Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Рок & Метал


bulgaro

Recommended Posts

  • Отговори 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Максим е много прав до една степен,но например Positive Straight Edge какъвто е бил отначало не говорим за изкривеният който хората намират причина за насилие ,и повечето хора познават от тв предавания в който подобни хора са убийли други.То и в религиата някой хора се втурват агресивно и фанатично=)Мисълта ми беше друга .Когато си малък едно такова нещо може да те спаси, например всичките ти приятели започват да се друсат някой посягат към херойн дори,имам приятели които не съм гу виждал от години те са в кумуни и клиники.Аз по принцип не харесвам радикалните анархо-груби прояви и актовете на ANIMAL LIBERATION FRONT,Това са си терористични актове,За тежката музика е просто до нагласа като конструкциа на самата музика.Ако не харесваш метал и рок няма как да ти хареше.Пък и повечето банди от едно слушане няма да можеш да ги усетиш,тоест за да харесаш една песен поне 5 пъти трява да е чуеш.Обаче не многа да разбера как хората осъждат хора който слушат метал защото бил дяволски,Просто някои хора го използват за отдушник на негативните емоци ,До известна степен е прикриване на вутрешните проблеми но и до друга е изхвъркляне на негативизма от твоя свят.Има банди който като ги слушаш и направо те вдигат и може да минеш през стенна!Въпрос на възпиятие.Какво е това изледване с водата което Максим спомена ,някои може ли да обясни.Благодаря предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Добро утро на всички

Попрегледах пак старите си мнения в тази тема и... никаква промяна :feel happy:

+а за изследването на д-р Емото - леко нескромно - Мнение #15 от същата тема

Поздрави на всички ха / нехаресващи Рок и Метъл + нека бъде Светлина

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Добро утро на всичи!

Да и аз това имах предвид!Между другото не всички метал банди имат вулгардни текстве!

Но може би повечето хора са изградили това лице за метала и от металистите които една от част не слушат метала за самата музика ,а са такива за това че са различни и начина на обличена .Преди 10г бях метал и тогава се движех с такива типове.Но и от тях има добрязи нищо че се правят на грубияни,Все пак и в най-злия човек има частица от добротата на Господ!

:) Аз малко ги съжалявам тях ,нека кажа една случка за тези които не е знаят

По време на окупацията в Тибет ,Китаиците взимат няколко монаха и ги измучвали по отвратилен начин и след като един от тях се прибрал и обяснил на негов учител ,че за малко да загуби състрадание към хората които са го измъчвали!

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Николай, виж мнение номер 14 в тази тема, и потърси в Гугъл по ключова дума Масаро Емото или Тайните на водата и ще разбереш за какво говорим с Добромир.

Редактирано от Иви
Линк към коментар
Share on other sites

По време на окупацията в Тибет ,Китаиците взимат няколко монаха и ги измучвали по отвратилен начин и след като един от тях се прибрал и обяснил на негов учител ,че за малко да загуби състрадание към хората които са го измъчвали!

:)

Ако искаш ми вярвай - снощи мислих да напиша точно това в една от темите :1eye:

по памет - "Опасно ще е, да загубим състрадание към китайците..." :feel happy:

Намасте на всички учасници в тази тема :3d_161:

:3d_146:

Редактирано от Приятел
Линк към коментар
Share on other sites

Музиката и книгите са моят живот.

Музика нося с първата си глътка въздух. С джаз съм закърмена, с рок съм проходила, с метъл съм залюбена.

По време на следването си движех в метъл компания с години - не познавате сърцата и умовете на тези хора, техните мечти за красив и истински свят, нещата които четат, понятие нямате как честно живеят, как могат до смърт да обичат, а произведохте музиката, която слушат излязла от ада.

Поздрав за всички метъли:

Редактирано от Иви
Линк към коментар
Share on other sites

Аз съм бит от металисти навремето преди 20 години, посред бял ден ме пресрещат мен 11-12-годишно беззащитно дете, банда от 6-7 металиста и ми хвърлят бой. Тогава бяха много модерни, имаше такива банди по улиците, беше страшно вечер да си навън сам. Та изпатих си и не беше вечер, а по обяд. На тази аргесия ги е научила тази музика.

