Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Хорарна астрология.


Recommended Posts

Азбуки,аз също съм се замисляла,относно висшето образование. В интерес на истината,моят управител на 3 е в 9,но е в доста неизгодно положение,а господарят на 9 е в 5 в съвпад с юпитер,който управлява 6.Така или иначе аз съм с две специализации,а планетите в 9 дом са силно наранени.Отдавам го на това,че по-скоро съм го отработвала като хъс за доказване и борба,но не и отказване.

Линк към коментар
Share on other sites

Азбуки,аз също съм се замисляла,относно висшето образование. В интерес на истината,моят управител на 3 е в 9,но е в доста неизгодно положение,а господарят на 9 е в 5 в съвпад с юпитер,който управлява 6.Така или иначе аз съм с две специализации,а планетите в 9 дом са силно наранени.Отдавам го на това,че по-скоро съм го отработвала като хъс за доказване и борба,но не и отказване.

Кат сме заспамили темата,да споделя и аз. Управител на 9-я ми дом е Меркурий и е в 9 дом. По тази логика аз трябваше да съм преподавател в университет,психолог,юрист,търговец или да уча в чужбина.Обаче-не. Диспозиторът на Меркурий ми е Луната,а тя е в 6 дом-здравето.Та в този ред на мисли,както е описано и от много астролози,много са важни диспозиторите на планетите в кой дом и знак са.Аз лично разглеждам и мунданните управители на домовете-напр. за висшето образование Юпитер/като управител на 9 дом/.

Линк към коментар
Share on other sites

Скарлет,ти говориш за изпит...Обаче,ако въпросът е "Ще бъде ли приет в друго училище?" Тогава,що да гледам трети дом? След като той е изпитът? За това се чудех дали не е 6 дом училището,защото си е работа и преместването съответно 6 от 6 :angry: Как може да съм толкоз кухо...тц,тц,тц...

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Zdraveite,predvaritelno se izvinqvam za latinicata,no na compa-a mi nqma kirilica.iskam da zadam edin horaren vapros,koito mnogo me izma4va v momenta i ne se pobiram v kojata si:)Vaprosa mi e imat li L i A intimni otnoshenia?malko 6te razqsnq situaciqta,az sa6to imam intimni otno6enia s mom4eto A,no ne6tata ohladnqha.Vaprosa si zadavam ot Angliq,London tuk 4asa e 19:14 min.Blagodarq vi i iskreno vi molq ako nqkoi ima svobodno vreme,neka obarne vnimanie na horara.Izvinqvam se o6te vednaj za latinicata .Blagodarq vi

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 month later...

Здравейте :3d_011: Аз отново имам питане към вас и ако някой намери свободно време да ми отговори-благодаря му.Въпроса ми е ще замина ли догодина отново на работа в чужбина и ако да с Н /това е приятеля ми-гадже/ли? Въпросите май станаха два :unsure: въпроса си задавам от Хасково ,часа е 20:27.

Линк към коментар
Share on other sites

нека първо някой каже дали това не са 2 въпроса,за които трябват отделни хорари?

По принцип хорара може да бъде за повече от един въпроси- когато наистина вълнуват питащия и възникват едноременно в съответния момент. По скоро проблем е , че сега Меркурий е ретрограден.До края на месеца е така. При това положение не се тълкуват хорари, не са радикални. Но някой може и да реши да отговори, не е чак на 100 процента забранено, ако има вътрешен усет.

Линк към коментар
Share on other sites

Значииии,много се нервя от подобен въпрос:"Дали...и ако да с ....ще бъде? " EDEN84,не визирам пряко теб, много често попадам на това. Не може ли да е : "Ще замина ли в чужбина еди кога си и ще дойде ли с мен еди кой си" или нещо подобно...Въпросите са два,наистина,защото можеш да заминеш и без него-)))). Що се касае до ретро Меркурия. Атлантида,душко,ами ако въпросът не търпи отлагане? Защото преди няколко дни имах такъв и то много сериозен,трябва все пак да игнорирам този ретро меркурий.

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на всички за отделеното време :3d_050: На теб Кабала благодаря за положения труд и за това,че отново бе насреща и ми помогна :3d_064: съжелявам,че въпроса/въпросите/ми бяха неясно зададени,знам,че е объркващо,но самата аз съм объркана,много е лошо като не знаеш какво искаш и това си пролича във въпроса ми. :3d_131: Благодаря Ви ,страхотни сте.

