Jump to content
Порталът към съзнателен живот

Сезоните


Благост

Recommended Posts

:v: В понеделник на 3 октомври има слънчево затъмнение във Везни, слънчевите затъмнения са винаги при новолуние,

а лунните - по пълнолуние.

Силни моменти с дългосрочни влияния!

:thumbsup2: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Даааа, замислила съм нещо за понеделник :)

На мен ми е винаги много тъжно, когато идва есента, макар че тогава съм се родила /или може би точно затова/.

Ще ви споделя обаче едно стихотворение, писано е от друг, дошъл в този живот също през септември.

ЕСЕН

Обичам те, моя добра Есен,

С разпуснати златни коси,

С дъжд от листа разноцветни,

С лице зад воал от мъгли.

Обичам те с топлия блясък

В твойте кафяви очи,

С алеите тихи, покрити с листа,

В които приспиваш моите дни.

Обичам те, моя добра Есен,

Защото от теб съм роден.

Сега си иди, но след другото лято

Отново върни се при мен.

СЕПТЕМВРИ 1993 Г.

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравейте, приятели! Милкана, благодаря и да попитам , случи ли се замисленото в понеделник?

Всъщност имате ли някакви лични наблюдения, впечатления и преживявания , свързани със сезоните , енергиите , ритмите. :thumbsup2:

Кой е най най най....любимият ви есенен плод и имате ли представа кой е плодът с най - много кондензирана слънчева енергия ? :smarty:

:feel happy: Любов+Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Не се случи. Отново не набрах смелост :( , така е, защото се опасявам от провал. Все търся сгодния момент.

А иначе за опитности със сезоните....имам страхотна физическа непоносимост към зимата, нещо като вид алергия, така е от 16 г. насам. Но най-интересното е, че през зимните месеци, прекарани в Чехия, изобщо не се появиха оплаквания.

Затова пък обожавам лятото и пловдивските жеги. И възможността да избягам от тях в Родопите или на морето.

Любимият ми художник е Алфонс Муха, чех, рисувал в стила арт ново. В музея в Прага видях "на живо" неговите 4 сезона. Искам да ви ги покажа, но не знам как да ги вмъкна тук, не става. Затова отворете този линк напр.

http://www.ak190x.de/Information/Kuenstler/mucha2.htm

Линк към коментар
Share on other sites

  • 5 weeks later...

:v: Здравейте, приятели !

Всъщност доколкото знам, плодът с най - много кондензирана слънчева енергия е ДЮЛЯТА !

:feel happy: Любов +Светлина+Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Сега разбрах защо обичам дюли ! :)

Знам значи интуитивно какво е доброто :smarty: повечето ми познати не ги предпочитат изобщо :huh:

:feel happy: Любов +Светлина +Мир+Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

А защо не гроздето ? Откакто се разлисти, то събира цяла пролет и лято енергията на слънцето, кондензира я в кехлибарени зрънца или в тежки винени гроздове, превръща се във вино и сгрява през зимата...

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Здравейте, приятели!

А защо не гроздето ? Откакто се разлисти, то събира цяла пролет и лято енергията на слънцето, кондензира я в кехлибарени зрънца или в тежки винени гроздове, превръща се във вино и сгрява през зимата...

Защото не е гроздето ! :v: Гроздето е малко след дюлята! :smarty:

Помисли преди да питаш....и сама ще си отговориш....колко трае/живее .... гроздето и защо ? и колко време се съхранява....дюлята :) живичка и жълтичка и свежичка :thumbsup: ....гроздето узрява и кратко се съхранява , еее става на стафидки, които са много полезни и разни други неща...дааа, аз например много обичам шира!

:v: Телемах , дюлите и на мен са ми основния любим зимен плод , а това че другите не ги обичат си е техен избор!

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 4 weeks later...

:v: Зимното слънцестоене започна…от 2 – 3 декември - Слънцето „стои” /залязва по едно и също време за определен брой дни ….дали си почива или нещо друго иска да ни подскаже Слънчицето наше…има ли някакви идеи :)

:v: Любов + Светлина + Мир + Радост :v:

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Така си е, много съм на това мнение и аз! след дрямката - очите гледат по будно. почивка - осъзнаване.

:v: Любов + Светлина + Мир+Радост

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...

:) Здравейте!

На 21 декември в 20:34 е Зимното Слънцестоене.Начало на астрономическата зима и на още други неща.

