Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Защо тази сила ме пaзи?


ris_78

Recommended Posts

Здравейте, бих искала да получа някои отговори, а не зная кого да попитам.Затова се обръщам към всички Вас. Днес катастрофирах... аз бях с лека кола ,а другата кола беше камион.В момента единствено багажника може да се затвори на лекия автомобил.Удара беше най силен на предния капак и почити птолкова силен във вратата зад която стоях аз.Имам само няколко драскотини по едното рамо.Като гледам колата в какво състояние - по тясна е с една трета не мога да повярвам че съм жива ,а да не говорим, че дори нищо не ме боли.Защо ми се случва всичко това си отговарям с противоречиви отговори.Надявам се ,че някой ще ми помогне в този лабиринт.Предварително ви благодаря.

Здравейте, бих искала да получа някои отговори, а не зная кого да попитам.Затова се обръщам към всички Вас. Днес катастрофирах... аз бях с лека кола ,а другата кола беше камион.В момента единствено багажника може да се затвори на лекия автомобил.Удара беше най силен на предния капак и почити птолкова силен във вратата зад която стоях аз.Имам само няколко драскотини по едното рамо.Като гледам колата в какво състояние - по тясна е с една трета не мога да повярвам че съм жива ,а да не говорим, че дори нищо не ме боли.Защо ми се случва всичко това си отговарям с противоречиви отговори.Надявам се ,че някой ще ми помогне в този лабиринт.Предварително ви благодаря.
Линк към коментар
Share on other sites

:thumbsup2: кое по точно те притеснява?Защо те пазят?или Кой те пази?

За инфо аз мога да ти изредя поредица от подобни случки с мен :) ,последното :Пада тухла четворка от 11 етаж на панелен блок на 5 см от главата ми разбива се в ръката ми и на ръката ми и няма нищо ,само леко възпаление на ставите :) и още доста подобни.

Имаш работа тук,имаш какво да научиш и да предадеш това са подсказки ,че нещо кривиш от пътя малко самоанализ и преосмисляне няма да е зле.Търси нова насока.И работи.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей :), може би не е случайно, че вчера прочетох ето това: "...Например може ли карма да се видоизмени?

Накратко ще ви отговоря: с много осърдна молитва може да стане промяна. Ще дам един пример: преди много години той се е учил с един да го наречем ясновидец, в известен смисъл ясновидец, понеже си отдал живота да помага на душите и умеел да прозира някои неща.Това е Георги Нанев от Нова Загора навремето.Духът му давал картини; каквото му дадял Духът, той го казвал на хората и все се случвало, просто се сбъдва. Обаче веднъж Духът му дава картина:куршум минава през главата му. Той знае, че тук няма шега и започва усърдна молитва.Знае какво означава и започва усърдна молитва.

След време брат му зарежда автомата, излиза куршум уж без да иска-законът на карма така работи; куршумът се забива в крака му и след три месеца оздравява. Куршумът е трябвало да мине през главата, но молитвата видоизменя - кармата може да се смекчава. И още повече можеше, ако той беше обещал някакви нива, да се посвети например на Истината изцяло. Бог никога няма да го пришпори да бърза, въпросът е той да е искрен.Тогава нямаше да има куршум в крака, а щеше да има куршум до крака. Но такъв човек е склонен да се променя, тогава кармата се смекчава много...." -Мъдрост и Безпределност - Елеазар Хараш

Мисля си, че това което се е случило е по законите на карма, дали си я смекчила по някакъв начин или е предупреждение- незнам, но това което знам е че всички можем и трябва да си молим, да благодарим на Бог, за всичко и да се отдаваме все повече и повече :).

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, бих искала да получа някои отговори, а не зная кого да попитам.Затова се обръщам към всички Вас. Днес катастрофирах... аз бях с лека кола ,а другата кола беше камион.В момента единствено багажника може да се затвори на лекия автомобил.Удара беше най силен на предния капак и почити птолкова силен във вратата зад която стоях аз.Имам само няколко драскотини по едното рамо.Като гледам колата в какво състояние - по тясна е с една трета не мога да повярвам че съм жива ,а да не говорим, че дори нищо не ме боли.Защо ми се случва всичко това си отговарям с противоречиви отговори.Надявам се ,че някой ще ми помогне в този лабиринт.Предварително ви благодаря.

Защо не приемеш, че живота ти е приключил, а новият живот , който ти е подарен трябва да използваш за нещо друго - например за собственото си и всеобщото духовно развитие? Може би си от "откупените от този свят", чиито живот вече не им принадлежи...може би, а? :angel:

Линк към коментар
Share on other sites

Вечерта , по-точно сутринта сънувах две катастрофи , на мъж и на възрастна жена на обратен завой.По точно сънувах ги до момента преди самия сблъсък.Това продължение на всичко това ли е или просто подсъзнанието ми се е претоварило???