Р.S Кабала,само да ти кажа,че излезе права за предния хорар:)

Линк към коментар
Share on other sites

Благодаря на всички за отделеното време :3d_050: На теб Кабала благодаря за положения труд и за това,че отново бе насреща и ми помогна :3d_064: съжелявам,че въпроса/въпросите/ми бяха неясно зададени,знам,че е объркващо,но самата аз съм объркана,много е лошо като не знаеш какво искаш и това си пролича във въпроса ми. :3d_131: Благодаря Ви ,страхотни сте.

Р.S Кабала,само да ти кажа,че излезе права за предния хорар :)

Eden, въпросът спешен ли е, искаш да заминаваш следващите седмици или по-нататък? Май си получила отговора, който търсиш.

Значииии,много се нервя от подобен въпрос:"Дали...и ако да с ....ще бъде? " EDEN84,не визирам пряко теб, много често попадам на това. Не може ли да е : "Ще замина ли в чужбина еди кога си и ще дойде ли с мен еди кой си" или нещо подобно...Въпросите са два,наистина,защото можеш да заминеш и без него-)))). Що се касае до ретро Меркурия. Атлантида,душко,ами ако въпросът не търпи отлагане? Защото преди няколко дни имах такъв и то много сериозен,трябва все пак да игнорирам този ретро меркурий.

Не се нерви на въпросите на Едем, задава ги на ретро Меркурий все пак. ;) То е ясно, щом въпросът не търпи отлагане, няма да отлагаме хорара :D .

Моята теория е, че ретро Мерка обърква посоките на мислите, но нали не действа по този начин винаги и на всеки.

Мисля, че нерадикалността се допуска поради голямата вероятност от погрешки в мисловния процес на мислещия :D питащ. А след това грешки и евентуално на тълкуващия погрешния хорар и ... манджа с грозде.

Ти щом така добре отработваш ретро-меркурианските енергии, дерзай си смело с хорарите. Но все пак си имай едно на ум за Мерка. Според мен ако въпросът е за нещо, което е било започнато/планувано някога преди е оправдан напълно

хорара и сега.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

ЕДЕН,имаш ли конкретна дата за заминаване или просто питаш?Аз като разгледах хорара мисля,че ще заминеш,но ще има отлагане/забавяне поради болест или неуредици в работата или с документи.

Линк към коментар
Share on other sites

Не нямам конкретна дата,но ориентировачно една от датите е април-май месец 2010 год.,а другото предложение е да ходя по-рано и да си търся работа/нелегално/-може би от там ти излизат тези неуредици с документи.Ще уточня малко приятеля ми иска догодина да заминем заедо,но на този етап аз предпочитам да замина сама. Дано не съм ви заблудила по някакъв начин-простете,но имайте предвид ,че съм близнаци с АС дева и тоя Мерк си казва думата :unsure:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 months later...

Здравейте,

Аз искам да попитам какво ще кажете за момче, зодия телец, XX.XX.XXXX.г. роден, в 11.30 часа, в град в Северна централна България. Интересувам се от това дали ще си вземе изпитите втория семестър и тези, които са му останали за ликвидация. Дали ще продължи във втори курс.

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Въпросът ви не е зададен правилно. Първо, това е от областта на хорарната астрология,но за целта,вие трябва да дадете повече информация. КОе е, аджеба, туй момче...брат,син,гадже и т.н. Можете да попитате с инициал, дали П.,М.,С ще си вземе изпитите. Датата и часът на раждане -добре, обаче някакъв си град не знам къде си....градът е изключително важен. Във Вашия случай той не е необходим.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Въпросът ви не е зададен правилно. Първо, това е от областта на хорарната астрология,но за целта,вие трябва да дадете повече информация. КОе е, аджеба, туй момче...брат,син,гадже и т.н. Можете да попитате с инициал, дали П.,М.,С ще си вземе изпитите....