Зимното слънцестоене е свързано с чувствения живот на човечеството. Когато е добре разбрано, то задълбочава чувствата на всеки от нас и те преливат в астралните енергии. Това е време, което може да донесе много спокойствие на душата. Време в Христовите тайнства, когато влияещите на човечеството енергии са най- подходящи за пробуждане на Божественото женско начало.

Седемте женски тайнства на окултното християнство са свързани със зимния сезон.

Този сезон често се свързва със съвременното християнство, но значението на това време от годината е било чествано още през древността по много начини по света.

Слънцестоенето е време,когато Слънцето се обръща към север. В северното полукълбо то отбелязва най-късия ден в годината-след което през всеки следващ зимен ден Слънцето грее все по-дълго.

В Египет и Азия зимното слънцестоене е било време на честване на празник, свързан с победата на Слънцето над мрака – време, когато Светлината възтържествува над мрака на Земята.

Това е Светлината на скритите вътрешни възможности – Божественото женско начало. Хануках, еврейският празник на Светлините, и Коледа, християнското честване на Христовото Рождество, са два съвременни празника, отразяващи древните чествания на това време. Много хора все още се наслаждават на паленето на бъдника по това време на годината.

Това е древният ритуал на прераждането на Божественото в пламъците на Богинята Майка.Целият живот е докосван от енергиите, протичащи по това време на годината вътре в Земята и върху нея. Астралното/етерното ниво е изравнено с физическото и това улеснява връзката и помощта на ангелската йерархия за човечеството. Вътрешното сърце, пречистено и подготвено през периода на есенния сезон , сега може да даде живот на нова изява на енергии, които ще покълнат и ще се разгърнат през остатъка от годината. Христовите енергии увеличават това динамично енергийно влияние и ускоряват на атомно ниво процесите в цялото човечество. Малко са онези, които остават недокоснати от енергиите през този период на годината. Всеки има способности и възможност да постигне съзвучие с тази енергия,така че да даде живот на вътрешните женски потенциали и енергии.

Зимното слънцестоене поставя началото на време, когато Вътрешната светлина се разпалва въпреки външния мрак.

То е време за раждането и пробуждането на висшия Аз.

Ако се чества правилно, Христовият импулс се ражда отново в човека, като добавя светлина и засилва любовта в човечеството.

Съществата, които ни съчувстват, слизат на Земята винаги по това време на годината, за да служат като водачи на хората. Високо развитата душа на онзи, когото наричаме Иисус, е такова същество – същество. Което има дори по-висша цел. Христовата звезда се е появила над Земята малко преди раждането на Иисус, тъй като той е трябвало да бъде носителят на Христовата земна инкарнация.

Това е най-подходящото време от годината за запознаване с древното значение на “Празникът на Вътрешната Светлина”. То е време на посвещение и на отричане от погрешното.

Време, подходящо за изоставяне на външната активност – отразено в светите истории за раждането на Иисус. Това е най-подходящото време да обърнем поглед навътре и да потърсим хармония с мистичните ритми, задвижени от зимното слънцестоене.

За съжаление, обществото си е създало навика да взема участие в непрекъснати събирания и външно честване. Това силно противоречи на енергията и на ритмите на този сезон.

1.Влияещите върху човечеството енергии стимулират дълбокото вглъбяване в себе си и медитативните състояния на осъзнаване. Времето трябва да бъде посветено на това.

2.Енергиите, докосващи всички по това време на годината, благоприятстват пробуждането на семената на вътрешния ни потенциал, които най – много желаем да разгърнем.

3.Това е време за размисъл върху единството на небесата и Земята, свързващи се в тъмнината, за да създадат нов живот.

4.Това е време, даващо възможност на всекиго да запали светлината, която свети вечно в мрака. През това време цялата ангелска йерархия е близо до Земята и влива духовната си сила в нея.

Под ръководството на Архангел Гавраил – архангелът на нежността, милосърдието и любовта – тази сила води до разширяване на съзнанието на онези, които се учат да бъдат съзвучни с нея, отвъд границите на физическия свят.

Съществува и е много реална възможността за развитието на любовта като сила в живота ни.

Всички души, които ще се инкарнират през предстоящата година, по това време са привлечени близо до Земята, за да споделят ангелската и Христовата благословия. Те се приближават до бъдещите си майки, и тези майки които постигнат съзвучие с този сезон, могат да доловят присъствието им. По това време целият свят е обгърнат от Любов и онези, които се отворят за тези докосвания и ритми, могат да доловят Зовът на Великата Звезда.За ученика на Христовите тайнства тези енергии ще отворят вратите и достъпа до ангелската йерархия.

