Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Рок & Метал


bulgaro

Recommended Posts

  • Отговори 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз мисля, че тук става дума за различни неща. Едните критикуват този метъл, който честно казано и аз не мога да трая - то е само едно биене на тъпани и "пеене", което завучи като ур..... (като все едно някой има проблем със стомаха :D ). Другите защитават хард-рок музиката, която е далеч от това описание. И има форми на рок и метъл, които харесвам, дори и да се водят декадентни. Слушала съм "упадъчна" музика като Пърпъл, Юрая Хийп, Дорс, Лед Зеппелин, Менъуор, че и на Мейдън и Металика някои неща ми харесват (НЯКОИ!). Да ми ги дъни брат ми по цял ден едва траех. И съвсем не ме е страх от така наречените ниски вибрации, щото такова цветенце съм била като тийнейджър, е да не ви обяснявам... И все пак и аз в един момент почнах да я избягвам тая музика. Не от страх или щото не знам за какво става дума, а просто избор, несъзнателен дори.

Така че и едните и другите имат право. Ниските вибрации човек трябва да ги познава, за да знае за какво става дума. Ако само бяга и вика "Ааааааа, тва не е за мен!", нищо не прави. И ниските вибрации са си опитност, през която минаваме, за да се научим на разумно отношение към тях. Не да ги отричаме и не да бягаме.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте на всички!

Попаднах на нещо много интересно за влиянето на музиката върху ума .

Ще си позволя да цитирам едни Тиб.будисти .Според гледната точка на Тиб.Будизм за влиянието на музиката върху нас!

''Ако тази музика те прави състрадателен, карате да си щедър, правите щастлив и размива твоито аз, имаш конструктивно поведение и правилна мотивация и бодхичита и тн. Предполагам, че нама да ти навреди. Други са нещата които ти навреждат. ''

''За жалост обаче тази музика рядко има такъв ефект върху хората .В нея има страшно много агресия, а музката като цяло се свързва с нас на много директно ниво - тя може много лесно да влияе на емоците и настроенията, защото "заобикаля" концептуалния ум.

Музиката, направена от хора, които имат силно агресивна енергия и нагласа служи като мост между тяхното емоционално състояние и твоето. Когато човек слуша музика той едва ли не се свързва почти директно със състоянието, в което са били нейните автори, докато са я създавали/изпълнявали. Музиката е като един вид емоционален отпечатък и е много свързана с енергийното ниво на съществуването ни.''

''Това не означава, че не може да има хора, които да могат да слушат агресивна музика без негативни ефекти, но тези хора трябва да са много дисциплинирани и уравновесени - да владеят ума си до съвършенство. Това е много рядко явление.''

:)

Друг е фактора ,че не винаги истината е хубава като изгрева!

Линк към коментар
Share on other sites

Бе, не че това ми е най-любимата музика, ама няма лошо човек да опита от

П.П. Така се лекуват сума предразсъдъци.

Як купон!

Трябва да си "гъвкав" за да се "стречваш".

Линк към коментар
Share on other sites

Аз мисля, че тук става дума за различни неща. Едните критикуват този метъл, който честно казано и аз не мога да трая - то е само едно биене на тъпани и "пеене", което завучи като ур..... (като все едно някой има проблем със стомаха :D ). Другите защитават хард-рок музиката, която е далеч от това описание. И има форми на рок и метъл, които харесвам, дори и да се водят декадентни. Слушала съм "упадъчна" музика като Пърпъл, Юрая Хийп, Дорс, Лед Зеппелин, Менъуор, че и на Мейдън и Металика някои неща ми харесват (НЯКОИ!). Да ми ги дъни брат ми по цял ден едва траех. И съвсем не ме е страх от така наречените ниски вибрации, щото такова цветенце съм била като тийнейджър, е да не ви обяснявам... И все пак и аз в един момент почнах да я избягвам тая музика. Не от страх или щото не знам за какво става дума, а просто избор, несъзнателен дори.

Така че и едните и другите имат право. Ниските вибрации човек трябва да ги познава, за да знае за какво става дума. Ако само бяга и вика "Ааааааа, тва не е за мен!", нищо не прави. И ниските вибрации са си опитност, през която минаваме, за да се научим на разумно отношение към тях. Не да ги отричаме и не да бягаме.

Е, анджък де, както му се вика по нашенски :D . azbuki отново си право в десятката, между другото следя темата повърхностно и не знам кой какво защитава и напада :D . Така ми е по-лесно и весело. Поздрави на всички и летящи сърчица от мен. Пък аз ще си слушам това което е на моето сърчице :):3d_064:

Редактирано от Ла Горда
Линк към коментар
Share on other sites

Ето едно сравнение на две коренно различни песни в стила на една и съща група Импулс. Първото им изпълнение е великолепно Ако ти си отидеш за миг:

http://www.vbox7.com/play:0abd8ca8

Имат и една друга прекрасна мелодична песен "Сън", но не я намерих в нета. Там всичко е културно, хората са приятно облечени.

Второто им клипче вече е хеви метъл и ми е адски неприятно за слушане, отблъсква ме, хората вече са станали зверове, носят черни кожени дрехи (от убити животни), с рошави коси...

http://www.vbox7.com/play:7d39ec0a

Една и съща група как се е изменила и от любима ми стана отблъскваща само заради метъла. Мое усещане.