Да отбележа, че е съществена горната забележка на Кабала. Питащият се олицетворява от първия дом на хорара, а второто лице, за което всъщност питащият се интересува съответно от 5 дом, ако е син, от 3-ти ако е брат или съсед, от 7-ми ако е съпруг, съдружник или е назован по име /с инициали, от 12-дом ако е тайна връзка, от 10 дом ако е шеф, родител, свекърва и т.н. и т. н.Точността на хорара зависи от правилното определяне дома, "отговорен" за главното действащо лице.От добре зададеният въпрос също, т.е да отразява това, което НАИСТИНА вълнува питащия (това се разбира) и да приема отговори ДА или НЕ.:hypocrite:

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Ето един текст от Бен Езра, относно страховете и как да ги тълкуваме в хорарната карта.

Осми дом представлява страховете, ето защо, когато някой те пита за нещо, от което се страхува, желае да узнае, дали то ще се случи или не, разгледай управителя на Асцендента и Луната: ако те съставят аспект с Асцендента и не образуват аспект с нито една от лошите планети – разсъди, че бедата, от която се опасява питащия няма да се случи. Ако откриеш и двете планети в шести или осми дом, това означава огромен страх, който питащия изпитва. Ако видиш, че една от лошите планети сключва аспект с тези планети и с асцендента, заключи че питащия го очакват беди много по-сериозни, отколкото той е предполагал. Ако една от лошите планети е управител на осми дом, човека ще загине в резултат на това нещастие. Ако планетата се явява управител на втори дом, значи питащият ще преживее голямо нещастие, но след това ще излезе невредим от тази беда. Разгледай знака, намиращ се на Асцендента, ако тое е кардинален, значи питащият скоро ще избегне бедата, ако е фиксиран – злото ще продължи дълго. Ако знака е подвижен, питащия ще съумее да избегне злото, но веднага след това ще се срещне с друго. Когато планетата, съставяща аспект с Асцендента е управител на седми дом, то Питащия ще се окаже в заточение. Ако тази планета е управител на шести дом, при което знака е човешки, заключи че Питащия ще попадне в плен.
Линк към коментар
Share on other sites

Пак от същия автор

Въпроси за това, как ще завърши нещо.

Четвърти дом представлява края на всички неща, ето защо, когато се пита – как ще завърши нещо, което предстои да започне, трябва да се разгледа този дом. Ако той се намира в един от десните знаци – предстои успешен финал, същото може да се каже, ако в четвърти дом се открие благоприятна планета. Същите изводи могат да се направят и ако Луната се намира в своя домицил или в съединение с добра планета, или образува с такава аспект – тригон или секстил.

Освен това, трябва да се разгледа управителя на мястото, в което се намира Луната, ако той е директен или е разположен там, където има достойнства, или се намира в един от ъглите, при което управителят на четвърти дом също се намира на удачно място – в десен знак, не е изгорен или ретрограден, то тогава всичко ще завърши благоприятно.

Ако куспидата на четвърти дом, попада в изкривен знак и Луната се намира в подобен знак, или сключва съвпад с лоша планета в четвърти дом, или управителят на този дом е изгорен или ретрограден, разположен е на лошо място, то краят ще бъде лош.

Линк към коментар
Share on other sites

Преведох и цитирах тези "изречения", защото ми се сториха интересни, за занимаващите се с хорарна астрология и за тези, които сега се запознават с нея. Цитираното може да помогне да се създаде представа за това как се чувства или ситуацията, в която се намира сигнификатора на въпроса.

Откъс от "Общи разсъждения, приложени към наталната и хорарната карта." на Бен Езра.

79. Планета, разположена в дома на своята екзалтация, е като човек, който отдава почит.

80. Планета в своята терма прилича на човек, който е на „мястото си“.

81. Планета в своя триплицитет, прилича на човек заобиколен от роднини.

82. Планета в своето лице, прилича на човек, които е добре сложен и добре облечен.

83. Планета в своя апогей прилича на кон, прескачащ препятствие.

84. Планета, намираща се в Подобие ( мъжка планета в мъжки знак ), прилича на човек, който се обграден от почести, които е заслужил.

85. Планета, която се намира на място, противоположни на своето Подобие, прилича на човек, който незаслужено се е оказал на даденото място.

86. Планета, която се намира в Заточение, прилича на човек, който се сърди сам на себе си.

87. Планета, която се намира на място, където няма достойнства, прилича на човек, който е далеч от родината.

