Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Значението на осите в хороскопа


Recommended Posts

Знете ли как се дефинират в хороскопа тези четери точки:

АЦ – Асцендент (вижте също: Какво разкрива Асцендента)

ДЦ - Десцендент

МЦ - Медиум Цели

ИЦ - Имум Цели

В хороскопа има две много важни оси – АЦ–ДЦ и МЦ–ИЦ.

Какво е значението им според разположението им по дом и знак?

Какво определят?

А ако има планета близко до тях?

Как са разположени тези оси във вашия хороскоп?

Линк към коментар
Share on other sites

  • 6 years later...

Много важен въпрос - не разбирам защо е останал без внимание. whistling.gif

В моя случай хоризонталната ос е асц Лъв - десц. Водолей. Земният живот, ежедневният ум е поляризиран между огън и въздух, и двата неподвижни, т.е. спокойни до нерешителност и вечно отлагане до "като му дойде времето" - с всичките му + и -. Търпение "до дупка", упоритост до инат - и все са "за доброто на другите", а да си кажем истината и от страх от промяна. Връщам се в миналото си и с горчива ирония установявам как съм опитвала безчислено количество пъти да отворя вратата, която съм си набелязала, опитвайки връзка с ключове до самозабрава, докато до нея стоят широко отворени други врати с мека слънчева светлина, излъчваща се от тях, и музика дори...

Вертикалата - ИЦ - Везни - МЦ - Овен Огън и въздух, но кардинални. уравновесеност, непредубеденост, стремеж към хармония - да се излеят в самоувереност, устрем, решителност??? Сложничко като задача. И опасно. Хлъзгаво.

Какво се получава като синтез, според мен - Идеята и задачата за развитие в този живот - да се развият увереност и решителност и спокойно прилагане на свободната воля. Слиза през равновесието и хармонията във вътрешния ми свят и с всичко около мен (външния) като настройка на подсъзнанието и омекотява тенденцията за налагане на волята и агресивно лидерство, минава през царско поведение на Лъва, осъзнаване на своята индивидуална ценност заедно с тази на останалите (Обичай ближния си, както обичаш себе си) и стига до съзнателна толерантност и служба на обществото, координатор по-скоро, отколкото лидер.

Всичко изредено по-горе отлично се пасва със слънчевия знак - Дева.

Много ще е интересно да съберем ощ такива примери - за начинаещите в астрологията (като мен) примерите са особено ценни.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...