Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Ще полудея ли или само ОКР ?


Recommended Posts

  • Отговори 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Започни психотерапия. Това което правиш е самонаказание. Да има вариант да се оправиш, а ти да се тормозиш месеци наред, ето това вече не е нормално.

Линк към коментар
Share on other sites

Диди, ходила съм и на психотерапия и лекарства пия и пак е същото аз не месеци а години съм така успокоението ми от психотерапията е докато съм в кабинета изляза ли е същото положение 

Линк към коментар
Share on other sites

Нещо си недоразбрала - психотерапията не е ривотрил и не цели да те упоява и успокоява, угаждайки на его илюзиите ти. Учебен процес по осмеляване, съзряване, хармонизиране с любовта и мъдростта е. /Докато "мехурът" на надутата гордост на егонцето не се спука, няма любов. А няма ли любов, да искаш да ти се угажда на его натрапливостта, е да я поддържаш -  желанието за успокоение е част от тази дуеща его игра.

Истинското успокоение идва, когато се научиш да се доверяваш, спуквайки грозната гордост на его контрола, оставяйки се, незнаейки - тогава знаеш от позицията на Човека, на любовта и мъдростта, които прегръщат страха и го ползват като гориво за истинския, силен живот.

Линк към коментар
Share on other sites

Започни психотерапия, при човек който наистина е добър..

Редактирано от д-р Тодор Първанов
Линк към коментар
Share on other sites

Искам да попитам какво е това което ми се случва? Примерно съм легнала на обяд да си почивам и точно когато вече съм се отпуснала да заспя се започва едно натрапване на думи фрази и изречения, моля ви кажете ми това има ли общо с шизофрения?

Линк към коментар
Share on other sites

Момче, ако имам и най-малкото съмнение в тава, веднага ще ти кажа, за да започнеш навреме медикаментозно лечение и се излекуваш.

Линк към коментар
Share on other sites

Оф знам, че ви писна от мен но защо постоянно ми се случва да си създавам разни ситуации в главата за това как полудявам как как започвам да дрънкам глупости и то най различни за които съм прочела свързани с шизофрения все едно изведнъж ме заливат тези сценарий в главата ми и ме обзема страшна тревожност ще съм благодарна ако има отговорите 

Линк към коментар
Share on other sites

Тва Окр ме съсипва ето днес ходихме с моя мъж да си правим медицински за брак понеже нямаме брак и като видях колко болни има краката ми се подкосиха....мислех само как и аз ще полудея и ще стана такава и в момента пак ме е страх и всички симптоми които съм изчела в интернет и всички истории все едно ме заливат изведнъж и изплуват в главата ми това не е живот....

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, отново искам да попитам възможно ли е преди цикъл да ми се обостря състоянието по принцип съм с нередовен цикъл правила съм хормонални изследвания но всичко е в норма казват че на нервна почва ми е нередовен!Това което чувствам преди цикъл е сънливост болят ме мускулите краката ми изтръпват много имам едно стягащо главоболие това има ли общо с неврозата ми или имам по тежък предменстроален синдром?И възможно ли е наистина на нервна почва да съм с нередовен цикъл?

Линк към коментар
Share on other sites

Когато сме в стрес, нивото на половите хормони се променя и това води до нередовният цикъл.Другото е наистина предменсруален синдром.Мисля,че е уместно да минеш за няколко месеца на противозачатъчни.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря ви,ще го коментирам с гинеколога ми!

 

Доста често ми се случва и да си създавам сама ситуации в главата това също ме плаше като например какво ще кажа на даден човек и какво той ще ми отговори и т.н или в случая как ще полудея и ще започна да чувам гласове примерно които ми казват какво да правя защото съм чела че при шизофрения това били единият вид халюцинации заповедни и тези ситуации си ги създавам сама само че някак без да искам всмисъл ей така от нищото идват в главата ми

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...