Нямам претенции, никога не съм правил музика, нито съм пял. Когато започнах да пея, винаги хората твърдят "ти пеше много добре, професионално ли се занимаваш?". Не не се занимавам, не съм репетирал, не съм се увличал по никаква музика. Дойдох в йога, започнах да пея на санскрит и гласът ми се хареса. Дойдох в Братството и там започнах да пея песните на Беинса Дуно (имам записи с неговите песни, но няма да ги пусна на никого, не съм ги качвал в интернет), казаха "такъв бас не сме имали от 10 години в групата в града"... Това ми стига.

:)

Линк към коментар
Share on other sites

Максим, много съжалявам че си попаднал на такива хора. Както се казва "Във всяко стадо си има и мърша" съжалявам, че това те е отвратило от музиката която крие невероятна красота и дълбочина в себе си. Съжалявам наистина! Искам да те поздравя с нещо което е написал Джек Керуак в книгата си "Бродягите на Дхарма" защото така ми идва от вътре:

"...кои са всички тези странни призраци, заплетени заедно с мен в глупавата малка авантюра, наречена "живот"? И кой съм аз?

Ние не сме тръгнали да трошим нечия глава или да прережем нечие гърло по най-добрия начин, а сме се посветили на молитви за всички живи същества и когато станем достатъчно силни, наистина ще бъдем в състояние да ги постигаме както древните светци. Кой знае, може би един ден светът ще се пробуди и ще разцъфти като прекрасно Дхарма - цвете."

Поздрави, Ива!

...не познавате сърцата и умовете на тези хора, техните мечти за красив и истински свят, нещата които четат, понятие нямате как честно живеят, как могат до смърт да обичат

Бог ми е свидетел, така е :3d_112:

http://www.vbox7.com/play:c588a02e

Линк към коментар
Share on other sites

Поздрав за всички слушащи такава музика. Аз съм по по-старите банди, но няма лошо да се слуша и това. Който каквото харесва. В избраното парче (както ми казаха почитатели) имало страшен символизъм и смисъл в текста. Затова, който иска да послуша и да погледа. А всеки да възприеме, каквото може / не може.

С Manowar - The Crown And The Ring искам да отправя и специален поздрав към Наборе (знае си), който излетя с първа космическа от скайпа, защото 'шефката дойде'. Ако не отговори, значи е преодолял земното притегляне :3d_065: .

Линк към коментар
Share on other sites

Сред персийските суфи съществува легенда:

"Ще дойде ден, когато всичката вода на света, освен тази, която е специално

съхранена, ще изчезне, а на нейно място ще се появи друга, от която хората ще полудяват.

Само един човек взел на сериозно пророчеството и се запасил с вода.

Дошъл предсказаният ден и всички водоеми пресъхнали.

Този човек пиел от своите запаси.

Скоро водоемите и кладенците отново се напълнили с вода. И хората пили жадно и всички полудели. А този човек продължил да пие от своята вода и останал нормален, единственият разумен сред безумците.

И всички луди го наричали луд.

Тогава той излял старата вода и пил от тяхната и си загубил разума. А безумците решили, че той

най-сетне се е сдобил с разум... "

---------------------------------------------

През 1995 г. д-р Ямото Масару за първи път успя да фиксира "музикалните впечатления"

на водата.

Пуснали на водата музика, после шоково я замразили.

С микроскоп ясно видели кристалите...

"Понякога емоционалните изблици водят до много негативни резултати. Не помня на концерт

на класическа музика да е имало такъв отрицателен израз на емоции.

Експериментите показват - агресията причинява резки промени в паметта на водата.

Такава вода може да провокира агресия у иначе спокойни хора.

Злото се осъществява по-леко и по-просто.

Изглежда това е свързано с особената чувствителност на човека, винаги усещаме лошото по-силно."

източник: "Великата тайна на водата"

могат до смърт да обичат
- Мисля, че наистина тук се корени проблема.

Кой може да обича? И до чия смърт?

Смъртта е непочитане на живота, непочитане на Бога. Бог е живота!

До смърт да обича може само аза, който иска, желае все за себе си. Ума е способен на обич.

Обичам сладолед, пуканки, школад, мама, тате, приятелите си! Защо ги обичам? Защото те донасят "щастие" в мен. Защото съм зависим. Защото без тях зейва онази вътрешна пропаст на пустота. Зависим съм от тях, защото без тях на повърхността излиза вътрешната ми празнота, дупка и липса.