Редактирано от Максим
Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:

За всички, които продължават да слушат "тази музика", след като са прочели всичко до тук:

Manowar - Courage

преведете си я - струва си

но ВНИМАНИЕ!

не се препоръчва за хората със слаби сърца :D и бързо възмущаващи се :P

+същото с акустична китара /олекотена версия/ за ...;)

Manowar - Courage (acoustic)

а всички останали - др. път ще ви кача нещичко специално, ако успея де... пък ако ви стиска гледайте го -хехе шегичка :v:

със здраве

:feel happy:

Редактирано от Приятел
Линк към коментар
Share on other sites

Тва май психеделик го водят, ама ето да споделя и аз нещо декадентно:

http://www.youtube.com/watch?v=JecyHi0YAw4 B)

И малко декандентни любовни песни:

http://www.youtube.com/watch?v=a_wMslbxwOA :)

http://www.youtube.com/watch?v=QNj9RkqYLwU...feature=related

(Мда тука Робърт Плант е много... high, както викат немците. Със сигурност е дрогиран...)

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Не забравяйте баба Джоплин, мир на праха й:

http://www.youtube.com/watch?v=mzNEgcqWDG4

П.П. Мисля, че това беше едно поколение, което се саморазрушаваше. И затова и си отиваха така бързо. Но пък и са очертали пътя за други, макар и в негативен смисъл. Показали са нещо. Интересно ми е как днес гледам по друг начин тия записи. Например откровено пробитата аура на Робърт Плант на записа на Baby I'm gonna leave you. Интересно за наблюдение. Песента е прекрасна, но и другото трябва да се види. Някак си и двете са част от израстването. Не мога да изхвърля песента (не точно на този запис де, ужасен е), заради аурата му. Всяка опитност е ценна. Неговата е такава.

П.П. Сетих се и още нещо. Като забраняваха комунистите тая музика и я водеха декадентна да не би това да се отрази положително на обществото в дългосрочен план? Това, което става сега в България, този огромен крах на ценностите през последните години, е точно отражение на последствията от бягството от "ниските вибрации" и липсата на тяхна преработка. Като се отприщиха отведнъж нещата и паднахме... ние си знаем къде и колко ниско. Ами то ако цял живот си растнал под стъкло и изведнъж го махнат, няма ли да те хванат всички настинки и да те изядат комарите? Затова се оказва и в личен план, че хората, преминали през негативни изживявания, веднъж надрастнали ги, стават много по-резистентни към тях, отколкото тези, които никога не са помирисвали такива изживявания или са бягали от тях като от някаква чума. Първото е една резистентност, която е осъзната, второто е малкото дете, което още не се е опарило на огъня.

Продължавам да си мисля, че всичко си има място на тоя свят.

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Здавейте приятели :feel happy:

Ето и обещаното /леко се отклоняваме от темата - с лек риск от ban/kick -кой ги е мислил тези думи :3d_139: , но обещаното си е обещано;) /

за всички приятели, неслушащи Рок, метъл и ...дъра - бъра , пък и за тези които слушат :feel happy:

http://www.youtube.com/watch?v=6EUIMoDTFd0,

ако не разбирате -може да накарате някой да ви я преведе - много си струва

Понеже последно време името на Парамаханса много се споменува - ето нещо композирано/че май и аранжирано от него

Listening to the Heart

:feel happy: то ...май няма нужда от превод:feel happy:

бон апети

да ви е сладко и благо :3d_064:

:feel happy:

Редактирано от Приятел
Линк към коментар
Share on other sites

Listening to the Heart

Мерси Приятел!

Това вече е друго нещо! Имам го на диск и често си го слушам.

това беше "от нас да мине"* - ако ви се струва закодирано - така си е :3d_139:

нещо ми подсказва, обаче че следвашите поздрави ще са ще са ... нещичко дето го нямаш на СД:

:3d_154:

:3d_139::3d_139::3d_139::3d_139::3d_139::3d_139::3d_139:

Линк към коментар
Share on other sites

Ахахахахаааааааааааааааааа!

И това нещо, дето ти подсказва, вярно ти подсказва:

http://vbox7.com/play:26765f85

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:

Знаех си, че подсказвалото си го бива ;)

а за църковно - слав... - и аз съм така :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Няма да бъде далеч от истината, ако се каже, че хвалебствените песнопения към/за Бог, независимо към коя религия или учение принадлежат, са нещо като Ангелски Хард Рок, метал.

Металът е твърда материя, на пък се подава на трансформация и промяна. Може де се лее във форми, ако се нагрее достатъчно. За метала е необходим огън. Готовата форма се калява, минавайки многократно през огън и вода. На това учи Хермес.

Интересно е да се отбележи, че в почти всички древни нороди съхраняването на писмеността е ставало на камък.

Древните евреи дялкали по повърхността на камъка /първа чакра/ Божието слово.

:D

От метала - да си направиш чук, длето и да си отдялкаш ръбовете, кривините.

Когато те погледнат да възхвалят Бога и Закона Му.

Чрез материята да претвориш материята си. Сътворчество с Бог в Творението Му.

Редактирано от Ники_
Линк към коментар
Share on other sites

хехе

като изключим факта, че в момента се смея с глас :3d_139:

отново има много истина в словото ти Ники :feel happy:

:feel happy: Peace Love & Light :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...