Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Recommended Posts

  • Отговори 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Значи пак разумът е отхвърлен при мен, а не съм руса :D !/бондинки, извинете/Сатурн в стрелец, както вече писах изисква справедливост.От друга страна, тригонът към Юпитер дава и традиция.Слънцето-господар на 6 дом е в 11, Луната-също в козирог.Господарят на 11 дом е в 10 на трон по дом.А сатурн е законът.Правото е другата професия, освен медицината със семейни традиции.Това казва интуицията при мен.

Линк към коментар
Share on other sites

E, ами не бързайте толкова де! :3d_108:

Аз само в неделя съм по-свободна - ето сега пак отивам на работа, а вчера цeлят ден пътувах, отсъствах ...

Вендор, давай ни поне 1 седмица: примерно задачата в понеделник, а отговора - в неделя късен следобед, please :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Права си Диана!

Вече по регламент времето за отговор ще е една седмица.

Новата задача

Тук отново трябва да се познае професията.

16.11.1964 5:00 сутринта гр. Плевен

А) работник в морга

Б) медицински работник

В) работник в погребално бюро

Г) работник в затвор

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Господарят на хороскопа- Венера се намира в 12 дом, което на практика включва и четирите отговора.Но Венера ръководи и 8 дом-края, т.е работник в морга или работник в погребално бюро.МС е в лъв, а Слънцето-господарят на драматичния лъв е в тайнствения скорпион в 1 дом.Луната в 6 дом говори за желание да се служи на другите.Въпреки, че има везни на АС, една много голяма част от 1 дом попада под властта на скорпиона.А Плутон ръководи гробниците, моргите.Съвпадът с Уран се случва веднъж на 115 години и засяга цяло едно поколение, призвано да унищожи старите норми.Той/съвпадът/ има качествата на скорпиона, където Уран екзалтира, а Плутон е на трон, затова е до голяма степен окултно, свързано със смърта и раждането.

От друга страна обаче, лъвът и овенът-господари на 10 и 6 дом са огнени, динамични знаци.Луната е в овен, а медицинската професия изисква бързина, светкавична мисъл.И въпреки това залагам на работник в морга или погребално бюро, тъй като има съвпад на Слънцето с Нептун.Този съвпад дава несигурност на личността в собствените и възможности, интерес към окултното-нещо абсолютно нехарактерно за един лекар.

Линк към коментар
Share on other sites

Аз малко след дъжд качулка :D , обаче да си кажа какво видях по втората задача - какво учи студентът.

Честно казано нищо не ми се наби от пръв поглед - колебаех се между право, психология и философия. Дори доста ми се наклониха везните към правото - примерно един бъдещ съдия/прокурор?, защото има данни и за това, обаче после като отчетох позицията на Слънцето, Юпитер (позиция и аспектите му), стелиумът Марс/Сатурн/Уран (по знак и дом)- май наистина е по-добре да учи (и после работи) философия, отколкото другите неща ... :hmmmmm:

В крайна сметка: психология - не, няма да е добре, обаче продължавам да се колебая за правото :) , като че ли то му е отредено за бъдеща професия. :rolleyes:

П.П. За новата задача - утре, че съм много изморена днес :sleeping:

Линк към коментар
Share on other sites

Според мен професията е работник в затвор

Слънце в Скорпион в първи дом, управител на МС и Марс в 10 ти дом в Дева– Силна воля, проницателност, желание за власт и кариера, ранг, положение и репутация, желание да бъде лидер, желание за популярност;

дисциплина и логичност в преценките.

Слънцето в квадратура с Юпитер може да даде високомерие и егоизъм, безцеремонност, любов към хазарта, склонност към угаждане с храна, секс, пиене.

Квадратурата със Сатурн може да е показател за трудни отношения с бащата в младите години,което е предпоставка за същото отношения към „по-нискостоящите”, особено след като се добие необходимата самоувереност.

Луната в Овен може да даде агресивност в емоциите, избухливост, нервност,, независимост.

