Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Транзитите на Юпитер - щедър, почтен, оптимистичен.


Recommended Posts

...срещала съм мнение, че домът през който транзитира Юпитер е "на фокус" - в смисъл, човек изпитва желание да подобри, разшири нещата, символизирани от дома. Например ако Юпитер, преминава през ІV-ти дом - може да предприеме стъпки към подобрение на жилището, закупуване на нова къща или просто да се акценитра върху отношенията с най-близките...

По принцип 4 дом е дом на недвижимото имущество. Но, ако някой знае за покупко-продажба на имот в период, когато Юпитер е транзитирал през 6 дом, ще се радвам да сподели. 6 дом се свързва освен със здравето и здравните навици, с ежедневието, с преподреждане, почистване, разместване на мебели, дрехи и т.н. Но ако Юпитер в радикса не е добре поставен, както и в конкретната година, може и да не окаже толкова благотворно влияние. Спомням си,преди време разглеждахме картата на Едит Пиаф в един форум и бяхме изумени от влиянието на нейния Юпитер. При Юпитерово възвръщане аз също се подведох и стартирах бизнес, който в последствие закрих. При това в натала ми е на трон по знак. Но,минало,заминало. :3d_101: Вече не бих допуснала подобни грешки. :3d_104:

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 43
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Но ако Юпитер в радикса не е добре поставен, както и в конкретната година, може и да не окаже толкова благотворно влияние. Но,минало,заминало. Вече не бих допуснала подобни грешки.

Да, зависи и от конкретното положение на Юпитер по дом и знак в наталната карта, както и от аспектите и конфигурациите, в които участва. Както и дали активира такива чрез транзита си - например може да фокусира връх на тау-квадрат, което би довело до обмен и с другите две планети, участващи в него, както и домовете, в които са...

Скарлет, усмихнат ме с това 60.gif за миналото - да, казват: "пусни се от миналото, защото то като есенен лист се е вече откъснало от теб" ...мисля, че всяко едно, което сме преживели е имало своя смисъл ...макар понякога да пълни очите ни със сълзи...

Та, транзитите на Юпитер, заедно с тези на Сатурн бележат много интересна спираловидност в живота ~ 12-годишният цикъл на Юпитер и 28-годишния такъв на Сатурн...

Линк към коментар
Share on other sites

Аааа,бързо се пускам аз от миналото. Не съм типичен Рак. :3d_097: Откъдето дошло,там отишло. И да, всяко нещо, което ни се случва, носи определен урок. Не съжалявам за нищо. И гледам само напред и в очите на околните. :3d_115:

Линк към коментар
Share on other sites

Но ако Юпитер в радикса не е добре поставен, както и в конкретната година, може и да не окаже толкова благотворно влияние. При Юпитерово възвръщане аз също се подведох и стартирах бизнес, който в последствие закрих.

Върнах се в миналото да проверя- когато аз подадох молба да си направя фирма и стартирам собствен бизнес, юпитер е бил в моя седми дом и в точна опозиция с моя уран. За този аспект прочетох следното: " Променящи се идеи и настроение, необикновено психическо напрежение могат да тласнат към поведение извън контрол, нетактичност, хазартност, непредвидимост. В отношенията в любовта и брака съществува тенденция към спорове, взаимно неразбиране, разногласия и неочаквани раздели. В работата и деловите контакти съществува настройка към бързо и необмислено взимане на решения, правене на необмислени сделки. Трябва да се проявява внимание при покупки и продажби. Развитието на нещата води до загуби и кризи. По време на такъв транзит не трябва да се започва собствен бизнес или човек да се опитва насилствено да подобрява нещо." Е, фирмата я регистрирах тогава, но никога не действала- така си стои в папката с документи. Дори мисля да я закрия, че ми навява лоши спомени. След този транзит юпитер, докато пребивава в моя 7д., прави опозиция с наталния ми плутон, после с меркурий. Същата тази година, когато регистрирах фирмата, се разведох.

Сега проверих къде е бил юпитер, когато съм се омъжила, по-скоро когато съм започнала връзката си с бъдещия съпруг тогава, бил е няколко градуса след точния съвпад с наталния ми юпитер. Догодина пак ще имам това юпитерово възвръщане, сега лятото ще имам само съвпад на юпитер с луната ми в овен, но пък сатурн ще е в опозиция с луната ми и съвпад със слънцето, плутон в квадрат с нея и със слънцето ми... ще ме разпъват на кръст големите планети, ще има екшън:3d_164:

И да попитам- как се тълкува транзитът на юпитер към натален хирон в 7д. ? Благодаря предварително!:3d_047:

Редактирано от viktoriya
Линк към коментар
Share on other sites

Виктория,никъде не споменаваш в какъв знак, в кой дом и какви аспекти прави рождения ти Юпитер. Това е много важно при тълкуването. Не всеки се развежда при транзит на Юпитер през 7 дом. :3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Виктория,никъде не споменаваш в какъв знак, в кой дом и какви аспекти прави рождения ти Юпитер. Това е много важно при тълкуването. Не всеки се развежда при транзит на Юпитер през 7 дом. :3d_041:

Не съм казала подобно нещо, че всеки се развежда- не на всеки, докато юпитер му е в 7д. прави последователно опозиция с уран, плутон и меркурий както е при мене, а тогава за развода при мене е действала и опозицията на сатурн към наталната ми венера, плутон е бил в моя 4д. и е правел квадратура с наталния ми уран и плутон, но това е когато съм подала молба за развод, който получих след година, а тогава юпитер вече е бил в моя 9д. в друг знак, сатурн също е минал в дуг знак в опозиция с моя марс и нептун, и квадрат с моя сатурн.

