Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Уран и Сатурн 2008/2009


Recommended Posts

Усещате ли "вибрацийката" във въздуха? Едно такова... не може човек даже с думи да го опише. Човърка си отвътре и "пече" вече промените, макар и в нищо конкретно да не се изразява?

Редактирано от azbuki
Линк към коментар
Share on other sites

Да определено.

Беше ми много тежък ден 3.11.

Депресивен ден,без събития,но тежък.Нищо не ми се правеше,чувствах се зле.

Днес съм по-добре.

Но дали вчерашният ден е бил лош заради опозицията уран-сатурн?Точна ли е била?

На мен ми се пада 2-8ми дом:( Много близо до 3-9ти.

Редактирано от mamma_mia
Линк към коментар
Share on other sites

Не, може и този транзит да е, но да го преработваш по този начин. Нямам много време да пиша подробно, но всъщност си зависи от подготвеността на човека това как ще приеме вибрацията на един транзит. При мен действа освобждаващо, макар и да се чувства като леко изнервящо. Знам, че в това е потенциалът на промяната. И знам, че ще е голяма промяна. Но на мен урановата енергия ми действа добре. Със Сатурн също се понасям. Това са ми двамата господари на асцендента.

Линк към коментар
Share on other sites

Не, може и този транзит да е, но да го преработваш по този начин. Нямам много време да пиша подробно, но всъщност си зависи от подготвеността на човека това как ще приеме вибрацията на един транзит. При мен действа освобждаващо, макар и да се чувства като леко изнервящо. Знам, че в това е потенциалът на промяната. И знам, че ще е голяма промяна. Но на мен урановата енергия ми действа добре. Със Сатурн също се понасям. Това са ми двамата господари на асцендента.

Ами на мен като са ми господари на 7ми?

Уран в 3ти ,а сатурн в 11ти.

Уран ми транзитира на куспидата между 8 и 9дом(ха напред,после ретроградно), а сатурн го дели 1 градус от 3тия ми дом,в който се помещават плутон и уран.... :huh:

Редактирано от mamma_mia
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Сатурн и Уран от доста време циркулират един срещу друг от Дева и Риби, като след всеки "челен сблъсък" ту единият, ту другият дават заден ход и хайде пак... Та утре е поредната математически точна опозиция :3d_077::3d_104: . Следват подобни удари на 15.09.2009 и на 27.04.2010, все Дева - Риби. Бях писала на друго място нещо въвъ връзка с тази опозиция, ще го потърся и ще го пейстна и тук.

Линк към коментар
Share on other sites

По време на точната опозицията Сатурн-Уран утре, седем от останалите 8 планети са замесени в конфликта, защото 6 от тях са в Козирог и Водолей, а Луната, на върха на тау-квадратура натиска спусъка и отключва едно доста голямо напрежение... За България акцента би трябвало да е по оста 3ти - 9ти дом.

Ето и част от мои предишни астрологично/философски ;) мисли, имащи връзка с тези планетни констелации:

Понякога Сатурн гради високи и дебели стени.Самотни и мрачни,за по-сигурно с малки прозорчета с решетки...Уран е този, който може да го спре, да събори излишните стени да постави големи, светли прозорци, широки врати. Защото духът човешки трябва да лети...Еми нещо поетично нептунясах и не мога да се удържа...

Една от причините за абсолютния според мен феномен- в България не просто не се спазват законите, повечето хора дори не си дават сметка, че постоянно ги нарушават е, че не са научени да ценят и уважават законодателството по принцип. Не съм юрист, но доста съм мислила по въпроса и според мен нещата в Германия(т.к. стана дума) са доста балансирани, добре са преценени наказанията спрямо нарушенията, обмислени от всички страни и базирани на хуманността. Защото ние всички сме просто човеци и всеки греши. Бих била наистина щастлива, ако скоро и в България се усети тази сигурност и справедливост, съразмерност между грешка-наказание-прошка. До скоро мисля, че дори и за кокошкарски кражби и неразумно и необмислено поведение доведени до отчаяние от тежък живот и бедност хора или "млади и зелени диванета", ако мога да си позволя израза, са натиквани зад решетките и когато излязат са с осакатена и съсипана съдба, съвсем закономерно много често попадат пак там. Дано тази практика остане в миналото, защото си мисля, че поне на половината от осъдените дребни риби мястото не е в затвора , но за това пък едрите риби /хищните акули - поетична метафора ;)/ си се разхождат на свобода.

Та мисълта ми е за наказанията. Нека се спазват, нека са строги и справедливи, обаче не жестоки. Така също няма да "се оправим". ....

Когато човек има власт от това как я ползва, как отсъжда си проличава какъв е. ...

