, а българският народ – душа. Говоря за българския народ като душа, повдигането на която влиза в Божествения план.

Неизвестното

Линк към коментар
Share on other sites

11.07.18

Нет человека на Земле, который любил бы ваши души, как я их люблю. Желаю и вам так любить человеческие души. ...Я знаю, что сегодня ваши ангелы очень радуются за вас. ...Я пришёл на Землю служить ангелам и вам. Когда я закончу работу, вы скажете, что я куда-то ушёл. Куда я уйду? – Нет, никуда не уйду. Я пойду к Тому, Кто меня послал и спрошу: «Исполнил ли я свои обязанности?» Если есть ещё что-то, что я не доделал, – я снова приду.

Брат самых малых
Брат самых малых

 

Няма човек на земята, който да обича душите ви, както аз ги обичам. Желая и вие да обичате така човешките души. ...Аз зная, че днес вашите ангели много ви се радват. ...Аз съм дошъл на земята да услужа на ангелите и на вас. Като си свърша работата, ще кажете, че съм заминал някъде. Къде ще замина? – Не, никъде няма да замина. Ще отида при Онзи, Който ме е проводил, и ще питам: Изпълних ли длъжността, която имах? Ако има още нещо, което не съм довършил, пак ще дойда.

Братът на най-малките

Линк към коментар
Share on other sites

12.07.18

Не обращайте внимания на то, откуда я пришёл, кто я и т. д. Говорят: «Тебя, что ли, нашли для этой работы?» – если не я, будет другой – всё найдётся человек, проповедующий Божие Слово. Когда Христос пришёл на Землю, убедил ли он евреев в истине? Приняли ли они Его учение? – Не приняли. Убедили ли богомилы людей в правоте своего учения? – И они не смогли. Спрашивают: «Кто такие богомилы?» – Все люди, носящие добрые, светлые идеи, являются богомилами. Они – носители новой культуры. Кто не знает этого говорит, что богомилы развращали народ. Нет, они изменяли мир к лучшему. И Христос был богомилом и Его распяли за Его богомильское учение.

Последовал за Ним

 

Не се занимавайте с мене, отде съм дошъл, кой съм и т. н. Казват: Ти ли се намери за тази работа? – Ако не съм аз, друг ще бъде – все ще се намери човек, който да проповядва Божието Слово. Като дойде Христос на земята, убеди ли евреите в истината? Приеха ли те учението Му? – Не Го приеха. Богомилите убедиха ли хората в правотата на своето учение? – И те не можаха. Питат: Кои са богомилите? – Всички хора, които носят добри, светли идеи, са богомили. Те са носители на новата култура. Който не знае това, казва, че богомилите развращавали народа. Не, те са оправяли света. И Христос е богомил и, за богомилското Му учение Го разпнаха.

Отиде след Него

Линк към коментар
Share on other sites

13.07.18

Я проповедую Вам Божественное учение, на котором будет основан будущий строй. Это учение опирается на разумные законы природы. Оно рассматривает вопросы воспитания и самовоспитания; отношения мужчины к женщине и женщины к мужчине. Божественное учение не является новым, не я его представляю впервые. Я делаю только перевод из великой книги жизни.

Последовал за Ним

 

Аз ви проповядвам едно Божествено учение, върху което се основава бъдещият строй. Това учение се крепи върху разумните закони на природата. То разглежда въпроса за възпитанието и самовъзпитанието; отношенията на мъжа към жената и на жената към мъжа. Божественото учение не е ново, не го изнасям сега. Аз само правя превод от великата книга на живота.

Отиде след Него

Линк към коментар
Share on other sites

14.07.18

Вам надо знать: нет более здоровых условий для человека, чем совершать добро. Совершайте добрые дела при всех условиях и никогда не отказывайтесь от них. Осуществление человеком добрых дел имеет первостепенное значение для него самого, а затем – для других. Когда вы совершаете добрые дела – Божественное око (т. е. Высшее сознание в Космосе) наблюдает, помогает вам и радуется, что вы воспринимаете влияние импульса, производимого в вас добрыми делами.

Законы добра

 

Едно трябва да знаете: няма по-здравословни условия за човека от правене на доброто. Правете добро при всички условия и никога не се отказвайте от него. Да прави човек добро, това е от значение първо за самия него, а после за другите. Когато правите добро, Божественото око, т.е. Висшето съзнание в Космоса наблюдава, помага ви и се радва, че се поддавате на импулса, който доброто произвежда във вас.

Закони на доброто

Линк към коментар
Share on other sites

15.07.18

При всех ли условиях можно совершать добрые дела? Если в смерти зарождается жизнь, почему при плохих условиях не совершаются добрые дела? Именно тогда, когда материя начинает разлагаться, зародыш жизни приводит свои динамические силы в действие, поляризует их и начинает их организовывать. На том же основании и вам нужно пускать корни своей жизни в самых плохих условиях.

Законы добра

 

Може ли при всички условия да се прави добро? Ако в смъртта се заражда живота, защо при лошите условия да не се прави добро? Когато материята започва да се разкапва, тогава, именно, зародишът на живота пуска своите динамически сили в действие, поляризира ги и започва да ги организира. На същото основание и вие трябва да пуснете корените на своя живот при най-лошите условия. 

Закони на доброто

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...