Това е време за просветление и за започване на процеса на възпламеняване на Звездното тяло на Душата.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Знаеш ли Благост досега неможех да си обясна защо зимата ми е толкова любим сезон [дори не бих живяла някъде където няма зима] догато непрочетох последната ти побликация.А знаеш ли колко много хора съм питала кой е любимият им сезон и досега няма който да ми е одговорил зимата . БЛАГОДАРЯ ТИ БЛАГОСТ :feel happy::feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

На майка ми това е любимият сезон! А аз никога не съм го понасяла особено...Но след като прочетох написаното от Благост...май започвам да се отварям към Зимата, да я приемам и да я заобичвам...Точно от това имах нужда...И мисля, че подобен род осъзнаване ще ми донесе изключително важни и приятни събития ! То е като да се помиря с жената в себе си, с вътрешната жена... С онази, външната, нямам проблем, жена съм от всякъде :D

Линк към коментар
Share on other sites

:) Вариант за МЕДИТАЦИЯ - ЗИМНО СЛЪНЦЕСТОЕНЕ

Приготовления: Уверете се, че няма да бъдете обезпокоявани. Използвайте свещ с подходящ за този сезон цвят. Обикновено това е червеният или зеленият, но черният и белият също са силни цветове за честванията на зимното слънцестоене. Осигурете си и една роза (за предпочитане бяла, макар че червената роза е външен символ на вътрешната бяла роза), която да сложите в скута си по време на медитацията.Ако е възможно, снабдете се с коледна лилия. Бихте могли да я размените с розата.

МЕДИТАЦИЯ

Заплете малката бяла свещ. Когато светлината и проблесне в мрака на мястото, където медитирате, съсредоточете се върху пламъка и. После затворете очи и си спомнете как изглежда пламъка. Представете си как този пламък оживява в сърцето/в областта на слънчевия сплит/. Когато усетите и видите този пламък в себе си, с леко движение загасете свещта.

Сега съзнайте и преживейте светлината на малкия пламък, който блести в мрака.

Като го направите, чувате благите думи:”Най – после се изкачи по – високо, мое дете.”

Съсредоточете се върху този вътрешен пламък, отпуснете се и си разрешете да заплувате нагоре в нощното небе. Погледнете небето и го усетете. Небето е черно и само една самотна звезда блести в далечината.Чувствате как летите към нея.

Когато се доближавате до нея, виждате, че звездата е над един голям храм, намиращ се високо в планината. По светлата диря на звездата вие се спускате надолу, докато стигнете до храма, за да си починете пред него. Отпускате се.

Целият храм е обгърнат от мека светлина и макар да сте били вече тук при честването на есенното равноденствие, сега той ви се струва много по различен.

Двете дървета са подкастрени. Виждате, че храмът е голям, много по- голям, отколкото си спомняте. Има дванадесет страни, които в светлината на звездата са блестящо бели. Високо над храма срещу петолъчната звезда се издига равнораменен кръст.

Вратата е затворена, но през прозореца можете да видите, че вътрешността на храма е изпълнена с блестяща бяла мъгла. В центъра има олтар, а над него е безупречно бял кръст. Там, където рамената му се пресичат,стои една бяла роза. Около олтара в полукръг са наредени столове. На тях седят тези, които са се посветили да служат. Това са ”Състрадателните / Съчувстващите”, които са ви някак и близки, и непознати.

Те обединяват духовните си сили и ги насочват към разлистването на тази единствена бяла роза. Песента им се издига в хармонични вълни, изпълва храма и се понася към външния свят. Щом песента докосне розата, тя разтваря листенце по листенце, излъчвайки златен оттенък.

Светлината на розата се разпръсва през дванадесетте прозореца на храма и залива околността.

Светлината ви заобикаля и в изпълва. Вие сте обгърнати от блясъка и. Чувствате се пречистени от егоистични желания и умът ви се изпълва с чистота и блясъка на диамант.

Затваряте очи и усещате как енергията лекува и успокоява, как носи благословение на вас, на всички и навсякъде.

Сега отваряте очи и виждате, че пред вас стои обгърнато в светлина, едно прекрасно и благородно същество. В ръката си То държи блестяща бяла лилия и вие разбирате, че това е Архангел Гавраил.