Меркурий в квадратура с Уран може да даде арогантност, нервност, дързост, недоволство, склонност към самовъзхвала

Меркурий в квадратура с Плутон може да говори за язвителна реч, налагане на собствените идеи върху другите

Меркурий във втори дом в Стрелец-в заточение по знак – ориентиран към пари и бизнес – осъзнаващ стойностите, насочен към образователни дела.

Тригонът на Меркурий с Луната може да даде предпазливост, здрав, логичен и разсъдлив ум, здрав разум.

Уран в 11 дом – Обича да е заобиколен от хора и да е адмириран.

Плутон в 11 дом – Силно обществено чувство и дисциплинираност.

Всички тези качества според мен са характерни най-вече за работник в затвор.

Линк към коментар
Share on other sites

За новата задача аз съм за отговор - работник в морга!

Доводите на Оля и Таня са резонни, но имам и някои уточнения. Например:

Луната в 6 дом говори за желание да се служи на другите

Луната има един доста точен квадрат с Лилит, което е нужно да се вземе под внимание.

Също Марс наистина е в 10дом, обаче в края (на практика се отчита и към 11), на всичко отгоре освен един тригон и то пак с Лилит има само негативни аспекти: квадратура с Меркурий, опозиция със Сатурн, квиконкс с Луната; също така, това че Марс е в Дева, аз тълкувам, че енергията е насочена към практическа работа с формата и то достатъчно прецизна - например хирург, стругар на фини детайли, но по други, посочени и от писалите преди мен, причини, както и заради негативните аспекти (което предполага евентуално и противоположни на чистофайничеството на Девата качества), няма да е хирург, дори не и патолог/патоанатом, а по-скоро работник в моргата.

Линк към коментар
Share on other sites

..Б/ медицински работник.. :rolleyes:

Защо?

Вероятно заради господаря на 6 дом-Марс, който макар и в края на 10 дом все пак е в него.Марс е в дева, което дава логична мисъл, хладен ум, старание, прилежност, усърдна и рутинна работа.Това са все качеества, нужни на добрия медик.

Линк към коментар
Share on other sites

..Б/ медицински работник.. :rolleyes:

Защо?

Вероятно заради господаря на 6 дом-Марс, който макар и в края на 10 дом все пак е в него.Марс е в дева, което дава логична мисъл, хладен ум, старание, прилежност, усърдна и рутинна работа.Това са все качеества, нужни на добрия медик.

Ами.. и аз се хванах за Овена и Девата в него и си направих асоцияция с познати Деви (Слънчев знак),по конкретно със съученичка, която кандидатства в Медицинския (и по наблюдения върху Скорпиони,които са отзивчиви и готови да помагат в 'дребните' неща - от сорта да ти услужат с лепенка,когато имаш пришка на крака (случи ми се) или кърпичка за нослето и т.н. )и Овена,който се слави с бързата мисъл и динамика на действия, които са нужни за медицински работник..обяснението ми не е адекватно на замисъла на задачата :rolleyes::) но Olq3 го написа както трябва.. :D

Линк към коментар
Share on other sites

Ето задачка и от мен-10.07.1986 4,33 сутринта гр. Пловдив

Картата е на студент, а специалността е тясно свързана с бъдещата кариера.

ВЪЗМОЖНИТЕ ОТГОВОРИ СА:

А) ПРАВО

Б) МАРКЕТИНГ

В) ФИЛОЛОГИЯ

Г) ПОЛИТОЛОГИЯ

Д) МУЗИКА

Е) ЖУРНАЛИСТИКА

УСПЕХ! :3d_137:

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Ето и жокер към задачката (не мислех, че ще е нужен- почти цялата звездна карта дава информация за професията).Обърнете внимание на положението на Луната.

Успех! :thumbsup:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ето задачка и от мен-10.07.1986 4,33 сутринта гр. Пловдив

Картата е на студент, а специалността е тясно свързана с бъдещата кариера.

ВЪЗМОЖНИТЕ ОТГОВОРИ СА:

А) ПРАВО

Б) МАРКЕТИНГ

В) ФИЛОЛОГИЯ

Г) ПОЛИТОЛОГИЯ

Д) МУЗИКА

Е) ЖУРНАЛИСТИКА

УСПЕХ! :3d_137:

Макар че могат да се открият индикации, за повечето от посочените отговори, аз ще се спра на журналистика или маркетинг.