Линк към коментар
Share on other sites

Да си в шок е нормално може би седмица или месец.Но точно сега е най -доброто време за концентрация над въпроса "Защо?".Отговора?-казах ти вече след известно време - тогава ще разбереш и защо? :thumbsup:

Направи връзката докато е време ,за да не получиш следващия шамар :)

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Кристиян

Много катастрофи съм ви ждал, много пострадали съм лекувал, и със сигурност мога да кажа, че човек оживява не защото е добър или лош, не защото е дете, възрастен, бременна жена, трезвен или пиян, а просто защото така му е писано на човек. Понякога да останеш жив не означава, че си "пазен", или че това е за твое благо, същото се отнася и за това и в случай че не оцелееш. Със сигурност катастрофата е нещо, което е писано да се случи, защото човек сам си я е поръчал- Съдбата не поднася на никой нещо, което да не е поръчал, и нещо което не може да си позволи да заплати..с живота си, или с оцеляването си. А какъв е урока от една катастрофа, в която някой като по чудо е оцелял без сериозни травми- урока е един единствен- живота е крехко нещо и не зависи от волята или желанието на човека да живее или не, всеки един миг, живота на всеки зависи от Бог- Той дава щедро, и житейските кредити са най-голямото богатство, но от човека зависи как ще инвестира кредита който е получил...ако инвестира зле, може да фалира и на 5, и на 10, и на 20, 30 или 80 години- всичко зависи от от умението ни да разполагаме с най-голямото богатство, и вместо то да намалява, да става все по-голямо, защото кредита си е к редит, той не е за харчене само...защото свършва, а понятието "живот" съдържа в себе си вечността и непрекъснатото развитие...

Линк към коментар
Share on other sites

Ave Valentinus,

...Защо ми се случва всичко това си отговарям с противоречиви отговори.Надявам се ,че някой ще ми помогне в този лабиринт...

От така описаното шоково преживяване имам усещането, че си на прага на верига от събития, важни въпроси, които имаш да зададеш на себе си относно собствения си живот, и вътрешни състояния, създаващи условия на повишено психическо напрежение. Споко, до време е и ще мине - не е станало най-лошото я... Допускам, че в контекста на на този труден временен период Съдбата ти "подсказва", колко крехки и безразсъсни сме човешките същества в условията си на земно съществуване. Вярвам, че въпреки неприятния инцидент, в него се съдържа и зародишът за личен избор и промяна в положителна посока и преосмисляне на много социално-обусловени и вменени клишета на световъзприятие. Това би могло да означава въпроси от сорта на: Ако животът е толкова крехък, несигурен и непредсказуем, че такива неща се случват извън планираното от мен и хората около мен, то тогава: защо оцелях, защо живея, накъде отивам, какъв е смисълът на всичките ми мечти, стремежи и усилия, върху каква почва е стъпила собствената ми увереност, живея ли, щастлива ли съм, ами ако не бях оцеляля, как щях да погледна Смъртта в очите, аз коя съм, какво би станало с близките ми, имащи нужда от мен, ако .... и още много, много други. Фактът, че задаваш този въпрос е много оптимистичен - да, стресът идва, за да се освестим, да се събудим и да преосмислим самите себе си, преоткривайки реалността на истинските неща и дара на собствения си живот и съществуване. Няма по-верен поглед от този на собственото ти сърце, стига сама да го пожелаеш. Щом Бог те е запазил, то със сигурност е имал нещо добро предвид за теб - не се страхувай, живей.

Линк към коментар
Share on other sites

Преживяла съм две сериозни катастрофи, едната с камион и при мен. Камионът се блъсна в мен, виждах го как ме връхлита и времето се забави като на забавен каданс, сякаш можех да го спра този камион идващ към мен, а колата отскочи на 2-3 метра, аз се преобърнах вътре. Нито драскотина, нито един ранен. Нямаше и шок, мок и разни подобни. Отърси се, просто е, не мисли, не си спомняй, за да не остане травма в съзнанието ти. Щяла си да го приживееш, това е. Всеки човек си има мястото под слънцето, както и всяко нещо и всяко събитие. Травмите ни правят по-силни, бъди над тях!

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 years later...

Някои добри хора, умират при нелепи инциденти, а пък мафиоти или диктатори оцеляват като по чудо. Чел съм, че ФБР са правили доста опити да ликвидират Фидел Кастро, но все безуспешни. Също така : една българска мутра на три пъти е била на косъм от смъртта - при единият от случаите в нея се е бил прецелил снайперист, в същото време мутрата се навежда да си завърже обувката и снайперистът не я оцелва. Веднъж щях да пресичам улицата с едно момче : то обаче се върна назад. Бяхме на ръба на тротоара и щяхме да пресичаме с него. Обаче един човек с лада поиска да му помогнем като му бутаме колата, която беше паркирана пред един блок. Момчето с което бяхме на края на тротоара и се готвехме да пресичаме, отиде заедно с още 2-3 момчета, за да бутат колата на човека. Аз не отидох но се обърнах назад, за да видя какво правят, понеже в същото време по платното минаваха коли и нямаше как да пресеча. Както си ги гледах, в следващия момент се обърнах към платното и щях да тръгна да пресичам. Добре че изведнъж се спрях и не понечих да пресичам, защото видях, че се задава автобус и можеше да ме блъсне ако бях тръгнал.

Редактирано от Христо
Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...