Вратата зад него се отваря и вече виждате по – ясно работещите във Вътрешния Храм. Тази смарагдово мека светлина докосва душата ви. Изпълва ви и вие сте леки, чисти и светли.

Архангел Гавраил пристъпва и благославяйки ви , докосва главата ви. Изпълва ви някаква неразбираема Любов. Чувствате как тя протича през вас, преливайки в сърцето ви.

Свеждате поглед и виждате да блести вътрешния пламък, довел ви тук. Пламъкът трепти, танцува, мени се и се оформя в нежна бяла роза.

Архангел Гавраил ви хваща за ръка и ви повежда към вратата на Вътрешния Храм.

Чувате гласа му: ”Отвори сърцето си за помощта на Служителите на Светлината. Час след час Те ще вливат енергиите си в теб. Показано ти бе, така ще го запомниш и някой ден ще доведеш и други до това място.”

Гласът звучи тихо в ума ви и докосва сърцето ви. Очите ви се изпълват с любов към това прекрасно същество и вътрешният кръст и розата стават все по – блестящи, излъчвайки още по – могъща енергия, която потича навън от храма, тече надолу по планинския склон и облива целия свят.

“С всяка изява на Любов вие докосвате и целия видим и невидим свят. Преживявате излъчването на Любовта и усещате как Тя изпълва целия видим и невидим свят. По това време на годината Великото същество на Светлината ще се издигне и ще се спусне, обгръщайки Планетата и, вливайки енергии, които ще докоснат и пробудят сърцата на всички готови души по Земята.”

Погледът ви се отправя нагоре към тавана на храма. Той е отворен към нощното небе и към Великата Звезда отгоре. Потоци от светлина струят от звездата към храма и Ангелската йерархия залива Земята с потоци от Любов.

Тези потоци докосват всяка точка по Земята. Някои са насочени към най – мръсните и конфликтни места по света. Някои са отправени към бойните полета. Други са благодат за болниците и всички страдащи. Много от тях са за утеха на сърцата, изпълнени със скръб. Някои помагат на новите души да влязат отново в течението на земния живот, а други - на душите, които току що са освободени от тялото чрез преминаването, което вие наричате смърт.

Любовта изпълва всичко. Любовта изпълва всичко.Това е усилената работа, която се извършва от Любов за света.

Архангел Гавраил се обръща към вас, докосва сърцето ви и чувате гласа му :

”Погледни във вътрешната бяла роза от Светлина и виж Любовта, която е твоето Божествено наследство и благословение.”

Вие поглеждате и преживявате розата в сърцето си.

Тя се разгръща листенце по листенце и вие разбирате,....вие вече знаете какво трябва да направите, за да станете истинско дете на Божественото, истински служител на Светлината.

Виждате и усещате образа на Христос във вас. Виделината е във вас.

Повдигате очи от това видение и изведнъж разбирате, че храмът е изчезнал. Няма го и Архангел Гавраил. Вие сте сам. Сам във Виделината.

Пред краката ви лежи една червена роза, дар, който да ви напомня за това, което винаги живее и ще живее в сърцето ви.

Поглеждате към нощното небе и усещате как далечната звезда ви привлича. Мелодията от вътрешния храм тихо звучи в ума ви, а сърцето ви е преизпълнено с песента на ангелите:

“Слава на Отца Бога във висините, а на Земята – Мир и добра воля за всички. Бог е Любов, Бог е Светлина, Бог е Живот Вечен. "

Светлината е в нас, с нас и около нас. Виделина. Виделина. Виделина.

(източник: Окултният Христос -Тед Андрюс. Аратрон, 1999)

:feel happy: Любов + Светлина + МИр + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Горната медитация е хубава.

И аз знам една ....

..... Живял на един самотен остров овчар сам-самичък. Прескачал си тояжката и си приказвал .... " от Бога, ... за Бога ".

Дошъл едн ден епископ със златни одежди, и красив златен и голям кръст на врата , и на красив кораб и го попитал какво прави. Овчарят му рекъл , че се моли на Бога / сиреч медитирал/. Тогава епископът му казъл, че така не е редно .Молитвата трябвало да бъде .... " Отче наш, който си ..... " Учил го цял ден и накрая на деня се качил в красивият си кораб и си тръгнал.

