Jump to content
Порталът към съзнателен живот

01.12.2007 г. - Мислете за виолетовия цвят


Guest Ла Горда

Recommended Posts

"Усетите ли, че сте слаб, нямате кураж, сила няма – мислете за виолетовия цвят."

Предлагам да прочетем:

Методът на цветните лъчи на светлината

Редактирано от Иво
Линк към коментар
Share on other sites

Някои казват: „Какъв цвят трябва да носи човек?“ Ако си болен, носи червен цвят. Ако си малодушен, носи портокален цвят. Ако си сиромах, носи зелен цвят. Ако си глупав, носи жълт цвят. Ако си безверник, носи син цвят. Ако си слаб, сила нямаш, носи виолетов цвят. Не че като носиш цвета, ще станеш силен, но все таки цветът ще ти придаде малко сила. Поне ще имаш една закуска.

Правото отношение

Днес е събота и се препоръчва виолетовия цвят. :thumbsup2:

По-нататък имаме виолетовата краска. С нея се извършва Спасението на човечеството. Силата произтича от виолетовата краска. Към виолетовата краска принадлежи Благостта и без тази краска човек не може да бъде благ. Смирението и Почитта също могат да се причислят към виолетовата краска.

Методът на цветните лъчи на светлината

Харесвам виолетовия цвят, но любим ми е зеления. Може би защото обичам природата и то през пролетта и лятото, когато този цвят направо те залива. :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Харесвам виолетовия цвят, но любим ми е зеления. Може би защото обичам природата и то през пролетта и лятото, когато този цвят направо те залива.
:feel happy:

:thumbsup2:
и на мен
:)

Линк към коментар
Share on other sites

Още преди да знам за смисъла на тези цветове стаята в която стоя най много -хол,го направих целия в различните нюанси на виолетовия цвят -мебели,мека мебел предметите ,стените ,настилките :) сега разбирам ,че най-вероятно съм имала силна нужда от -сила ,благодаря за беседата :)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря, благодаря, балгодаря ви приятели за тази мисъл днес - наистина имах нужда и наистина действа! Невероятен прилив на енергия и благост, които възстановяват нарушена хармония и защитават от негативни атаки!

По-нататък имаме виолетовата краска. С нея се извършва Спасението на човечеството. Силата произтича от виолетовата краска. Към виолетовата краска принадлежи Благостта и без тази краска човек не може да бъде благ. Смирението и Почитта също могат да се причислят към виолетовата краска.

Това си повтарях днес докато бях в изпитание и мислех за виолетово - благодаря ти Бина! Нищо не идва случайно в живота ни - когато Учителят ни остави на изпитание, дава ни и силата да го преодолеем и да му научим уроците. :feel happy::thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

:feel happy:

Не съжалявайте, че страдате. В страданието хората стават ценни. Човек, който минава през страдание, става ценен. Страданието го прави ценен. Той придобива материали, които ще му бъдат полезни. Не съжалявайте за онова, което става във вас. Цялото човечество минава сега през една опитност. То е едно благо. Царството Божие не може да дойде, ако не стане туй в света. Ако земята не се разкопае и не посадиш семката, ако не нарушиш равновесието, може ли да израсне нещо? Ако този художник не нацапа платното, може ли да нарисува нещо? Казва: „Нацапал е хубавото бяло платно.“ Каква картина ще направи? Че нацапал туй платно, но туй, нацапаното платно струва повече от бялото. Един човек [, който]е нацапан, струва повече от един човек чист. Всички чисти хора са платна, които трябва да се цапат, но разумно да се цапат. Да се нацапа човек музикално. Ще туриш всяка нота на място. Ако не цапаш книгата, нищо не излиза. Не само нацапано, но да я нацапаш на свят.

И на вас казвам: Цапайте се на свят. Да знаете къде да турите червената краска. Да знаете къде да турите портокалената краска, жълтата, зелената, светло-синята, тъмно-синята, виолетовата. Имате една отлична картина. После, трябва да знаете как да съчетаете противоречията в живота. Пазете в ума си едно: Никога не допускайте една отрицателна мисъл за Бога. Щом дойдеш там, спри критиката и кажи: „За добре е.“ Щом дойдеш до Бога, кажи: „За добро е.“ Не казвай: „Господ защо направи това, защо го допусна?“ – ще направиш прегрешение. Там като дойдеш, кажи: „За добро е.“ Без Бога разсъждавай както искаш; щом дойдеш до Бога, спри там, кажи: „За добро е.“ Като кажеш: „За добро е“, ще дойде обяснението.

За добро е!

:thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Ники, благодаря за настроението! :feel happy: Красота!

Не знам на какъв принцип се подбират мислите за деня. Но ако си спомняте същата мисъл я имаше преди двайсетина дена. Мисля, че нищо в живота не е случайно. Тогава разсъждавахме по темата. Днес на някои им се е наложило да я прилагат на практика.

На няколко пъти ми се случва от беседата за деня да подбера мисъл, която се пада на другия ден или след това. Хубаво е, че така се получава - първо да поразсъждаваме, после да ги осъзнаем (за някои като мен) и след известно време да ги приложим.

Желая на всички спокойна вечер :3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...