Сърцето може да Люби! Ума може само да обича и да прави сделки с обичтта. Аз ще те обичам, за да ме обичаш и ти, защото иначе - пропаст в мене се отваря, незапълненост.

Тази незапълненост може да се запълни само от Бог. Нито от парите, състоянието, имотите, богатството, партнъорите, приятелите.. Никой не може да запълни пъзела, никой не може да добави липсващото парченце, освен Бог.

Ума обича, за да бъде обичан, за да се чувства значим и ценен. Ето това е обичта. Обичта е една сделка. Обичта е далавера.

Любовта!

Какво е Любовта?

Любовта е това, което ни прави щастливи. Нито парите нито имуществото. Живот без любов е живот без щастие.

Но, кое ни кара да се чувстваме щастливи в любовта. Коя любов ни изпълва с щастие? Тази, която ние отдаваме или тази, която ни се дава? И двете.

Обаче обичта...

Ако те обичат десет човека, това прави ли те щастлив?

Не, но със сигурност те прави горделив.

Любовта е онази вибрация, която изпълва цялото ти същество с разширяването си. Това е силата, дето дава криле. Когато има любов всичко друго се обезсмисля, а когато няма любов абсолютно нищо няма смисъл. Смисъла на съществуването е в любовта.

Когато светът погледне към влюбения, го оприличава с луд, а когато влюбения погледне на света, прозира лудоста му.

Това разширяване може да стане единствено отвътре - навън. Любовта те прави широк - широкоскроен.

Единствено когато ти Любиш - тогава си щастлив.

Ако някой те обича, но за теб това е безразлично, щастлив ли си?

Не. Щастието е в "собсвената" любов, в тази любов, на която всеки е способен да възпроизведе, която всеки е способен да отдава.

Всеки може да люби, но у всеки се намират различни по големина пречки, които запълват вътрешното пространство и не позволяват онова разширение в теб самия - щастието.

Сега като знаеш всичко това, опитай, опитай да бъдеш щастлив, без предубеждения, без изисквания и без очаквания. Просто люби.

Истинската Любов няма нужда от "преводач" в лицето на думи и действия, тя просто съществува. За нея не е необходимо да и бъде отговорено със същото. Това е необходимо на егото, за ума, за гордоста, но не и за сърцето. Сърцето има функцията, да люби. За сърцето е без значение дали е обичано. Все тя. За сърцето е от значение дали то самото ще люби или не.

И ако има Любов и тя струи от теб, какво ти пречи да бъдеш щастлив?

Пречи единствено ума, който иска непрекъснато за себе си. Този, на който казват его - егоист. Умът е този, които вечно търси за своя угода.

Ако човек люби, какво му пречи да е щастлив? За кой е от значение да му се даде обич? За този, които се съмнява в цената си и който винаги се надпреварва да се докаже пред света и пред себе си - ума, его-то.

Ние хората сме изключително наивни същества. Маловерци. Никога не можем да повярваме в цената си. А всъщност сме безценни!

През целият си живот ние, хората се надпреварваме един с друг, нараняваме се, унижаваме се взаимно, за да можем чрез унижението над другите, чрез потъпкването им, да изпъкнем, да се извисим над околните и така, по този начин да "лепнем на себе си етикет с цена". На това викам временно щастие, мнимо щастие, щастие за миг. Това щастие не е вечно, няма общо с Божественото. След такова "щастие" неминуемо следва отново страданието. Страданието ни преследва вечно и не можем да му избягаме. На страданието се приписва нещастието. Нещастни сме защото сме егоисти, защото се държим за егото, за ума, за индентичността. Нещастни сме, защото искаме само за себе си, искаме да придобиваме, а не искаме да отдаваме или ако отдадем, ние почти винаги искаме възвръщаемост равна или повече от това, което сме дали.

Нещастието е следсвие на опита да се отделим от Цялото. За родост това е невъзможно.

Цялото си е Цяло, независимо от това колко на далече се разгегля от центъра си.

И сега казвам към всички вас - Всичко е суета, всичко е безсмислено, освен любовта - твоята любов, а любовта се превръща в нещастие, когато е сведена до суетност, превръща се в обич.

...

Суетата ни е смешна и забавна. Голямо лутане пада и голяма надпревара. Надпреварата в познание и възможвости - суетата за ума.

Това е неговата работа и ако му отнемеш работата тои се свива и освобождава място за същинското в нас - любовта.

