Jump to content
Порталът към съзнателен живот

"Мысли на каждый день" (03.09.18 - 09.09.18)


Рассвет

Recommended Posts

03.09.18

Физический мир – место для учёбы, а не для развлечения. Учение делает жизнь полной, красивой и радостной. Учение даёт жизни содержание.

Духовный образ Учителя

Духовный образ Учителя

 

Физическият свят е място за учение, а не за забава. Учението прави живота пълен, красив и радостен. Учението дава съдържание на живота.

Духовният образ на Учителя

Линк към коментар
Share on other sites

04.09.18

До тех пор, пока дух и плоть находятся в состоянии постоянной борьбы и противоречий между ними, человек подвергается большим страданиям. Что является причиной этой вечной борьбы? – Несоответствие между духом и плотью. Дух – разумное начало в человеке и, вследствие этого, процессы, происходящие в духе, завершены. Плоть представляет своенравного, недовольного ребёнка. Какие бы процессы и не совершались в плоти, в конце концов они остаются незавершёнными.

Ценности и возможности

 

Докато духът и плътта са в постоянна борба и противоречие помежду си, човек е изложен на големи страдания. Коя е причината за тази вечна борба? – Несъответствието между духа и плътта. Духът е разумното начало в човека, вследствие на това, процесите, които стават в духа, са завършени. Плътта представя своенравно, недоволно дете. Каквито процеси и да се извършват в плътта, в края на краищата те остават незавършени.

Ценности и възможности

Линк към коментар
Share on other sites

05.09.18

Знание зависит от пробуждения Божественных способностей, имеющихся в вашей душе. Им нужно пробудиться и с их помощью мы будем объективно исследовать мир.

Правильный рост души и гармоничное развитие  душевных сил

 

Знанието зависи от пробуждането на Божествените способности, които имате в душата си. Те трябва да се пробудят и чрез тях ние ще изучаваме света по един обективен начин.

Правилното растене на душата и хармоничното развитие на душевните сили

Линк към коментар
Share on other sites

06.09.18

В учении Белого Братства существует особое понимание создания мира, имеется специальная теория. Белое Братство никогда не оспаривает современные теории, оно молчит о них. Оно никому не говорит: «Ты не прав». Оно ему скажет: «Ты прав». И правы современные люди – то, что они видели и описали, они правильно его описали. Но когда они описывают то, что чего не видели, Белое Братство хранит тайну и говорит: «Того, чего я не видел не знаю, и оспаривать не буду».

Правильный рост души и гармоничное развитие  душевных сил

 

В учението на Бялото Братство има едно особено разбиране за създаването на света, има една особена теория. Бялото Братство никога не оспорва съвременните теории, то си мълчи за тях. То не казва никому: „Ти не си прав.“ То ще му каже: „Прав си.“ И прави са съвременните хора – туй, което те са видели и описали, правилно са го описали. Но когато те описват туй, което не са видели, то там мълчи и казва „Туй, което не съм видял, не зная, и няма какво да оспорвам“.

Правилното растене на душата и хармоничното развитие на душевните сили

Линк към коментар
Share on other sites

07.09.18

Каждой душе нужно самой обернуться к Господу, к Божественному Солнцу – ты не можешь её обернуть. ...Вы не можете изменить её путь. И если вы хотите обернуть эту душу – вы измените весь порядок Космоса.

Следовательно, на Земле мы можем помогать только тем людям, путь которых совпадает с нашим. А когда их путь не совпадает с нашим, то и вы, и другая сторона будете напрасно расходовать свою энергию.

Правильный рост души и гармоничное развитие  душевных сил

 

Всяка душа трябва сама да се обърне към Господа, към Божественото Слънце – ти не можеш да я обърнеш. ...Вие не можете да измените нейния път. И ако искате да обърнете тази душа, вие ще измените целия ред на Космоса.

Следователно на Земята ние можем да помагаме само на ония, пътят на които съвпада с нашия. А когато техният път не съвпада с нашия, вие и от едната страна, и от другата страна ще харчите енергията си напразно.

Правилното растене на душата и хармоничното развитие на душевните сили

Линк към коментар
Share on other sites

08.09.18

Входящий в Божественную школу будет использовать данные ему возможности. ...С приходом на Землю, человек облекается в простую, скромную одежду – его плоть. И когда закончит свою земную жизнь, т. е. когда воскреснет, человек облечётся в свою самую красивую одежду. ...Одежда человека – его тело. Здоровье тела зависит от совершаемой человеком работы, от способа, которым он её совершает. Условия совершения этой работы – это правильная мысль, правильные чувства и поступки. Это – возможности, которыми человек располагает на Земле.

Ценности и возможности

 

Който влезе в Божественото училище, той ще използва възможностите, които му са дадени. ...С идването си на земята, човек се облича в проста, скромна дреха – неговата плът. Един ден, когато завърши земния си живот, т. е. когато възкръсне, той ще се облече в най-красивата си дреха. ...Дрехата на човека е неговото тяло. От работата, която човек върши, и от начина, по който я върши, зависи неговото здраве. Условията за извършване на тази работа, това са правата мисъл, правите чувства и правите постъпки. Това са възможности, с които човек разполага на земята.

Ценности и възможности

Линк към коментар
Share on other sites

09.09.18

Помните: Счастье – в самом человеке, в свете его ума, в тепле его сердца и в силе его души. Это счастье несёт здоровье и силу для человека. Для того, чтобы сохранить своё здоровье, а с этим и своё счастье, ему не нужно допускать ни одной отрицательной мысли в своём уме и ни одного отрицательного чувства в своём сердце. Если в ваш ум придёт отрицательная мысль – оставьте её без внимания.

Новое начало

 

Помнете: Щастието е в самия човек – в светлината на неговия ум, в топлината на неговото сърце и в силата на неговата душа. Това щастие носи здраве и сила за човека. За да запази здравето си, а с това и своето щастие, той не трябва да допуща в ума си нито една отрицателна мисъл и в сърцето си нито едно отрицателно чувство. Дойде ли една отрицателна мисъл до ума ви, оставете я вън.

Новото начало

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...