А на въпроса ми за съвпад на транзитен юпитер с натален хирон в 7д. съм попитала общо как се тълкува, не само за мене и за даден знак. Ще прегледам пак темата за Хирон и вратата на пепеляшка, там може да има инфо за този транзит. Всичко добро!:3d_011:

п.п. Посетих ви сайта и се зачетох в няколко интересни статии, които коментирах, но после видях коментарите си изтрити- извинете ме ако съм написала нещо различно от очакваното!

Линк към коментар
Share on other sites

Юпитер преминава през един зодиакален знак за около една година и на всеки 12 години завършва един пълен цикъл/обиколка на зодиака и започва следващ.Традиционно влиянието му се свързва с просперитет, разширяване, узаконяване. Носи много късмет, пътувания в чужбина, успехи във връзка с религия, закони, висше образование, чужди езици и т.н.

Въпреки,че в класическата астрология е наричан "голямото щастие", влиянието му не винаги е само цветя и рози и особено от транзитите му не трябва да се очаква прекалено много.

Искам само да вметна, че той има отношение и към смъртта - може би като към "най-дългото пътуване".

Имате ли някакви наблюдения, как ви се отразяват неговите транзити?

Като някои от приключенията на "Мечо Пух"- "Колкото повече- толкова повече"...:3d_017: особено както в историята, когато Мечо Пух гостува на Зайо и по стар юпитериански навик му излапва наличните медени ресурси, и после му засяда д---то на "изхода"....и така...транзитира цяла седмица....:3d_088:

Линк към коментар
Share on other sites

Кристиян, много точно попадение, това е то Юпитер в главната роля.:v:

Понеже утре е нощта на Оскарите, можем да номинираме и други планети от представлението. Моите предложения за поддържаща и епизодична съответно са:

Сатурн- ограничения, забавяне, пречки, стесняване - в случая в ролята на касата на вратата.

Уран - истински приятели (Прасчо) заедно с елемента на изненадващ, неочакван и стресиращ ефект - заклещване във вратата.

Имате ли други предложения? Нямате. Значи на тях се присъждат наградите. :3d_146:

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Посетих ви сайта и се зачетох в няколко интересни статии, които коментирах, но после видях коментарите си изтрити- извинете ме ако съм написала нещо различно от очакваното!

Не си спомням да съм изтрила Ваш коментар. Все пак аз съм админ на личната си страница и имам право да трия това, което сметна за необходимо. А ако сте споделили нещо твърде лично, може да съм го изтрила от съображения за запазване личните данни и всичко лично, което хората споделят с мен. :3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Посетих ви сайта и се зачетох в няколко интересни статии, които коментирах, но после видях коментарите си изтрити- извинете ме ако съм написала нещо различно от очакваното!

Не си спомням да съм изтрила Ваш коментар. Все пак аз съм админ на личната си страница и имам право да трия това, което сметна за необходимо. А ако сте споделили нещо твърде лично, може да съм го изтрила от съображения за запазване личните данни и всичко лично, което хората споделят с мен. :3d_041:

Нищо лично- под статията с хороскоп на Б. Борисов бях писала, че е с асцендент лъв и неговата жена също, а под статията за Кенеди- че в книгата на Грант Леви има хороскопите на всики президенти. Това беше. Но тук е тема за щедрия юпитер, който се е настанил от скоро в моя 7д. , ще видим какво ще донесе през годината... Снощи, когато венера е направила точен тригон с наталната ми венера и ме изненадаха приятно с телефонно обаждане:3d_060:, след като сутринта ми се яви в съня :3d_063:

Успешен ден, skarlet!:3d_047:

п.п. За Скарлет О'Хара винаги съм мислила, че има марс в скорпион като мен и малката ми дъщеря:3d_075:

Линк към коментар
Share on other sites

Мдааа,сега си спомних. Хороскопът на Джон Кенеди го има в много книги и е с асц. Везни. Колкото до хороскопа на Б. Б още в началото съм писала,че е направен без час на раждане,нарочно. Истинският час не съм го публикувала,защото не желая. Надявам се отговора да Ви удовлетворява. :3d_011:И наистина,не е желателно да се спами темата.Можеше да ми пишете на лични. Не знаех, че е толкова важно за Вас.

Линк към коментар
Share on other sites

Посетих ви сайта и се зачетох в няколко интересни статии, които коментирах, но после видях коментарите си изтрити- извинете ме ако съм написала нещо различно от очакваното!