Тогава следва Свободата, никога иначе.

Илюзията е сянка на проявата, която е част от Бога. Всичко съществуващо и несъществуващо е Негова Част, защото извън Него Нищо не би могло да излезе. Извън Бога има само Нищо, което е Самия Той.

Всичкото и Нищото.

Алфа и Омега.

източник - Източникът

Проявата чрез мнение на Синева - AveniS /от друг форум/

Мисля че няма значение дали познавам този или онзи. От значение е само въпросният да познае себе си.

Иначе постоянно празни, постоянно бедни, постоянно нещастни, постоянно непознати.

На себе си - чужди.

Празнотата, вътрешната води до агресия.

Бог го няма.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, Ники!

Повечето от нас грешат в това отношение, в една или друга степен. Имаме нужда да се опомняме и да вървим напред, в правилна посока. Това, което ни поднесе, е много ценно за мене, понеже съвсем не съм идеална. За мене е добре дошъл всеки полезен съвет по Пътя. Благодаря ти още веднъж!

:feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Понякога емоционалните изблици водят до много негативни резултати. Не помня на концерт

на класическа музика да е имало такъв отрицателен израз на емоции.

Експериментите показват - агресията причинява резки промени в паметта на водата.

Такава вода може да провокира агресия у иначе спокойни хора.

Злото се осъществява по-леко и по-просто.

Да, това е вярно.

Смъртта е непочитане на живота, непочитане на Бога. Бог е живота!

:angel::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Скъпа Латина!

Кой е идеален? Идеалът го докосваме от време на време, но завинги бива постигнат в последната фаза. Тази фаза и за мен не е дошла още, но дерзая и се старая, пък каквото Бог е отредил.

До последния стадий всеки е в опастност от падение.

Радвам се, че се завърна помъдряла сред нас.

Благодаря ти от сърце!

Линк към коментар
Share on other sites

Обичам сладолед, пуканки, школад, мама, тате, приятелите си! Защо ги обичам? Защото те донасят "щастие" в мен. Защото съм зависим...Ума обича, за да бъде обичан, за да се чувства значим и ценен. Ето това е обичта. Обичта е една сделка. Обичта е далавера.

Не обичам сладолед, шоколад и пуканки. Мама и тате ги обичам въпреки всичко. Приятелите си ги обичам, защото им се чудя как могат толкова да ме обичат мен и съм благодарна на Бога, че ги има. А иначе обичам, не за да бъда обичана, а защото обичам. Обичам нещо или някой, не защото то е мое, а защото ми е дадено да му се радвам, свещено е и ме изпълва с благодарност. Дойде един момент в живота ми, когато нещата ги видях така. Обичах и една част от мен бе при този, когото обичах, но аз бях другаде и той така и не разбра, че аз съм там. За присъствието ми намекваше само полъха на вятъра, повдигнал леко воала на деня, а той като видя това, взе четката и зарисува. Печеше слънце, а аз летях.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Защо всяка тема в този форум се превръща в нещо такова - хаос, цитати, унификицаия, загуба на смисъл...

Тази беше хубава :huh:

Извини ме и прости на мене грешния и Бог ще прости!

Линк към коментар
Share on other sites

Защо всяка тема в този форум се превръща в нещо такова - хаос, цитати, унификицаия, загуба на смисъл...

Тази беше хубава :huh:

Извини ме и прости на мене грешния и Бог ще прости!

Кой говори за теб.. това е стилът на форума явно. Отвори една тема, която и да е, от 3 страница нататък, без да гледаш заглавието, и се опитай да разбереш за какво става дума... Понякога опитвам и е трудно. Може и в мен да е проблемът - аз съм човек на конкретни думи и действия и тук не разбирам какво става.

Линк към коментар
Share on other sites

maggee, моля те, прости на нас!

Ще бъде простено на всеки, който сам си прости... аз нямам нищо общо с това.

Е, оспамихме добре и тази тема :rolleyes:

Моля модератора да изтрие моите мнения, защото нямат връзка с хард-рока.

Линк към коментар
Share on other sites

Защо, много е симпатично това общуване, внася колорит. Неизбежно е да възникват различни асоциации от основната тема, те допринасят за изясняването на съпътстващите я явления. Аз като забравя коя е темата, поглеждам най-горния ред на монитора, там я пише. ;)

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...