88. Планета, която се намира в своя Перигей, прилича на човек, който е загубил влиянието си.

89. Планета, намираща се под лъчите на Слънцето, прилича на човек, който е заточен.

90. Изгорена планета прилича на болен, който иска да умре.

91. Планета в първа позиция ( когато е стационарна преди да стане ретроградна ), прилича на човек, очакващ нещастие.

92. Ретроградната планета прилича на човек, който открито се бунтува.

93. Планета на втора позиция ( стационарна, преди да стане директна ), прилича на човек, който очаква нещо добро.

94. Бавно движеща се планета, прилича на човек, който е изморен и не може да ходи. Планета, която се движи бързо, прилича на бягащ юноша.

96. Планета, която се намира пред Слънцето ( източна ), прилича на човек, който иска да наложи волята си.

97. Планета, която се намира зад Слънцето ( Западна ), прилича на опечален човек.

98. Планета, която се намира заедно със Слънцето, прилича на човек, който седи заедно с крал.

99. Планета, която сключва аспект с друга планета, прилича на човек, който иска да се изпълни неговата воля.

100. Планета, която се отделя от друга планета, прилича на човек, който съжалява за нещо.

101. Планета, която се намира близо до ъгъл, е като човек, който е на мястото си.

102. Планета, която е разположена в следващ дом, прилича на човек, който чака.

103. Планета в кадетен дом, прилича на човек, който се отделя от родното си място.

104. Когато две планети са в съединение, те приличат на двама души вървящи в една посока.

105. Две планети, свързани с аспект секстил, са като двама души, които искат да се сприятелят.

106. Две планети, свързани с аспект тригон, са като двама души с еднакъв характер.

107. Две планети, свързани с аспект квадратура, са като двама души, които искат да властват един над друг.

108. Две планети в опозиция, са като двама души, които яростно се отбраняват.

109. Планета, намираща се на Асцендента, е като новородено.

110. Планета, намираща се във втори дом, прилича на човек, който се намира в дома на своя Покровител.

111. Планета в трети дом, прилича на човек, навестяващ брат.

112. Планета в четвърти дом, прилича на човек, който се намира в дома на предците си, или в имение, получено по наследство.

113. Планета в пети дом, прилича на човек с товар, или веселяк.

114. Планета в шести дом, прилича на човек, който се спасява с бягство.

115. Планета в седми дом, прилича на човек, който се приготвя за бягство.

116. Планета в осми дом, прилича на човек, обхванат от паника.

117. Планета в девети дом прилича на човек, който скита по света, или на човек, който е загубил влиянието си.

118. Планета в десети дом прилича на човек, който заема високо положение.

119. Планета в единадесети дом прилича на човек, намиращ се в дома на приятелите си.

120. Планета в дванадесети дом прилича на човек, който е попаднал в заточение.

Дано да е било интересни :)

Линк към коментар
Share on other sites

  • 7 months later...

Чудесно, прекрасна тема,има един въпрос който ме вълнува вече 5 години т.е. от както живея в Холандия,защото не ни дават право на работа.Но няма да задълбавам в политика.

Ротердам-21:35 часът.Ще успея ли да намеря работа в златарско ателие? Не разбрах да ли са ви нужни моите данни,о за всеки случай ще ги запиша-23.01.1969.

Предварително благодаря за отделенето ви време! :3d_041:

Светлина и Любов !

Линк към коментар
Share on other sites

Да :)

Ще помогнат познати/съседи/приятели. Може да има малко объркване/оплитане на нещата и/или забавяне, но ще стане.

Линк към коментар
Share on other sites

Имам един въпрос ще бъда много благодарна ако някой ми отговори Обмисляме едно преместване на местоживеене Много сме притеснени има много неизвестни Та въпросът ми е Ще се преместим ли и това за добро ли е - Пловдив 23: 13 ч

Предварително благодаря

Линк към коментар
Share on other sites

Също да :)

И наистина ще има много неизвестни, неочаквани неща, също разни обърквания, неразбории, забавяния, но като цяло ще се получи. Между другото това хем е по ваше желание, хем сте подтикнати от обществото/общественото мнение и по-точно от новите нагласи и тенденции в обществото (така ли е?).

Линк към коментар
Share on other sites

Гост
Тази тема е затворена за писане.

×
×
  • Добави...