Както вече други отбелязаха, @(никът е от друг форум) го поддържаше жив, беше като част от него. Вероятно и той е бил част от нейния живот.Допускам, че се е поувлякла в тия тежки ретроградни времена, още повече май беше Близнаци. Бан за винаги ми звучи плутоново, т.е. жестоко-отмъстително. Надявам се великодушния и оптимистичен Юпитер да вземе превес.

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Аз,какво да кажа,като Уран ми се моткаше върху слънцето...Сега се е пляснал върху меркурия ми и ми е задействал тау-квадрата. Честно,не съм го усетила тежко,въпреки,че сатурн ми опозира и слънцето.По-скоро ме направиха по-отговорна към здравето си и взех да се задълбавам в неща,за които не съм си помисляла преди-))).Уран ми управлява 8 дом :angry:

Линк към коментар
Share on other sites

хехехе,Ради,то взе да ме пляска...Така съм се задълбала в Древните учения,че съм се заринала с книги и пиша,пишаааааа.....Мога стана русо и извисено,знаеш ли,пък-))))

Линк към коментар
Share on other sites

.....Мога стана русо и извисено,знаеш ли,пък-))))

:thumbsup2: Може и , съвсем по Урановски, да се получи една "неочаквано добра комбинация"- силно извисена и много интелигентна блондинка. :harhar:

Тъй, тъй, при Уран няма невъзможни неща. Така че дерзай и успех! :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Този Уран,много добре ми действа на Слънцето и на Меркурия,да ви кажа. Дори,когато направи точна опозиция с Луната,първо се панирах ( все пак той управлява 8,а луната 1),но после го отработих по "странен" начин и едва после си дадох сметка за това-)))). Сега ме е ударила вълната да изучавам картите на Ленорман.Имам ги от ученичка,подарени от майка ми и едва сега взех да им обръщам внимание.Ей,го,пустият му Уран-))).

Атлантида,душко,'ко искаш,мога ти Фърля едни карти-)))). Много наподобяват таро-)))

Линк към коментар
Share on other sites

Този Уран,много добре ми действа на Слънцето и на Меркурия,да ви кажа. Дори,когато направи точна опозиция с Луната,първо се панирах ( все пак той управлява 8,а луната 1),но после го отработих по "странен" начин и едва после си дадох сметка за това-)))). Сега ме е ударила вълната да изучавам картите на Ленорман.Имам ги от ученичка,подарени от майка ми и едва сега взех да им обръщам внимание.Ей,го,пустият му Уран-))).

Атлантида,душко,'ко искаш,мога ти Фърля едни карти-)))). Много наподобяват таро-)))

Разкажи повече за тези карти, интригуващо звучи, ако искаш пускай тема. Предложението ти към мен- много неочаквано и мило, приема се. ;) Темата за Уран си се развива съвсем по урановски, имам предвид

ала "разкази с неочакван край" :D .

И аз имам подобни наблюдения като Кабала за някои транзити на Уран, визирам съвпади и опозиции. Преминавам през тях по наистина странен начин и го осъзнава в последствие обикновено с удивление.

Кабала, по въпроса с картите при теб, сякаш има пръст и ретро Венерка М?

Редактирано от Атлантида
Линк към коментар
Share on other sites

Ам,не знам,да ти кажа дали е от Венерата,но тя в натала си е във Водолей,така,чееееееее....при мен всичко е навързанко-)))) :3d_070: Картите не съм ги навързала още. До колкото знам,Ленорман е гледала с обикновени карти,които имат същото значение,като моите с определени картинки-))))...Оооо,Атлантида,душко,ама ти не знаеш на 'кви предложения съм способна-))).Нали така ще се науча,като хвърлям карти-)))).Направо се побърках с видовете разклади-)))). Има и друго ,да ти кажа.В солара за тази година Слънце и Уран са в съвпад в 6,въпреки,че бих приела 7,защото са на куспид на Дсц,нумерологично,годината ми е 7,а нептун е в точен съвпад със северен възел в 8-ем,как няма да чета кабалистична литература и да Фърлям карти ми кажи-)))).

Линк към коментар
Share on other sites

Naposleduk izob6to ne mi vurvi,bez da ima logi4na pri4ina

Напоследък изобщо не ми върви, без да има логична причина.

Мод. бележка: Моля, пишете на кирилица!

Редактирано от Olq3
Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 months later...

Сатурн и Уран от доста време циркулират един срещу друг от Дева и Риби, като след всеки "челен сблъсък" ту единият, ту другият дават заден ход и хайде пак... Та утре е поредната математически точна опозиция :3d_077::3d_104: . Следват подобни удари на 15.09.2009 и на 27.04.2010, все Дева - Риби. Бях писала на друго място нещо въвъ връзка с тази опозиция, ще го потърся и ще го пейстна и тук.

Само да отбележа за протокола, че днес "е деня" :huh: .

п.п.събития се очакват по съответните отключващи аспекти.

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави...