Jump to content
Порталът към съзнателен живот

В памет на Майкъл Джексън


Донка

Recommended Posts

Fut и Донка, разчуствахме ме и много ви благодаря!!! :3d_112::3d_053: Все още съм подвластна на емоцията и нямам много сили да говоря, но това, което ни остави Джако говори по-силно от всичко друго, казано за него. Ето го и тук, във вихъра на кариерата си, пълен с жизненост, всяка фибра на тялото му е в ритъма на музиката, всяка негова клетка се е сляла със сцената - толкова е слаб и дребен на ръст, а излъчва енергия на балет от няколко десетки души:

Като си помисля само колко неуморен труд се крие зад това няколко минутно представяне на парчето...

Да, той ни даде много, толкова много, че никога да не потъне в забрава!

Линк към коментар
Share on other sites

  • Отговори 36
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fut, понеже поста ти в астрологическата тема за Майкъл Джексън, много ми хареса и само потвърждава казаното, а все пак има биографична стойност, си позволявам да му сложа препратка и тук. :rolleyes:

Линк към коментар
Share on other sites

Fut, понеже поста ти в астрологическата тема за Майкъл Джексън, много ми хареса и само потвърждава казаното, а все пак има биографична стойност, си позволявам да му сложа препратка и тук. :rolleyes:

Никакъв проблем, дори ми е приятно. Ако поста не е уместен за астрологичната тема не е проблем да се премести целия.

Ето още нещо към един твой пост

Онези от вас,които четат английски, не вярвам да останат безразлични към текста на тази песен а и въобще към песента, като цяло. Та в нея е концентрирано цяло едно духовно учение, не мислите ли!? Мнение #20

" Откакто поехме собствената си кариера и започнахме сами да продуцираме музиката си, всички мои и на групата албуми са посветени на майка ни - Катрин Джаксън. Първите ни спомени са свързани с нея, прегърнала ме и пееща песни като "Ти си ми слънчев лъч" и "Памукови полета". Въпреки, че известно време е живяла в Индиана, майка ми е израснала в Алабама, а в тази част на страната за тъмнокожите хора е било толкова естествено да бъдат възпитани в кънтри-енд-уестърн от радиото, колкото и със спиричуъли от църквата. Затова и до днес обича Уили Нелсън. Тя винаги е имала хубав глас и аз предполагам, че певческата си способност съм наследил от нея и, разбира се от Бога... Майка ми вярваше, че нейният полиомиелит не е бил проклятие, а изпитание което Господ и е изпратил, за да я възнагради с победа. Така тя ми внуши постепенно любовта към Бога, учейки ме, че моят талант за пеене и танцуване е не по- малко Божия работа, отколкото красивият залез или виелицата, която носи сняг за децата..."

Ед Съливан казва на Майкъл: "Никога не забравяй откъде е дошъл талантът ти, не забравяй, че твоят талант е дар от Бога. Бях благодарен за любезността му, но можех да му кажа, че мама никога не ме е оставяла да забравя това."

Из* "Лунна разходка" * Майкъл Джаксън, изд.1990г.*ДИ "МУЗИКА"

А и на мен "We Are The World" много ми прилича на протестантско хваление т.нар. Госпъл музика както някои я наричат, която за мен е т.е. с две думи, има хора които по този начин прославят Бога и аз съм една от тях icon12.gif. Поздрави!

Редактирано от Fut
Линк към коментар
Share on other sites

А и на мен "We Are The World" много ми прилича на протестантско хваление т.нар. Госпъл музика както някои я наричат, която за мен е т.е. с две думи, има хора които по този начин прославят Бога и аз съм една от тях icon12.gif. Поздрави!

:thumbsup: Fut, взе ми думите от устата! Всеки избира сам за себе си как да служи на Бог и когато е по-различен от нас, не го прави по-малко стойностен! И този откъс от "Лунна разходка" е покъртителен! Благодаря ти! :3d_053:

Много често известните личности се превръщат в жертва на жадната за зрелища тълпа. Много от "пикантните" подробности в личния им живот се измислят, защото по този начин мениджъри и продуценти привличат вниманието на публиката и я провокират да купува албуми, да посещава бляскавите концерти - имиджа на артиста-музикант струва скъпо и обикновено по-нежните и чувствителни заплащат със здравето си. Като се прибавят и интригите около тях и навлизането в най-интимния им живот с цел изнудване, те стават безпомощни, уязвими от всякъде... Така таланта им, превърнат в стока за продан, чиято единствена цел е само и само печалба, става най-голямото им проклятие... На помощ идват дрогите, алкохола... Като се замисля, повечето от гениалните класически музиканти също са имали тежка съдба приживе... Тълпата винаги е била жестока към гениите на времето си и не е пожалила никого, но музикантите от средновековието, та до Х1Х век, са имали все пак щастието да не влязат в "мелачката" на шоубизнеса, такъв, какъвто е той днес...

