Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Изпукване на врат


Recommended Posts

Здравейте,

имам проблем с моя врат - през няколко минути изпитвам силна нужда да го изпукам (по-рязко извъртане на главата на ляво или на дясно, без принудителна сила на ръцете). Издава един звук като пукане на пръстите ... и ме облекчава за няколко минути (5-15).. и после пак. Учестявам изпукването на врата, ако съм спал на криво (лоша възглавница или прекалено меко легло). Пробвах самолечение - с воля да спра изпукването, но несъзнателно след 3-тия ден си го изпуквам, а пък след 5-6тия ден просто "изперквам" от схващане във врата в следствие на не-изпукването и пак почвам малко по-малко да го изпуквам.. а и друго също се появява - просто при някое завъртане той сам изпуква, даже без да правя някакви действия да го карам да изпуква. И разбира се - след като изпука схващането което усещам отминава за кратко време.

Проблема обаче не е само в схващането. Доста често ме боли и главата в следствие на врата.. като се размачкам малко и ми минава. Ходих да ме проверят за шипове на прешлените - "хвърлиха" едно око (доста повърхностно) и казаха, че нямам.

Като ходих в поклиниката ме прегледа невро-хирург (или нещо подобно) и каза, че ми е много тежка главата и някакви мускули на врата според него не били достатъчно силни (мен ми звучи малко смешно тази теза) и за това ми се изморявал врата и изпитвал такава нужда.. каза да почивам няколко дена и щяло да ми мине.. но мен този проблем ми е от години.. и явно клиниката в моя район, където ходя няма да може да ми помогне. Питането ми е дали някой тук е срещал такъв проблем и дали знае някой доктор/клиника, която може да ми помогне с лекуването на този проблем?

Поздрави,

Калчо

Линк към коментар
Share on other sites

Главоболието наистина може да е свързано с натоварване на вратните мускули. Тезата, че имаш слаб мускул не е лишена от логика. Това е възможна причина, която води до натрупване на свръхнапрежение и излишна енергия в областта. В следствие на това изтръпването и главоболието. Възможно е като следствие да се е създал и психологически навик за извършване на въпросното действие, но това действие само по себе си е средство за разреждане на натрупалата се енергия. Можеш да си правиш самомасаж в областта на врата от време на време - с една ръка, като захванеш с палеца от едната страна и показалеца и средния пръст от другата и натискаш с върховете на пръстите едновременно областите отзад от двете страни на гръбначния стълб. Може и с две ръце, пак с върховете на пръстите.

За усилване на мускулите мога да ти препоръчам едно упражнение от у-шу. Заставаш прав с ръце изпънати плътно до тялото и длани обърнати навън. Започваш бавно да движиш главата си вляво, колкото се може повече, без да я напрягаш, като едновременно с това се повдигаш на пръсти. После се връщаш отново бавно в изходна позиция и повтаряш упражнението в обратна посока. И така 7-8 пъти. Най добре е да извършваш упражнението веднъж дневно - сутрин. Пак повтарям упражнението не трябва да се изпълнява рязко, а бавно и без прекалено напрежение. Целта е главата да се извие колкото се може повече, но без да се стига до крайности. Упражнението усилва всички мускули в областта на врата и раменете и отпуска съответстващите им сухожилия.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 3 months later...

Аз също си го пукам понякога, но не ми става по добре.....не че по принцип имам проблем, но ей така......

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Изпукването е полезно, но е добре да се прави от специалист (кинезитерапевт, китайски масаж, сайонджи масаж).

Ако се прави често, то връзките може трайно да се преразтегнат и проблемът ще се задълбочава.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Това е дискова херния и трябва да се направи ЯДРЕНО-МАГНИТЕН РЕЗОНАНСНО ИЗСЛЕДВАНЕ НА ШИЙНИТЕ ПРЕШЛЕНИ (ЯМР). Струва 250 лв, поне преди 2 години, а е възможно по направление, макар, че така ги правят нещата, че да си платиш. Аз по същия начин си изпуквах врата и си мислех, че са шипове, докато не направих ЯМР.

В един форум на същата тема някой спомена, че в чужбина решават успешно този проблем, но не казаха в коя държава и името на начина ( мисля, че някакъв вид безкръвна операция), също и колко струва, ако е възможно. Ако някой, може да ми отговори на въпроса, нека го направи по електронната ми поща, като не забрави да напище заглавие на писмото, за да не го изтрия като спам. goodluck2002bg@yahoo.com . Blagodarq predwaritelno.

P.S. Има 2 вида озонова терапия я упойка дълбоко в диска се вкарва озона и друг вид, повърхностно се манипулира в комбинация с лазерна терапия. Всеки си хвали неговия метод и отрича другия. не мога да разбера кой е най-сполучливия метод, който би ми помогнал. Моят проблем е все още в начална фаза и не е за операция. нямам болки, нито схващания, само изпуквам врата, н това ми създава комплекси за малоценност и някой хора мислят, че съм за психто, дори и близките ми мислеха така, че е тик, докато не направих ЯМР.

Линк към коментар
Share on other sites

Това е дискова херния и трябва да се направи ЯДРЕНО-МАГНИТЕН РЕЗОНАНСНО ИЗСЛЕДВАНЕ НА ШИЙНИТЕ ПРЕШЛЕНИ (ЯМР). Струва 250 лв, поне преди 2 години, а е възможно по направление, макар, че така ги правят нещата, че да си платиш. Аз по същия начин си изпуквах врата и си мислех, че са шипове, докато не направих ЯМР.

В един форум на същата тема някой спомена, че в чужбина решават успешно този проблем, но не казаха в коя държава и името на начина ( мисля, че някакъв вид безкръвна операция), също и колко струва, ако е възможно. Ако някой, може да ми отговори на въпроса, нека го направи по електронната ми поща, като не забрави да напище заглавие на писмото, за да не го изтрия като спам. goodluck2002bg@yahoo.com . Blagodarq predwaritelno.

P.S. Има 2 вида озонова терапия я упойка дълбоко в диска се вкарва озона и друг вид, повърхностно се манипулира в комбинация с лазерна терапия. Всеки си хвали неговия метод и отрича другия. не мога да разбера кой е най-сполучливия метод, който би ми помогнал. Моят проблем е все още в начална фаза и не е за операция. нямам болки, нито схващания, само изпуквам врата, н това ми създава комплекси за малоценност и някой хора мислят, че съм за психто, дори и близките ми мислеха така, че е тик, докато не направих ЯМР.

Когато държа в ръката си клетъчен телефон, в повечето случаи усещам схващане в киткената става, в ставите на пръстите. Рядко, но се случва, вместо ръката ми да блокира, да блокира телефона, след което да му трябва "рестарт".

Има ли опасност, според вас, да имам проблеми със ставите, или по-скоро нещата опират до енергиен баланс?

Дисковата херния се лекува и извъноперативно. Не е лесно за обикновения човек, но не е невъзможно Въпрос на възбуждане секретирането на определен вид хормони, които да подпомогнат възтановяването на съединителната тъкан и намаляването на секретирането на други видове хормони, които поради своя излишък привеждат организма в патологията..

Въобще тялото, ако съзнанието бъде успокоено, се лекува само.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...