Jump to content
Порталът към съзнателен живот

ПСИХОЗА


Recommended Posts

Здравейте! Стана една много голяма беля. Имах едни проблеми и бях подложена дълго време на стрес, започнах да пия само кафета едно сред друго и да пуша много цигари и не спах няколко поредни вечери и така ми се отключи състояние на психоза. Започнах да получавам халюцинации и ме заведоха в психодиспансер. Там се стабилизира състоянието ми и ми назначиха лечение 1 година с лекарства. Когато мина една година спрях приема на лекарства. Стоях си така без лекарства 4-5 месеца и в мене се натрупа напрежение , тъй като останах без работа и постоянно мислих за това, че не мога да  намеря работа, имах и притеснение в семейството и така се повтори състоянието ми, пак кафета, пак цигари, пак халюцинации. Сега пия вече 2 години лекарства и съм на поддържаща доза, пия лекарства на намалена доза само вечер. Искам да попитам нещо, което ме интересува силно . Дали в това състояние, което се намирам мога да имам семейство и деца и вие какво ще кажете по този въпрос? В психодиспансера избягват отговора на този въпрос и ми казват някакви неща със заобикалки,че всеки случай е индивидуален и не искат да ми отговарят на този въпрос. Искам да попитам има ли случаи на излекувана психоза и има ли данни тук във форума за жени, който са болни от някаква форма на шизофрения или психоза и дали са раждали деца и това увреждали плода. Има ли вариант да родя здраво дете? Ако забременее и започвам да получавам халюцинации, но не пия лекарства до раждането това ще ме увреди ли? Какво да правя? Да приема ли, че никога няма да имам семейство и деца? И в този случай, ако е така кое да бъде смисълът ми на живота, върху какво да прехвърля фокуса си за да не се депресирам и да продължа да живея все пак за нещо Помогнете

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей! 

Разбирам, че темата е важна и деликатна, че имаш нужда да споделяш за нея. Препоръчвам ти да се срещнеш с психотерапевт и да насочиш въпросите си към него. Може би ще е полезно и да му предоставиш възможност да се свърже с психиатъра, назначил ти медикаментите. Ако не знаеш към кого да се обърнеш, можеш да споделиш града, в който живееш, и тук да ти препоръчат терапевт. 

Онлайн няма как да се води такава дискусия и да получиш изчерпателен отговор, наистина. 

Желая ти успех! :feelhappy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...