Търсач, благодаря ти за линка! :thumbsup: Всъщност ето тук най-големитят биографист на Майкъл Джексън, Ренди Тараборели, изрично казва, че съдът не го признава за виновен, но разбира се, признанието на детето сега има далеч по-голяма сила. Друг е въпросът колко искрено е то и дали не е поредният "спектакъл", от който баща му може би пак ще спечели някой лев... Във всеки случай тепърва ще има да плащат за "отровата", с която "убиха" един от най-големите таланти на съвремието ни...

Линк към коментар
Share on other sites

Izvinqvam se, no nqmam kirilica.

Za men negovata lichnost e primer na krajno otrechenie ot jivota. Ne mislq,che e bil stasliv.

Ima nqkolko prekrasni pesni.Za syjalenie geniqt mu becshe propilqn, fokusirajki sebe si vyrhu krajniq egocentrizim.

Извинявам се, но нямам кирилица.

За мен неговата личност е пример на крайно отрицание на живота.Не мисля, че е бил щастлив. Има няколко прекрасни песни. За съжаление геният му беше пропилян, фокусирайки себе си върху крайния егоцентризъм.

Редактирано от Моника13
Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Светът отбелязва рождения ден на Майкъл Джексън днес - 29 август.

"Кралят на попа" доказа безсмъртието си с новите рекорди, които постави с продажбата на албумите си след физическата си кончина.

За да отбележат рождения му ден, хиляди почитатели на звездата се очакват и в Проспект Парк в Бруклин, Ню Йорк. Спектакълът е безплатен и се организира от режисьора Спайк Лий, който засне видеото на Джексън към песента му "They Don’t Care About Us".

Още сутринта започва голямо парти и пред "Джексън Стрийт" 2300 в Гари, щата Индиана - родната къща на Майкъл. Домакин на събитието е Дейвид Фосет - втори братовчед на фамилията Джексън. Очаква се в концерта да се включат изпълнители като Sounds of Blackness - носители на "Грами", The Triple Dose Band, Krucial Kreationz и комиците Марлон Мичел и Деймън Уейанс.

Източник

Очаква се Мадона, която днес излиза на сцената на стадион "Васил Левски" за концерта си в София, също да почете 51 рожден ден на звездата. По неофициална информация певицата ще представи микс от песни на Джако и ще се появи в сценични дрехи, които имитират неговите.
Източник

Идеята на феновете му в България е да направят най-масовия танц със стъпки от клипа на песента Beat it.

След смъртта на Майкъл Джексън в много градове по света танцови школи и фен клубове се събират на импровизирани групи и танцуват уникалния танц. Няколко танцови школи и десетки членове на фенклуба на Майкъл Джексън в България вече са заявили участие в масовата проява днес.
Източник

Ето я и песента със завладяващия танц:

Линк към коментар
Share on other sites

  • 2 months later...

Петък, 13 ноември се превърна в събитие за мен с концерта на Харлем госпъл хор в памет на Майкъл Джексън. Залата на Пловдивския театър се "пръскаше по шевовете" не само от многобройните почитатели на госпъл музиката и незабравимия Джако, но и от неспадащото въодушевление от изпълненията на хора, емоция, която е трудно да се опише с думи. Почти през цялото време публиката пееше и аплодираше на крака, лицата ни - грейнали в щастливи усмивки и сълзи едновременно, изразяваха единствено радост и любов! Всички в залата за час и половина сякаш забравихме грижите и проблемите си и се почувствахме едно цяло - обединени в опиянението си от изключителните изпълнения, от идеята за мир, любов и разбирателство помежду ни. :feel happy: Кулминацията на концерта беше, когато на сцената се качи едно малко 5 годишно момиченце, което след кратък разговор с ръководителя на групата, получи специален подарък от музикантите - тяхно CD, а след него и много млади хора затанцуваха между певците. Прозучаха красиви госпъл песни, както някои от най-големите хитове на Джако, между които "We Are The World", "Beat it", "If you believe..."и др. От тук разбрах, че Майкъл Джексън е пял с този хор в изгрева на творческия си път. Докато ги слушах си мислех, че със сигурност е тъгувал много по времето, когато е бил част от тях...

Ето част от концерта в Пловдив:

Редактирано от Надеждна
Линк към коментар
Share on other sites

  • 1 year later...

Много хубаво парче Надеждна, това е един от любимите ми клипове.Майкъл Джексън е звезда от голяма величина в поп музиката.Той ще остане незабравим :hypocrite: .Докато беше жив, нямаше парче, което да не е хит, в него живееше едно дете.Джанет Джексън, Ла Тоя Джексън ще ни напомнят за него , но той беше нещо уникално.Перфекционист във видеоклиповете си, в мелодийте, в костюмите.Концертите му бяха уникални, изобщо талант отвсякъде. :thumbsup2:

Линк към коментар
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Добави...