Не си спомням да съм изтрила Ваш коментар. Все пак аз съм админ на личната си страница и имам право да трия това, което сметна за необходимо. А ако сте споделили нещо твърде лично, може да съм го изтрила от съображения за запазване личните данни и всичко лично, което хората споделят с мен. 3d_041.gif

Нищо лично- под статията с хороскоп на Б. Борисов бях писала, че е с асцендент лъв и неговата жена също, а под статията за Кенеди- че в книгата на Грант Леви има хороскопите на всики президенти. Това беше. Но тук е тема за щедрия юпитер, който се е настанил от скоро в моя 7д. , ще видим какво ще донесе през годината... Снощи, когато венера е направила точен тригон с наталната ми венера и ме изненадаха приятно с телефонно обаждане3d_060.gif, след като сутринта ми се яви в съня 3d_063.gif

Успешен ден, skarlet!3d_047.gif

п.п. За Скарлет О'Хара винаги съм мислила, че има марс в скорпион като мен и малката ми дъщеря3d_075.gif

И аз бях писал в сайта като коментар, че асцендента на Бойко Борисов е Лъв и коментара ми го няма. Не че се сърдя за това, но не виждам смисъл да се крие асцендента му, при условие,че си личи от километри с какъв асцендент е.

Линк към коментар
Share on other sites

Вижте сега,нека не спорим за нещо,в което не сте сигурни. Веселине,ти майка му ли познаваш или Б.Б. лично? Не съм длъжна нито да пускам в публичното пространство точния хороскоп на когото и да било /още повече на министър-председателя на България/,нито съм длъжна да пускам коментари,които съм сметнала за необходимо да не помествам. И с това приключвам разговора по темата.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Щедрият Юпитер, взе че направи скоро точен съвпад с наталния ми хирон в 7-ми д.- отвори ми се вратата на Пепеляшка, но не минах през нея, защото беше виртуална:3d_044:, а аз чакам принца с белия кон реално:3d_038:

Това е засега. Лека нощ и късмет на всички!:3d_046:

Линк към коментар
Share on other sites

Виктория,никъде не споменаваш в какъв знак, в кой дом и какви аспекти прави рождения ти Юпитер. Това е много важно при тълкуването. :3d_041:

В овен 15 гр. в 7-ми или в 8-ми дом, не знам точно, помолила съм за помощ в темата "Везните на Хермес" Благодаря и прощавай ако съм те засегнала с някой коментар!:3d_041:

Линк към коментар
Share on other sites

Виктория,никъде не споменаваш в какъв знак, в кой дом и какви аспекти прави рождения ти Юпитер. Това е много важно при тълкуването. :3d_041:

В овен 15 гр. в 8-ми или в 9-ми дом, не знам точно, помолила съм за помощ в темата "Везните на Хермес" Благодаря и прощавай ако съм те засегнала с някой коментар!:3d_041:

Цитирах се с поправка, понеже не може да се редактира със закъснение.:dancing yes:

Линк към коментар
Share on other sites

Юпитер преминава през един зодиакален знак за около една година и на всеки 12 години завършва един пълен цикъл/обиколка на зодиака и започва следващ.Традиционно влиянието му се свързва с просперитет, разширяване, узаконяване. Носи много късмет, пътувания в чужбина, успехи във връзка с религия, закони, висше образование, чужди езици и т.н.

Въпреки,че в класическата астрология е наричан "голямото щастие", влиянието му не винаги е само цветя и рози и особено от транзитите му не трябва да се очаква прекалено много.

Искам само да вметна, че той има отношение и към смъртта - може би като към "най-дългото пътуване".

Имате ли някакви наблюдения, как ви се отразяват неговите транзити?

Много е важен статуса му в натала. При мен никога не е голямото щастие.. защото управлява 8ми.. намира се в 8, че и в падение.. За капак е връх на таоквадратура. Сега ми гази върху Слънцето в 11ти... Никакъв късмет, само 8-домни истории-класически варианти-живот/смърт, трансформации (но са замесени и транзити на Плутон и Сатурн).

Принципно Юпитер е и Големия лек път към отвъдното, особено в тригон, но трябват и други констелации...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Здравейте!

Предстои ми Юпитеров възврат след 2 дни.

В наталната ми карта Юпитер упр. 1 дом - овен. В този дом са още Меркурий, Слънце, Сев. въз. и Парс Форт.

В 1 дом ще тр. и Уран, който в натала е в 10 дом - стрелец. В същия дом са Нептун и Сатурн.

Тр. Юпитер прави следните аспекти: съвпад нат. Слънце, съвпад нат. Юпитер, полусекстил нат. Венера (12 д.), секстил нат. Марс (2 д.), квадрат нат. Сатурн, квадрат нат. Уран.

Тр. Уран: съвпад нат. Слънце, полусекстил нат. Венера, съвпад нат. Юпитер, квадрат нат. Уран, квадрат нат. Сатурн, квадрат Нептун.

Ще се радвам, ако споделите какво мога да очаквам...

Благодаря :)

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...