Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Интересни книги


Recommended Posts

Здравейте!

"Силата на Кабала" Йехуда Бърт

http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=23843

Ники, радвам се да го "чуя" от теб :D

Тази книга е на едно от Top 5, за мен.

Изкушавам се да провокирам с един цитат от книгата:

"Вярата не върши никаква работа." :)

Така е, що се касае за "вярата".

Вярата не върши никаква работа, ако не е подплътена с правилно действие. Според мен и не само, думичката "вярвам" е равна на думичката "върша", "действам" или "правя".

Съществува термин "правата вяра".

Ето защо е казано и писано онова нещо за вярата и синапеното зърно. Или онова нещо, което Иисус казва за книжниците и фарисейте: "Знаят, но не вършат." - т.е. вярата при тях не е вяра, защото съществува съмнение, несигурност, неубеденост... защото липсва личното откровение, личната опитност с Бога. Блажени са онези, които са повярвали без да видят обаче, защото има и такива, а тази тяхна вяра им носи надежда, като заедно с надеждата за истински вярващия човек не остава нищо друго, освен да върши право /правда/ и да развива търпение, смирение... в очакване на Любовта.

Що за вяра е тази, дето не носи надежда?! На какво би могъл да се надява човек, който не е вършил според Вярата си, въпреки, че всеки според вярата си върши на практика?! Може би на чудо, на милост Божия?!

Вярата, приятелко, истинката, е именно това чудо, с което Бог може да дари някого, за да може той, същия този грешник сам да заслужи "хляба си", като по този начин спре да се ползва от "срамния хляб", както е опоменато в самата книга.

Голата вяра не е вяра.

Разбира се книгата има и своите недостатъци, както всяко нещо пречупено през призмата на индивидуалността.

Нека който има желание да я прочете и сам за себе си да прецени.

Тези истини, които са написани в нея могат да бъдат открити навсякъде, но това което я прави ценна според мен, е простотата, с която въпросните истини са поднесени.

Книжката е "лека за четене" и може да изиграе роля на лекар за четящия. Така опростена същността на кабала е много лесно "смилаема" /възприемана/ от ума.

Поздрави, Еси! :)

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

... е именно това чудо, с което Бог може да дари някого... Ники

Бог дарява всеки който не се свени да иска! :)

и да изяви желанието си да се изпълни със Светлина.

Да книгата на пръв поглед е лека, изчита се на един дъх,

а аз сега я чета 2ри път като си водя записки с размишления :D

И всичко което може да се каже по лесен и прост начин е доказателство за истинност.

Линк към коментар
Share on other sites

... е именно това чудо, с което Бог може да дари някого... Ники

Бог дарява всеки който не се свени да иска! :)

и да изяви желанието си да се изпълни със Светлина.

Да книгата на пръв поглед е лека, изчита се на един дъх,

а аз сега я чета 2ри път като си водя записки с размишления :D

И всичко което може да се каже по лесен и прост начин е доказателство за истинност.

:thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Досега не бе издавана книга на български с оригинални текстове на Лакан (има една за психоанализата на Лакан и няколко, в които Лакановият начин на мислене стои в основата им). Жак Лакан е един от тримата аналитици оказали най-голямо влияние върху психоанализата (другите двама са основателят Фройд и забележителната Мелани Клайн).

"Семейните комплекси" - Жак Лакан

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Напоследък се зачитам с интерес в Учителя за Библията - за теглене - в два тома.

(Събуждам темата по молба на aviana - благодаря за напомнянето!)

Линк към коментар
Share on other sites

В момента чета 2 книжки които смятам, че ще бъдат интересни за много хора от форума>Едната е на Дан Милман - Пътят на мирния войн - история за пътя, който трябва да извървим за да намерим себе си! Другата е на Йонги Ринпоче - Радостта да живееш - много полезна книжка по мое мнение за дебрите на съзнанието и медитацията!

Приятно четене! ;)

Линк към коментар
Share on other sites

В момента чета 2 книжки които смятам, че ще бъдат интересни за много хора от форума>Едната е на Дан Милман - Пътят на мирния войн - история за пътя, който трябва да извървим за да намерим себе си! Другата е на Йонги Ринпоче - Радостта да живееш - много полезна книжка по мое мнение за дебрите на съзнанието и медитацията!

Приятно четене! ;)

Подбни такива са и книгите на Естер Хикс, има ги в книжарница "За нежни души" повечето томове в момента чета "Закона на привличането" Има и "Искай и ще ти се даде", "Закона на допускането" и др

Линк към коментар
Share on other sites

Книгите които съм чела и които бих могла да ви препоръчам :

-"Подсъзнанието може всичко"-Джон Кехоу.

