Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хороскоп. Въпроси от начинаeщи


Recommended Posts

Здравейте на всички от Форума!!!!

От няколко часа съм в сайта...и мога да стоя още мнооого часове, четейки въпросите и отговорите!!!! Интересно ми е, защото всеки търси отговор на свой проблем в астрологията, а аз...просто се интересувам от...Интересувам се от някои закономерности, които се повтарят през годините. Например...

най-близките ми приятели от дестките години са били само Козирози, човека в който се влюбих безпаметно беше Дева, а се разбирам добре с Везни(повечето от колегите ми са везни), сексуално ме привличат хора от зодия Лъв....и пр. примери. Досега не съм си изчислявала асцедента, но вярвам, че той има нещо общо с тези закономерности...и затова от известно време се опитвам да намеря таблица с която да го изчисля, но ....не попадам на достатъчно надеждни такива...и това малко или много ме обърква...Затова мислих да помоля за помощ специалистите в тази област.

Казвам се Калинка, родена съм на 27 ноември, 1980 г, в гр. Оряхово, но не съм сигурна за часа. Знам със сигурност че е между 00 и .1 часа.....(затова винаги досега съм се пробвала да го изчислявам използвайки часа : 00.30)...

Много ще се радвам ако ми помогнете да си изчисля асцедента си!

Предваително Ви благодаря!!!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 682
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здравей Кали,

Приемам че следните данни са верни:

Име: Калинка

Дата на раждане: 27.11.1980

Час на раждане: 00:30 (след полунощ)

Място: село Оряхово с координати: 41° 55' сев. ш., 26° 10' изт. д.

В случай че горните данни са верни,

Асцендента ти е Дева. Даже и да променим часа на раждане с 30мин напред или назад, асцендента ти пак ще си остане Дева.

Линк към коментар
Share on other sites

Здравей Иво!

Много ти благодаря за бързият отговпр.

Искам да направя една малка корекция, относно мястото на раждане. Посоченото от мен месторождение е гр. Оряхово (в Северна България)...Незнам това дали е "фатално" при изчисляването на асцедента:)

Зодия Стрелец с асцедент Дева....хммм

Интересно.....

Иво, не искам да ти губя времето с допълнителни изчисления, и затова те моля да ми напишеш, къде мога да прочета повече за тази "комбинация", защото наистина незнам как асцедента дева влияе на зодия Стрелец?

Предваритлно ти благодаря!!!

Линк към коментар
Share on other sites

В случая няма промяна.

Вземам същите данни, но в град Оряхово (северна България) с координати: 43° 44' сев. ш., 23° 58' изт. д.

Асцендентът отново е Дева независими в кой интервал между 00 и 1 сутринта си родена. Мога да ти пиша допълнително за влиянието, тъй като сега нямам време. Или пък ако някой друг реши да помогне.... Иначе може да потърсиш в нета какво значи това. :P

Линк към коментар
Share on other sites

Златен си !!!

Благодаря ти за отделеното време!!!

Честно казано, тайничко се надявах асцедента ми да не е Дева, защото ми е малко странна комбинацията на огнен знак със семната дева, но...:)

Благодаря ти и ще се радвам да ми пишеш пак, когато имаш време!

Приятен ден!!!!

Линк към коментар
Share on other sites

Кажете ми N.Node и S.Node дали са ми Ретроградни, понеже в два различни софта ми показва различно :1eye: , и сащо така каде точно е Лилита ми :)

Дата: 06.05.1983 , час: 16:00 , име: Борислав, гр.: Велико Търново, кв.: ........ , ул.: ......... :P

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!Радвам се,че най-накрая успях да намеря това,което отдавна търся.Искам да ви поздравя за интересния форум,който сте направили,и още повече за идеята-хороскоп с научна цел.Много бих искал да ми бъде направен и на мен хороскоп,ето и личните ми данни-Мариян Иванов Михалев,роден в гр.Силистра на 28.07.1981г. в 01:40.Предварително ви благодаря и ще очаквам с голямо нетърпение отговора.Чао!!

Линк към коментар
Share on other sites

Guest начинаеща

Астрология. Въпроси от начинаещи.

Ако сте начинаещ в изучаването на астрология, задайте своя въпрос тук.

По-напредналите могат да отговарят или да дават своите препоръки и мнения.

Здравейте!

Какво означава някоя планета да е "на трон"? Незнам дали не е едно също с това да е доминираща/ господар? Ако Планетата съответства на дома в който се намира, тогава е управител, нали?

Но ако в един дом има няколко планети, коя е по-важна?

В моята рожденна карта всичко е съсредоточено в горната лява част от кръга, какво означава това? АS рак , DS везни , Лилит - рак и нямам никакви планети в 4 и 5 дом, това добре ли е?

Знам, че има много знаещи от Вас и това сигурно Ви се вижда глупаво, но аз се уча само в internet, т.е от Вас. Благодаря Ви!

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Какво означава някоя планета да е "на трон"?

Означава, че планетата е разположена в знака, който управлява - примерно Луната е на трон в Рак, Юпитер е на трон в Стрелец и т.н.

