Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (30.07.18 - 05.08.18)


Recommended Posts

30.07.18

Какую работу вы и на начнёте – влагайте в неё добрый настрой. Ещё с пробуждением ото сна начните думать о чём-то возвышенном, чтобы при обрести хороший настрой. Не молись без настроя. Не работай без настроя. Не говори без настроя. Не ешь без настроя.

Добрый настрой

 

Каквато работа и да започнете, влагайте в нея добро разположение. Още със ставането си от сън, започнете да мислите нещо възвишено, за да придобиете добро разположение. Не се моли без разположение. Не работи без разположение. Не говори без разположение. Не яж без разположение.

Доброто разположение

Линк към коментар
Share on other sites

31.07.18

Тому, кто имеет хороший настрой, нужно поддерживать в себе мысль: Я создан быть добрым; я создан быть красивым; я создан быть сильным; я создан быть разумным. – «Не могу достигнуть этого сразу». – И если достигнешь этого через тысячу лет, иди вперёд. Всё зависит от вашего усилия. Насколько лучше и усерднее работаете – настолько быстрее будет достигнут результат. Не работая с Любовью и через тысячу лет вряд ли чего-то достигнете. Силы и способности находятся в человеке, но от его усилия зависит, когда будет достигнуто желание, посеянное  в его душе. Всё, посеянное в человеческой душе, может вырасти, если человек работает сознательно и с Любовью.

Добрый настрой

 

Който има добро разположение, трябва да подържа в себе си мисълта: Аз съм създаден да бъда добър; аз съм създаден да бъда красив; аз съм създаден да бъда силен; аз съм създаден да бъда разумен. – Не мога да постигна това изведнъж. – И след хиляда години да го постигнеш, върви напред. Всичко зависи от вашето усилие. Колкото по-добре и усърдно работите, толкова по-бръз ще бъде резултатът. Не работите ли с любов и след хиляда години едва ще постигнете нещо. Силите и способностите са в човека, но от усилието му зависи, кога ще постигне желанието, посято в душата му. Всичко посято в човешката душа може да израсте, ако човек работи съзнателно и с любов.

Доброто разположение

Линк към коментар
Share on other sites

01.08.18

Храни свободу своей души, силу своего духа, светлые мысли своего ума и добрые чувства своего сердца!

Царский путь души

 

Пази свободата на душата си, силата на духа си, светлите мисли на ума си и добрите чувства на сърцето си!

Царският път на душата

Линк към коментар
Share on other sites

02.08.18

Придя в горную местность – изучайте линии изгибов, чтобы видеть их красоту. ... Все в природе осмысленно. Строится нечто великое, которое откроется в будущем. Каждая горная вершина отражает свет особенным образом. Такой отражённый свет благотворно влияет на людей. ...Это влияние отражается на мыслях и чувствах человека. Для обыкновенного человека в природе всё случайно разбросано; для учёного - всё в природе на своём месте.

"Божественный горный хребет"

 

Като сте дошли на планината, изучавайте линиите на огъванията, да видите тяхната красота. ...Нещата в природата са осмислени. Строи се нещо велико, което ще се открие в бъдеще. Всеки планински връх отразява светлината по особен начин. Отразената по този начин светлина влияе благотворно върху хората... Това влияние се отразява върху мислите и чувствата на човека. За обикновения човек всички неща в природата са разхвърляни; за учения всички неща в природата са на място поставени.

Божественият ръб

Линк към коментар
Share on other sites

03.08.18

...Поднимаясь на горные вершины, думайте о работе, выполняемой природой, чтобы связаться с её разумностью. Каждая горная местность, каждая вершина, каждое озеро имеет своё великое предназначение.

"Божественный горный хребет"

 

...Като се качвате в планинските върхове, мислете за службата която те изпълняват в природата, за да се свържете с разумността в нея. Всяка планина, всеки връх, всяко езеро има свое велико предназначение.

Божественият ръб

Линк към коментар
Share on other sites

04.08.18

Если вы идёте в горах – идите медленно, спокойно, не торопясь. Каждые 100 метров останавливайтесь на короткий отдых, на ногах, около 30 секунд. Во время отдыха вы приобретаете энергию. Чем выше вы поднимаетесь, тем медленнее передвигайтесь. Таким образом вы приспособитесь к силам природы и будете их правильно использовать. Если силы природы вам противодействуют – вы будете тратить свою энергию  и не сможете пользоваться силами природы.

"Божественный горный хребет"

 

 Като ходите по планините, вървете бавно, спокойно без бързане. На всеки сто метра спирайте на малка почивка, на крак, около 30 секунди. Във време на почивка ще придобивате енергия. Колкото по-високо се качвате, по-бавно ще вървите. По този начин ще се приспособите към силите на природата и ще ги използвате правилно. Иначе те ще ви противодействат: щом силите на природата ви противодействат, вие ще харчите енергията си без да се ползвате от тях.

Божественият ръб

Линк към коментар
Share on other sites

05.08.18

Ты любишь цветы за их аромат; любишь хлеб за его содержимое; любишь воду за жизнь, которую она в себе несёт; любишь свет за простор, открывающийся перед тобой. Радуйся самому малому благу в жизни. Радуйся самому малому лучу Божественного света. Если ты радуешься самому малому – ты всего можешь достигнуть. Удовлетворяйся малым, чтобы достичь большого.

Божественный день

 

Ти обичаш цветята за уханието им; обичаш хляба за съдържанието му; обичаш водата за живота, който носи в себе си; обичаш светлината за простора, който се открива пред тебе. Радвай се на най-малкото благо в живота. Радвай се на най-малкия лъч на Божествената светлина. Ако се радваш на най-малкото, ти можеш всичко да постигнеш. Задоволявай се с малкото, за да постигнеш голямото.

Божественият ден

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...