Донка Posted September 6, 2008 Report Share Posted September 6, 2008 (edited) В началото на септември (първата събота и неделя) в Димитровград се провежда традиционен събор на братски групи. Съборът се провежда от времето на Учителя, но е бил забранен през годините от 1957 до 1990. Тази вечер събралите се от различни краища на България братя и сестри се радваха на изпълненията на известния български тенор и изпълнител на песни от Учителя - Симеон Симеонов и на братя и сестри от страната. Утре съборът продължава с Паневритмия - парка Пеньо Пенев - 6:30ч., наряд, беседа, братска среща и обяд. За допълнителна информация - donkag@abv.bg Edited September 7, 2008 by Донка Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Донка Posted September 7, 2008 Author Report Share Posted September 7, 2008 Посрещнахме слънцето с наряд и Паневритмия. На снимката виждате изпълнение на брат Панчо - домакинът на събора (цигулка) и Тодор Иванов -(кавал) - студент и изпълнител на автентичен Родопски фолклор. Имахме и щастието да пеем песни от Учителя заедно със Симеон Симеонов. Quote Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.