Незнам дали не е едно също с това да е доминираща/ господар?
Не е същото. Доминираща планета може да бъде планета на трон, но не е задължително. Има различни гледни точки как точно се определя една доминанта в картата. Господар е планета, упрвляваща даден знак - примерно Венера е управител на Везни и Телец.

Ако Планетата съответства на дома в който се намира, тогава е управител, нали?

Какво имаш предвид под "да съответства"? Дай кнокретен пример и ще го доуточним :)

Но ако в един дом има няколко планети, коя е по-важна?
Всички планети са важни, не са степенувани по важност! Може да се каже, че дадена планета е по-силно поставена ако стои "на трон" по дом, но това не я прави по-важна от останалите, поне според мен :king:

В моята рожденна карта всичко е съсредоточено в горната лява част от кръга, какво означава това? АS рак , DS везни , Лилит - рак и нямам никакви планети в 4 и 5 дом, това добре ли е?

Горната част от картата - т.е. над хоризонта означава видимата част от деня, това са т.нар. "социални домове". Повече планети там означават човек - екствовертно ориентиран към обществото и проявява своите качества видимо. Лявата част се нарича източна и отговаря за личностната инициатива. С други думи - хората с натоварени източни домове сами "диктуват" случващото се в живота им, докато тези от "западната" половина в по-голяма степен се влияят от останалите и заобикалящата ги среда. Липсата на планети в 4 и 5 дом не е нито добре, нито зле. Такива понятия в астрологията няма. Разполагаме с 10 планети и 12 дома, съвсем нормално е в поне 2 да няма планети, често те са доста повече. Празните домове просто означават, че в тях човек не трябва да се справя с определена планетна енергия.

Знам, че има много знаещи от Вас и това сигурно Ви се вижда глупаво, но аз се уча само в internet, т.е от Вас. Благодаря Ви!

Не са глупави въпроси, никой не е роден научен.

Успех и добре дошла в света на астрологията :sorcerer:

Поздрав,

Надежда :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте, както вече писах на Иво(благодаря за новата тема) бих искала да науча нещто повече за своя хороскоп. Родена съм на 08.02.1980г. , в 13:15 часа в гр. Сургут, Тюменска област, Западен Сибир. Това, което знам е че часовата разлика с бълг. време е точно 3 часа. Много ще се радвам ако някой ми помогне да си направя личния хороскоп и затова благодаря предварително :) .

Линк към коментар
Share on other sites

Guest начинаеща

Благодаря за отговора Надежда.

Това обаче беше само началото :-). Направих си натална карта в един сайт и по-принцип нямам планета в 4,5,6 и 8 дом( не само в двата - 4 и 5, които изброих преди), но тук в картата в шести дом има един знак - обърната буква омега с долен индекс R, какво е това?

В 12 дом (везни) пък е True Node - това лунен възел ли е S.Note i N.nOTE, но кой от двата?

И тази натална карта по принцип не показва точно какво ще се случи в бъдеще, нали???

Тя показва характера - силни и слаби страни, къде личността има повече възможности и все пак не е много сигурна, според мен, защото човека е непредвидим и може да си обърне съдбата или каквото е там?

Това пък ме навежда на мисълта - ако тази звездна карта е вярна и определя съдбата на човека т.к. звездите никой не може да ги спре и да им попречи да се движат, как да си обърне съдбата тогава или както се казва да "вземе съдбата си в свой ръце"? Много се разприказвах май, но имам много съмнения, нали съм рак.

Замалко да забравя да попитам B) - секстил, тригон, квадратура ....- те имат ли някакви характеристики, както например Венера е определяща в отношенията с партньора и другите около нас, както седми дом определя например брака...?

Идват ми наум още много въпроси, но няма да ги поставя сега и те най-вече идват от терминологията, която се използва ( управител - на трон)...

Линк към коментар
Share on other sites

здражеите!супер мноо съм се запалила по астрологията напоследък но не пазбирам много.какво озна4ажа имумцели и медиум цели.как да разбера разположението на планетите си в момента на раждането ми и какво зна4ение имат.ниакои може ли да ми направи хороскоп?ирена бакова родена съм на 19.04.1986г.във 8:10 сутринта в софиа.4ао

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_Катя_*

Здравей, Начинаеща!

Ще си позволя да напиша своето мнение, макар че не претендирам да съм много "навътре" в астрологията.

Не смятам, че съдбата на човек е едностранно и непоклатимо определена от звездите. В хороскопа на всеки човек има заложени потенциали, които той може да реализира или не. Във всеки момент от живота сме изправени пред избор и последователността от тези избори формира съдбата ни. Даже и по отношение на кармичните задачи, с които трябва да се справим, имаме избор - дали да ги приемем или да ги оставим за "по-нататък".

Нито рождения, нито друг вид хороскоп ще укаже ултимативно бъдещето ти. Могат да се видят тенденции и влияния, но хороскопът сам по себе си не може да предвиди степента на твоето духовно развитие и реакцията ти на тези влияния - това е част от избора, който непрекъснато правим.

Май не се изразих много ясно, но се надявам да се разбира какво имам предвид.