Овчаря почнал сам ..." Отче наш ..... " и забравил понататък как било и хукнал по морето да догони кораба и като го догонил извикал ... " Епископее, забравих как беше, припомни ми ! "

Тогава епископът със златните дрехи му казал изумен , че бяга по водата .." Остави я тази молитва /медитация / , аз трябва да се уча от тебе "

Мисля, че го четах някъде из притчите на Учителя - Беинса Дуно ... Овчарят с голамо "О" .

Линк към коментар
Share on other sites

:v: Светли празнични мигове на всички съфорумци!

:) Здравей, Иване…Иване…!

Горната медитация е хубава. И аз знам една ....

..... Живял на един самотен остров овчар сам-самичък. Прескачал си тояжката и си приказвал .... " от Бога, ... за Бога ".

Дошъл едн ден епископ със златни одежди, и красив златен и голям кръст на врата , и на красив кораб и го попитал какво прави. Овчарят му рекъл , че се моли на Бога / сиреч медитирал/. Тогава епископът му казъл, че така не е редно .Молитвата трябвало да бъде .... " Отче наш, който си ..... " Учил го цял ден и накрая на деня се качил в красивият си кораб и си тръгнал.

Овчаря почнал сам ..." Отче наш ..... " и забравил понататък как било и хукнал по морето да догони кораба и като го догонил извикал ... " Епископее, забравих как беше, припомни ми ! "

Тогава епископът със златните дрехи му казал изумен , че бяга по водата .." Остави я тази молитва /медитация / , аз трябва да се уча от тебе "

Мисля, че го четах някъде из притчите на Учителя - Беинса Дуно ... Овчарят с голамо "О" .

Действително варианта за зимната медитация е много симпатичен и навременен.

:thumbsup2: И разказчето което пишеш е много поучително и навременно…верно си улучил…има го някъде из световната съкровишница…обаче…това разказче си е и много голяма камичка/кинжалче….с две остриета…като „копието на съдбата”…защото пряко пробожда душата….та да те попитам в тези светли моменти…ти да не би случайно да си оставил тази молитва/медитация :) ”Отче, наш, Ти Който си Горе в небесата…и Долу …в моята душа…” или искаш някои търсещи, но неориентирани души….да я оставят/временно забравят/пренебрегнат ...ми какво ще правят тогава овчичките им...щото Овчарят/Пастирът...е един...с голямото О/П....а ний тук долу е добре да вървим по правия път с правите молитви/медитации/упражнения...Имам прав въпрос ... да казваме ли или да не ....Отче, наш....кога механично/кога с пълна отдаденост...ама да го казваме/мислим/живеем..или не..та кое...Духът на Истината ли ти шепне това…или иде от Егоцентричността.

А притчата си има и продължение и още смисли и значения….какво е направил Овчарят след това и какво Епископа...на какво са символи те и всичко останало…Хайде да поразмишляваме…благо! Нищо лично...

Благодаря ти сигналната лампичка, която запали в мен.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Сезоните са абстракция. Където има Любов между хората, външния свят какъвто и да е става приказка, тема за забавни шеги.

Линк към коментар
Share on other sites

Така е Петър Станков... :)))

Като онзи въпрос ..." На монетата има два образа и на кого да служим ? "

Отговора тук обаче е лесничък ... Служи на Любовта с Дух и Разум.

Щото може да попаднеш като човек в ситуация по форма неразрешима. И целта е проява на творчество, тогава ако нямаш Любов - тежко ти. Тя Любовта учи и се изпитва в тежки условия, защото точно тежките условия са изпитанието за Любовта. Тогава се разбира кой кого Люби.

А притчите Христос винаги е използвал пред много хора - разбирай Форум.

Който има уши да слуша.

Който има очи да гледа .

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравейте, приятели!

Сезоните са абстракция. Където има Любов между хората, външния свят какъвто и да е става приказка, тема за забавни шеги.

:huh: Хем са абстракция, хем не саааа....Що ли се получава така.

Сега една малка истина - шега. Вървял си един човек...било му много, много , много студено...замръзвал (ооо)...среща го един друг духовен човек...как си , пита - умирам от студ, отговаря...Духовният..ааа,това е илюзия/абстракция/заблуда...кажи си/казвай си/повтаряй си.... че ти е топло, топло, топло...Замръзвящият нали му е зор...доверчив..и почнал..топло ми е , топло ми е......и какво си мислите че се случило...след примерно два часа/два дена...го намерили го умрял :blink: от "слънчев удар" :1eye::1eye: или... от СТУД.

Та си мисля когато ми е мокро+духовито+хладничко+жадничко...че има сезони...абстрактни и не съвсем, вътрешни и външни...