През 1978 г. Кехоу започва да преподава програма,която е разработил относно невероятните сили на мисълта и как да я насочим в наша полза.

Създадено като методи на обучението ясно очертава смела стратегия за това как да променим личния си живот, работа и общество като впрегнем вътрешните си сили.

Феноменалния успех на неговите лекции се разрастват и буквално обхващат целия свят.

Кехоу лично лично представя системата"Подсъзнанието може всичко"- в страни като Канада,САЩ,Австралия,Русия,Нова Зеландия .

-Джонататан Линвингстън -"Чайката"-триум на свободния човешки дух , очоровали милиони читатели по света.

-Барбара Бренън-"Ръце от светлина"-книгата предлага методи и техники за подобряване на здравето , взаимоотношениятаи болестите на човека,за енергийното поле ,функциите му, духовно израстване и смелостт , за възможностите на разширеното съзнание.

-Методът на Силва-Хосе Силва показва как хората могат да се научат да преодоляват напрежението,лошите навици,емоционалната неувереност и дори и болестите с помоща на метода за Контрол на ума.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Официално обръщение към този който много плаче: Томодаши прочети една книга стига си се вайкал.

Майкъл Крайтън

Сфера

Дано не се е засегнала ранимата ти душа и този път. Чудя се как така успяваш да ми пишеш на лични след като съм те блокирала от там!? Споко, няма да ти задавам неудобни въпроси успокой се и го махни този тъп подпис за бога. Абе всичко което исках да ти кажа е да хванеш и да прочетеш поне тази книга. Хайде сполай ти.

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

През март 2009 година излезе от печат книгата на Спас Мавров -"Български вълшебни сакрални приказки".

Приказката е основно средство на Българската колобърска традиция за предаване на нейните знания екзотерично - за хората, докато езотеричното (тайното) се е предавало винаги само между посветените - от посветен на посветен. Фолклорният сакрален разказ носи разширена кодирана информация за живота, работеща на подсъзнателно ниво в човека. Всичко, което е описано като Учение на Тангризма в книгата "Колобър", се отнася за посветените, за колобрите. Всичко, което е разгледано в тази книга, е за хората, за тяхното битие на души все още недостигнали нивото ученик.

prikazki.jpg

Съдържание на книгата:

1. Въведение

2. Алхимията

3. Златното момиче

4. Седемте козлета и вълкът

5. Златното ключе

6. Принцеса Снежинка и седемте джуджу

7. Ян Бибиян и Фют

8. Юнакът що бозал 25 години

9. Жива вода

10. Котката

11. Самодивско царство

12. Змейова невеста

13. Спящата красавица

14. Мара Пепеляшка и Жар птица

15. Звездочел юнак и конят му Еднорог

На 15 Май 2009, ще бъде представянето и във Варна.

Спас Мавров

Редактирано от Silviya
Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте

Горещо препоръчвам всички томове от поредицата "Звънтящите кедри на Русия". Те са следните:

1. "Анастасия"

2. "Звънтящият Кедър"

3. "Пространство на Любовта"

4. " Сътворение"

5. "Кои сме ние"

6. "Родово имение"

7. " Енергия на живота"

Авторът - Владимир Мегре. Издателство - АЛИВГО.

<{POST_SNAPBACK}>

Здрасти :) Сори за тъпия въпрос но искам да те питам коя е най.хубавата, защото нямам много пари,а найстина ми грабна вниманието.За какво се разказва?За живота?Нещо конкретно.Pls обясни ми :hmmmmm:

Има доста места в нета, където можеш да си изтеглиш духовна книга, в електронен вариант... Ето тук, например има шест книги на г-н Мегре : http://www.izvorite.com/... :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Системен

Смятам да си купя ето тази книга цък

Meдитaция - прoгрaмa зa прeoбрaзявaнe нa твoя живoт

Eкнaтх Eaсвaрaн

1832.jpg

Някой случайно да си я е вземал. На мен ми се струва интересна. Струва 8 лева. Не можах да разбера само от коя година е.

Кажете си мнението

Линк към коментар
Share on other sites

Сещате ли се за книга, в която има различни философски загадки , коани, парадокси, които те карат да размишляваш дълго време над тях ? В нета бях срещал такива, но нямаха отговор, т.е. няма как да получиш "резултат" :rolleyes:

Пример : Как да направиш крачка от 20-футов пилон? - коан

логическа загадка: Когато изречеш името й - изчезва ?

Идеята е да ти провокират нестандартното мислене,мозъка да не се стои в летаргия.

Коаните имат за цел да изключиш логичното си мислене и да използваш други аспекти на съзнанието като интуиция, въображение, и т.н.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...