Слънцето е изключително индивидуално, поставено в 1-ви дом, в съвпад с АСЦ, това се подсилва и от кардиналния Рак, той не позволява проявата на емоции, като изисква хладнокръвие и устрем в преследваната цел. Опозицията на Слънцето с Марс(7-ми дом), показва едно активно и темпераментно общуване с околните. Луната е в демонстративния, показен и самостоятелен Лъв, в материалния и финансов 2-ри дом, Меркурий, естествения господар на 6-ти дом и сигнификатор на мисълта също е в този дом, което повече накланя везните в полза на маркетинг, отколкото журналистика. Господарят на 8-ми дом(парите на другите) Уран в 6-ти дом прави тригон с Луната, което още веднъж ме навежда на мисълта за маркетинг.

Остава да чуем тежката дума на задалия заданието. :unsure:

Редактирано от Вендор
Линк към коментар
Share on other sites

Топло, топло...Но Луната е в 3, не във 2 дом.Слънцето е в първи, но почти в съвпад с куспида на втори дом.Асц.е 28,57 в близнаци.Ето още един жокер-забележете положението на Луната и Венера по знак.Ето линк към картата: http://images25.snimka.bg/005856651-big.jpg

Аз май казах направо отговора, но... :feel happy:

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

Топло, топло...Но Луната е в 3, не във 2 дом.Слънцето е в първи, но почти в съвпад с куспида на втори дом.Асц.е 28,57 в близнаци.Ето още един жокер-забележете положението на Луната и Венера по знак.Ето линк към картата: http://images25.snimka.bg/005856651-big.jpg

Аз май казах направо отговора, но... :feel happy:

Да ти кажа,Olq3,с тази Луна и Венера в Лъв въпросният човек има голямо желание за блясък.Слънцето и Луната са във взаимна рецепция, а Меркурий е ретрограден в 3-ти дом. Куспидата на 3-ти дом е в Лъв,а Слънцето е Рак. Ракът е по-материално настроен, а и за журналистиката се иска повече комуникативност.Та, аз залагам на маркетинг и реклама. :3d_146:

Линк към коментар
Share on other sites

Guest Apocatastasis

Определено залагам първо на политологията, а след това, разбира се, на правото.

Слънцето е в Рак, което означава, че роденият ще иска да помага, а и ще е свързан с родното, т.е. предразполага към политология и право. Слънцето обаче е в 1-ви дом, което означава добра реализация, стимули за изкачване в кариерата, успех и покровителство, т.е. бих казал, повече политология. Към политология клоня и поради други причини - Луната е в 3-ти дом, т.е. много пътувания и емоционални преживявания. 9-ти дом му е във Водолей, отново пътувания, подходящо за политиците. : )) МС му е в 10 дом, в Риби, т.е. възможност да помага и да страда за положението на хората. Отново се покрива и с политологията и с правото. За правото важи и това, че има асцендент Близнаци и Меркурий в Лъв - обича да говори, да любопитства и да дава категорични мнения. Притеснява ме само малко ретроградния Меркурий, както и същият Марс - трябва да внимава какво говори и кого може да засегне. Особено честолюбив, би се борил за справедливостта на някаква кауза или за човек - политология и право... Юпитер му е в Риби, 10-ти дом - дипломатичен и чувствителен към проблеми. Доброто, което носи в себе си може да му помогне много в живота, както и в професията. Тригона Слънце-Юпитер му дава късмет и лидерски качества. Меркурий му е във 2-ри дом, Лъв, и нека внимава да не го подведат парите. Благороден характер, носи в себе си мъдрост и енергия. Пожелавам му успехи и разумно да подхожда към всичко. Да внимава с храненето и в любовта. : ))

Така като сумирам всичко, подхожда едновременно и за политология и за право, но предполагам, че е политология, защото има Слънце в 1-ви дом и Юпитер в 10-ти.

Късмет. : ))

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...