Успех с астрологията :thumbsup1: Важното е да не се отказваш!

Линк към коментар
Share on other sites

Направих си натална карта в един сайт и по-принцип нямам планета в 4,5,6 и 8 дом( не само в двата - 4 и 5, които изброих преди), но тук в картата в шести дом  има един знак - обърната буква омега с долен индекс R, какво е това?

В 12 дом (везни) пък е True Node - това лунен възел ли е S.Note i N.nOTE, но кой от двата?

    Замалко да забравя да попитам  B) - секстил, тригон, квадратура ....- те имат ли някакви характеристики, както например Венера е определяща в отношенията с партньора и другите около нас, както седми дом определя например брака...?

  Идват ми наум още много въпроси, но няма да ги поставя сега и те най-вече идват от терминологията, която се използва ( управител - на трон)...

Това, което описваш ми звучи като Южен възел. Точно в обратното положение е Северен Възел. Те винаги са ретроградни и има буквата R.

True Node в някои програми се показва истинското положение на Северния възел, докато в други - усреднена величина. Разликата обикновено е малка.

Относно другите ти въпроси - поразгледай ето тази тема и линковете в нея. Ако те интересува нещо по-подробно може направо да питаш там :)

Въпросът доколко астрологията определя нашата съдба може да видиш тази тема.

Мнението на Катя също е много интересно :king:

Успех :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте.

От седмица съм във форума...и ...искам да споделя с Вас, че идеята е наистина страхотна!!!

Преди време публикувах данните си за примерен хороскоп с цел, откриване на асцедента ми. Ще ми бъде много интересно, ако можете да ми помогнете с изготвянето на моя хороскоп!

Казвам се Калинка, родена съм на 27, ноември, 1980 в гр. Оряхово (северна България). Зодия Стрелец, с асцедент Дева....Много ми е интересна тази комбинация, но не виждам как асцедента има влияние върху характера ми..., защото характерностите на Стрелеца са мноооого по-силно изразени!

Благодаря ви предварително!

Линк към коментар
Share on other sites

Можете ли да ми кажете кои планети тази година се движат ретроградно, от къде да разбера? Може ли някой да ми каже докога Сатурн ще е ретрограден?

Редактирано от Надежда
Линк към коментар
Share on other sites

Можете ли да ми кажете кои планети тази година се движат ретроградно, от къде да разбера? Може ли някой да ми каже докога Сатурн ще е ретрограден?

Тази година Сатурн ще е ретрограден до 21.03 . След това ще влезе в Лъв на 16.07.2005г. и на 22.11.2005г отново ще започне ретроградно движение, този път през знака Лъв.

По принцип това може да провериш на сайта www.astro.com. Програмата Зет също има такава възможност :sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Гост_надя_*

казвам се надежда.родена съм на 11.12.1977 год.около 7.30 часа сутринта в елхово.винаги ми е била интересна темата но за съжаление не знам нищо.не знам дали има значение но в момента в които съм се родила съм стиснала в ръцете си ножицата с която е трябвало да отрежат пъпната ми връв и доста трудно са ми я взели.в живота си имам доста "случайни случки"който ми се струва че трябва да насочат вниманието ми в определена насока.на моменти мисля че съм на верен път.но същевременно има нещо което ме кара ако направя една крачка напред в познанието да се върна три назад.като че има нещо което ме плаши и ме кара да стоя на едно и също място но от друга страна имам чувството че се намирам в "чакалнята"на моя живот и всичко което върша е да си запълня времето докато чакам.когато ме кръщаваше попа ме накара да отворя библията на някоя страница.два пъти прочете какво пише и така ме погледна че аз се стъписах и се уплаших да попитам каквото и да е.ще бъда много благодарна ако някои ми направи хороскоп

Линк към коментар
Share on other sites

zdraveite i sasto sam saglasna da iz4islite moia horoskop s u4ebna cel taka ste imam baza sa sravnenie s moite iz4islenia rodena sam na 31.03.1965 v 03h20min. v Sofia

Здравейте,

Ако искате някой от желаещите да ви направи публично видим хороскоп с илюстрации и тълкуване, моля пишете тук.  Дайте точни данни - име, дата на раждане, място на раждане и час+минута на раждане. Имайте предвид, че анализа който получите ще бъде на доброволни и учебни начела. Тук задачата ни няма да бъде да правим подробни професионални хороскопи, а по-скоро да покажем възможностите на астрологията и всички да се учим един от друг, да събираме опит,  да създаваме нови приятелства и мостове между хората.

Нека да започнем от Флори. :)

Иво

<{POST_SNAPBACK}>

Линк към коментар
Share on other sites

Здравейте!

Много се радвам, че Ви намерих, защото винаги съм искала да зная своя асцедент, но дори не зная кого да попитам, към кого да се обърна.

Много ще съм Ви благодарна ако може да ми направите хороскоп.

Казвам се Николина Петрова. Родена съм на 22.05.1976 година в 02,10 часа през нощта, в София.

Очаквам отговорът Ви с нетърпение.

Поздрави!

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...