сега е зима...любим сезон...ееех , като при "папските" истории - пръв сред равни!

Поздрав с "Отче, наш... :)

:feel happy: Любов + Светлина +Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Ха-хааа.. смехурковци здравейте ...:))) :harhar:

Има ли ги сезоните или ги няма? -- Велика дилема.

Аз да попитам като един Смехурко ...:)))))

...Има ли го земното притегляне за овчаря от притчата която цитирах.??? Ако е- ДА , защо ? Ако е - НЕ , пак защо ?

Тази притча я е казъл Учителят - Беинса Дуно. Или Учителят се е объркал нещо и той? Оххх...завалийката , трябва да се е объркал с тези природни закони. ...:)))

Ако се отговори на този въпрос, ще се отговори и на този за сезоните...:))))))

:sorcerer::sorcerer::sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

:)

Здравей Ванко,

"...Има ли го земното притегляне за овчаря от притчата която цитирах.??? Ако е- ДА , защо ? Ако е - НЕ , пак защо ? "

Според мен не му е действало земното притегляне, поради Вярата в Бога, която е имал, независимо каква молитва си е казвал.

То и на времето Моисей по този начин е прекарал евреите през Червено море.

Така мисля!

Линк към коментар
Share on other sites

:dancing yes::dancing yes::dancing yes:

Ей Петре, ... ФФФнимавай да не се възгордеем. ! .. :harhar:

Иначе Таня е права.

Когато имаш Вяра колкото синапово зрънце, може да постигнеш много. Защото Бог е създал Човек за нетление и да властва над природата. Писано е ...

"повярвай и ще бъдеш спасен"

Галатяни 2:16-19

  16. като знаем все пак, че човек не се оправдава чрез дела по закона, а само чрез вяра в Исуса Христа, - и ние повярвахме в Христа Исуса, за да се оправдаем чрез вяра в Христа, а не чрез дела по закона; защото чрез дела по закона няма да се оправдае никоя твар.

  17. Но, когато искахме да се оправдаем чрез Христа, ако и ние сме се намерили грешни, то Христос на греха ли е служител? Да не бъде!

  18. Защото, ако градя изново онова, което съм развалил, показвам себе си престъпник.

  19. Защото аз чрез закона умрях спрямо закона, за да живея за Бога.

Галатяни 3:10-14

  10. Защото всички, които се облягат на дела, изисквани от закона, са под клетва, понеже е писано: "Проклет всеки, който не постоянствува да изпълнява всичко писано в книгата на закона".

  11. А че никой не се оправдава пред Бога чрез закона, е явно от това, "че праведният чрез вяра ще живее";

  12. а законът не действува чрез вяра, но казва: "Който върши това, което заповядва законът, ще живее чрез него".

  13. Христос ни изкупи от проклетията на закона, като стана проклет {Гръцки: Проклетия. Виж. 2 Кор. 5:21.}* за нас; защото е писано: "Проклет всеки, който виси на дърво";

  14. така щото благословението, дадено на Авраама, да дойде чрез Христа Исуса на езичниците, за да приемем обещания Дух чрез вяра.

Поне по принцип е така. а конкретиката ...ееееех... има ли я Вярата всичко е възможно. Да ме прощава Благост за делата които върши според закона.... :)))) Не е грешно , никак даже. Но Вярата стои по-високо от Закона

:sorcerer::sorcerer::sorcerer:

Линк към коментар
Share on other sites

:) Здравейте, приятели!

Мотивацията ми за отварянето на точно тази тема беше и продължава да е ...заеднои да споделим познания, информация и опитности - как да съумем да разберем и постигнем ( когато и да е - все някога) ХРИСТОВИТЕ вибрации / енергии / СЪЗНАНИЕ...

Христос и Духът да са в нас и чрез нас!

Христовите тайнства са силно и тънко "преплетени" в ритмите на сезоните / кръговрата на природата.

Как да ги почувстваме и различим когато сме готови? Кой са Ангелските йерархии които ни влият именно чрез ритмите на сезоните?

Например Ангелската йерархия през зимата ни влияе и чрез различните знаци на зодиака - Козирог, Водолей и Риби.

А седемте женски тайнства са следните : Благовещение, Непорочното зачатие, Светото рождение, Представянето в Храма, Бягството в Египет, Учението в Храма и Кръщението.

:feel happy: Любов + Светлина + Мир + Радост :feel happy:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...